plastove, alebo dreve okna???

plastove, alebo dreve okna???

Poslaťod miska » Štv 27. Nov 2008 12:17:48

ahojte :)
co mi poradite pri rozhodovani sa, ake okna je lepsie osadit a preco???

dakujem
miska
 




Re: plastove, alebo dreve okna???

Poslaťod opek » Štv 27. Nov 2008 12:37:44

Mne sa skôr pozdávajú plastové, nakoľko nepotrebujú údržbu. Väčšinou sa okná rosia a v takom prípade máva drevo dosť často problémy...
Obrázok užívateľa
opek
 
Príspevky: 356
Obrázky: 1
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 9:08:15
Dal súhlas: 18 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: plastove, alebo dreve okna???

Poslaťod Ludo » Štv 27. Nov 2008 16:27:52

No lepšie......pre koho ako.......neexistuje jedno najlepšie riešenie.........len riešenia viac alebo menej vhodné - pre konkrétnu stavbu.................aké velké okná, aké sklá, aký dom, aké tepelné straty, Vaše požiadavky na design, na údržbu, na cenu..................mne osobne najviac "režú" okná drevené-opláštené hlinníkom..........dnes by som neváhal a dal také.........
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: plastove, alebo dreve okna???

Poslaťod bigben » Štv 27. Nov 2008 22:09:41

Hlavne si zožente referencie na výrobcu pre ktorého sa rozhodnete. Jedno či plast, alebo drevo. My sme dali drevo a nadávame, ale netvrdím že drevo je zlé. Skrátka zobrali sme najnižšiu cenu a stým niekedy súvisí najhoršia kvalita.... :x
Ak by som staval ešte raz tak dám plast, predsa len je to bez údržby. Ale niekam na chalupu pod lesom určite sedí drevo, tam by plast asi nesedel, ani s laminátovou fóliou....
ozaj: aký motor? benzín, alebo diesel???
bigben
 
Príspevky: 566
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:40:00
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 45 krat
Dostal súhlas: 46 krat

Re: plastove, alebo dreve okna???

Poslaťod melkor » Pia 28. Nov 2008 11:38:52

Aké okná?

Záleží na Vašom rebríčku priorít. Čo je pre Vás dôležitejšie a čo menej.

Takže skúste zohľadniť aspoň tieto kritériá:
- veľkosti a potrebné mechanické vlastnosti
- požadované vlastnosti kovania (otváravé, sklopné, posuvné, ..., zamykacie, bezpečnostné)
- tepelnoizolačné vlastnosti rámu
- vlastnosti prostredia (obývák, kúpeľna, ...)
- klimatickú zónu stavby (Komárno alebo Oravská lesná)
- tepelno-izolačné vlastnosti skla
- vzhľad a jeho vhodnosť ku danej stavbe v dano prostredí
- ....
- cena

Ak je rozhodujúcim (alebo jediným) riešením cena, tak dajte biele plastové s 2-sklom o max. rozmeroch krídla 80x120cm.
melkor
 
Príspevky: 166
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 20:20:22
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: plastove, alebo dreve okna???

Poslaťod sigma » Pia 28. Nov 2008 14:12:54

Ak chcete zateplit, tak nedavajte ziletky. :arrow: sirka 120 az 150cm.
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: plastove, alebo dreve okna???

Poslaťod melkor » Pia 28. Nov 2008 20:32:06

sigma píše:Ak chcete zateplit, tak nedavajte ziletky. :arrow: sirka 120 az 150cm.


Aby som nebol pochopený nesprávne, tak to pre istotu zopakujem.
šírka krídla 80cm, nie celého okna, ktoré môže mať pri 2 krídlach tých 120-160cm.

Väčšina lacných plastových rámov naozaj nie je vhodná pre jednotlivé krídlo o šírké >80cm. Nie sú dosť tuhé, aby sa nedeformovali.
melkor
 
Príspevky: 166
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 20:20:22
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: plastove, alebo dreve okna???

Poslaťod anina » Pia 28. Nov 2008 22:17:23

miska píše:ahojte :)
co mi poradite pri rozhodovani sa, ake okna je lepsie osadit a preco???

dakujem

Ja som sa rozhodla pre drevenné, a zatiaľ sa z nich veľmi teším, len dokedy:) V byte mame plastové ozaj sú veľmi praktické, a vydržia čokoľvek. To je veľká výhoda.
Tie moje sú už trochu pooškierané, lebo "mastri"kašlú na to či sa oprú do nich nejakou tou latou...A najradšej si naradie ukladajú na drevenné parapety, tak dúfam, že kým sa dom dokončí, nebudem ich musieť vymeniť:)
anina
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Pon 24. Nov 2008 21:14:39
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: plastove, alebo dreve okna???

Poslaťod Rudi_M » Sob 29. Nov 2008 15:27:20

ako už iní zdôraznili - výber na základe vlastných priorít s prihliadnutím na - veľkosť, 2/3-sklo, orientácia.
väčšinou je drevo drahšie ako plast, pri plaste treba dať pozor na konštrukciu profilu / pri dreve druh dreva a povrch.úpravu.
okrem toho je dôležitá kvalita montáže = PUR zapenenie ochránené páskami z vn./vonk.strany (stále väčšina montážnikov to hlavne z čas.dôvodov nerobí a zákazníkov odradzujú aj ceny 300-600Sk/bm :twisted: )

jednoznačne osloviť čo najviac výrobcov/distribútorov a vyberať aj podľa serióznych referencií dobrých známych.
(rozhodoval som na základe ceny a referencií a vyžiadal som si ponuky snáď od všetkých výrobcov v SR/ČR - dúfam, že sa teraz nehnevajú, že som nevybral práve nich ;) )

osobne mám - IBV 88mm smrek napojovaný, 3-sklo (4-16-4-16-4; Ar), pásky isocell, 30m2 sklo + 2x vch.dvere (na moju požiadavku vyššieho tep.odporu dali 2 vrstvy PUR lamely)
- výrobca http://www.salaj.sk; montáž 6/2008 - dodržali termín aj cenu

ak nie sú problém peniaze - tak jednoznačne Alu/drevo s PUR vypenením vonkajšieho Alu profilu a príp.ešte aj PUR lamelou v drev.europrofile + 3-sklo s dvojitým pokovením
Rudi_M
 
Príspevky: 333
Obrázky: 2
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 17:49:32
Bydlisko: RD Ekord v obci Sekule; užívané od 11/2009 k plnej spokojnosti
Dal súhlas: 32 krat
Dostal súhlas: 14 krat

Re: plastove, alebo dreve okna???

Poslaťod martin1 » Ned 30. Nov 2008 13:47:31

ja som pocul ze plast ma lepsie izolacne vlastnosti ako drevo, takze plast? ja zvazujem okna s trosklom instalovane odbornou firmou s pasikmi izolacnymi, zatial som si prieskum nerobil, ale uz sa na neho chystam, stavat chcem zacat v marci a pocitam ze v lete bude hruba stavba hotova a pridu na rad okna.
martin1
 
Príspevky: 774
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 12:37:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: plastove, alebo dreve okna???

Poslaťod Vojto » Ned 30. Nov 2008 20:39:16

Ja idem davat plast s drevenou imitaciou. Tiez sa drzim toho, ze je menej potrebna udrzba a kvalitne plastove su naozaj dobre. Treba vsak dat pozor na predajcov - trochu posurfovat na nete a zistit referencie.
Obrázok užívateľa
Vojto
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Str 26. Nov 2008 21:57:19
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: plastove, alebo dreve okna???

Poslaťod Rudi_M » Ned 30. Nov 2008 22:40:10

martin1 píše:ja som pocul ze plast ma lepsie izolacne vlastnosti ako drevo, takze plast? ja zvazujem okna s trosklom instalovane odbornou firmou s pasikmi izolacnymi, zatial som si prieskum nerobil, ale uz sa na neho chystam, stavat chcem zacat v marci a pocitam ze v lete bude hruba stavba hotova a pridu na rad okna.


lepšie izolačné vlastnosti sú dané šírkou profilu a jeho konštrukciou = neplatí zovšeobecnenie "plast lepší ako drevo"
treba brať do úvahy aj tieto faktory:
- šírka medzery medzi sklami (optimálne Ar-14-16mm; Kr-8-10mm;, Xe-8mm)
- typ dist.rámikov medzi sklami (Alu-plast-nerez)
- hĺbku zapustenia izol.skiel v profile
- počet tesnení medzi rámom okna krídlom okna
- výztuhy vnútri plast.profilu (ocel / kompozit)
Rudi_M
 
Príspevky: 333
Obrázky: 2
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 17:49:32
Bydlisko: RD Ekord v obci Sekule; užívané od 11/2009 k plnej spokojnosti
Dal súhlas: 32 krat
Dostal súhlas: 14 krat





Späť na Okná, dvere, garážové brány

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron