rekonstrukcia podlahy v panelaku

rekonstrukcia podlahy v panelaku

Poslaťod ferob » Pia 22. Máj 2009 10:26:44

Chcem vymenit podlahu v panelakovom byte. Parkety su uz prec, aj hobra, ostal len terpapier a povodna skvara. Da sa podlaha rekonstruovat bez poteru (bol som upozorneny na moznost zatecenia do bytu podo mnou, navyse bez vytahu nepredstavitelna drina) zrovnanim skvary, polozenim 3 az 4 cm EPS a na to prilepenim OSB3 15mm s perodrazkou? Ma niekto skusenosti s takouto skladbou podlahy? Resp. s podobnou v inom poradi, ktora uz je isty cas uspesne v prevadzke? Dakujem za odpovede.
ferob
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Pia 22. Máj 2009 10:17:50
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: rekonstrukcia podlahy v panelaku

Poslaťod emkac » Ned 24. Máj 2009 22:20:20

neviem ci pisem k teme, ale nieco o suchej podlahe sa spominalo tu viewtopic.php?f=13&t=375
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: rekonstrukcia podlahy v panelaku

Poslaťod ferob » Pon 25. Máj 2009 9:26:13

Dakujem za odkaz, ten som uz prestudoval, chcel som vsak vediet, ci existuju aj skusenosti s takymto "lacnym" a suchym riesenim.
Povodne som totiz chcel ukladat na skvaru len osb, ale kedze sa vyskou chcem priblizit k poteru v chodbe kuchyni (rozdiel cca 4 cm),
EPSna skvaru pod OSB ma napadlo ako rychle lacne a hlavne "lahke" riesenie -5. poschodie bez vytahu :D
Podlahovy PS uz cenovo trochu ulieta, akekolvek potery som zavrhol, mam len obavy z vtlacenia skvary do obycajneho PS a tym prepadu podlahy v prostriedku
ako to bolo pred rekonstrukciou.
ferob
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Pia 22. Máj 2009 10:17:50
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: rekonstrukcia podlahy v panelaku

Poslaťod melkor » Pon 25. Máj 2009 11:42:29

Netreba mať strach z navrhnutého riešenia.
Niečo podobné majú v materiáloch výrobcovia SDK.

Len to chce tú škváru nasypať do voštinového papiera. Tie voštiny zabezpečia dostatočnú tuhosť podkladu.
melkor
 
Príspevky: 166
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 20:20:22
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Podlahy, dlažby, obklady

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron