Kupelna na kazdom poschodi ?

Kupelna na kazdom poschodi ?

Poslaťod MartinH » Ned 24. Máj 2009 9:23:18

Zacinam stavat dom strednej velkosti - prizemie a poschodie, pre uplnost dodam, ze bez vytahu. V projekte mam dve kupelne na poschodi, pre rodicov aj pre deti. Urcite nepotrebujeme dalsiu. Na prizemi je len WC.

Vsetci ma predviedcaju, ze aj dole na prizemi musi byt sprchovaci kut. Nejaky maly rohovy sa tam natlacit da, ale to uz aj vypinac musi ostat vonku. Hlavnym dovodm je pripadne osetrovanie choreho clena rodiny, ktory nemoze chodit po schodoch. Aj my raz budeme stari a nasi rodicia uz su vo veku, ked sa rozculuju nad TV spravami "okradli starenku", lebo oni maju viac rokov. Vsetky ostatne dovody neboli pre mna dostatocne, preto ich ani nepisem, ale choroba alebo uraz sa mozu stat kazdemu a na pripadne obmedzenia, ci uz kratkodobe alebo dlhodobe je dobre mysliet vopred.

Ten sprchovy kut tam nakoniec dam pre pokoj v rodine. Myslim si, ze je zbytocny, lebo tazko pohyblivemu pacientovi priestorovo stiesneny kut nepomoze. Myslim si, ze nejde len o kupelnu, ze ak by sa nieco stalo, kratkodobo nedokazeme zariadit vela dalsich potrebnych veci a v pripade dlhodobej choroby budeme musiet spravit uprav viac - nielen stavebnych, ale aj organizacnych - a potom by sme dali stolickovy vytah na schodisko.

Nie je to vesela tema, ale hadam nejake rady a nazory pridate. Dakujem.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat




Re: Kupelna na kazdom poschodi ?

Poslaťod Ludo » Ned 24. Máj 2009 12:37:58

Určite daj. Každý člen rodiny by mal mat svoju vlastnú kúpelnu.
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: Kupelna na kazdom poschodi ?

Poslaťod emkac » Ned 24. Máj 2009 23:21:19

Ja to poviem takto. Ja mam sprchac dole (v malickej kupelni), vanu hore (v obrovskej kupelni).

Momentalne by mi vobec nevadilo, keby som mal hore aj sprchac, v tej istej kupelni. A dole by bolo iba WC a normalne umyvadlo. Zvysok kupelne vyuzity na nieco ine.
Nejako ten sprchac dole nepotrebujem, aj taka naraz nevyuzivame kupelnu dole aj hore. (2 dospeli, 2 deti)

Samozrejme neratam situacie so starsimi ludmi a nejakou zlomeninou a pod., ktora by nutila niekoho zostat dole.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Kupelna na kazdom poschodi ?

Poslaťod k+k » Pon 25. Máj 2009 0:13:18

U nas: dole sprchac, hore vana + sprchac: Zopar nasich dovodov pre toto riesenie:
  • Dole je pracovna/hostovska - naco tahat navstevu na poschodie, ked sa chce osprchovat ?
  • Pridem zajebabrany zvonku. Pojdem sa osprchovat na poschodie ?
  • Ked budem chciet okupat psa, nebudem ho musiet tahat cez polovicku domu navyse po schodoch :)
  • Vana hore bude skor ako pomocka pri pracke, normalne sa bude pouzivat sprchac.

Pozor, zatial plan, este nebyvame :)
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: Kupelna na kazdom poschodi ?

Poslaťod emkac » Pon 25. Máj 2009 0:19:07

k+k píše:Dole je pracovna/hostovska - naco tahat navstevu na poschodie, ked sa chce osprchovat ?


Moze byt. Ja mam zatial pracovnohostovsku pouzivanu ako sklad, cize navstevy byvaju a umyvaju sa hore. Mozno sa to zmeni.

k+k píše:Pridem zajebabrany zvonku. Pojdem sa osprchovat na poschodie ?

A preco nie? Az taky zababrany neprides.

k+k píše:Ked budem chciet okupat psa, nebudem ho musiet tahat cez polovicku domu navyse po schodoch :)

Zaujimavy argument, pridem sa pozriet na to porozbijane sklo zo sprchoveho kuta. ;-)
Vsak naco je zahrada a zahradna hadica??
k+k píše:Vana hore bude skor ako pomocka pri pracke, normalne sa bude pouzivat sprchac.

Vana je niekedy fajn, na relax....
Inac pri nasej obrovskej vani ale castejsie pouzivame sprchu, to je fakt.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Kupelna na kazdom poschodi ?

Poslaťod k+k » Pon 25. Máj 2009 0:48:07

emkac píše:
k+k píše:Dole je pracovna/hostovska - naco tahat navstevu na poschodie, ked sa chce osprchovat ?


Moze byt. Ja mam zatial pracovnohostovsku pouzivanu ako sklad, cize navstevy byvaju a umyvaju sa hore. Mozno sa to zmeni.


My mame hore len spalnu a detsku, takze pripadne navstevy budu budto v obyvacke alebo hostovskej.

emkac píše:
k+k píše:Pridem zajebabrany zvonku. Pojdem sa osprchovat na poschodie ?

A preco nie? Az taky zababrany neprides.


To by si sa cudoval :) Teraz napriklad prenasam dieta rovno spred dveri do vane :) A mnozstvo piesku v chodbe je aj tak vysoke :)

emkac píše:
k+k píše:Ked budem chciet okupat psa, nebudem ho musiet tahat cez polovicku domu navyse po schodoch :)

Zaujimavy argument, pridem sa pozriet na to porozbijane sklo zo sprchoveho kuta. ;-)
Vsak naco je zahrada a zahradna hadica??


Kvoli psovi sme uvazovali nad murovanym sprchacom zo sklobetonu. Ale zostane asi sklenny a budeme dufat ze vydrzi :)
BTW: mas teplu vodu na zahrade ? :)

emkac píše:
k+k píše:Vana hore bude skor ako pomocka pri pracke, normalne sa bude pouzivat sprchac.

Vana je niekedy fajn, na relax....
Inac pri nasej obrovskej vani ale castejsie pouzivame sprchu, to je fakt.


no, na byte sme sa kupali asi 2x. Za 6 rokov :) Inak sprcha.
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: Kupelna na kazdom poschodi ?

Poslaťod sigma » Pon 25. Máj 2009 7:47:27

k+k píše:BTW: mas teplu vodu na zahrade ?

Ja mam v garazi. A dorabal som si tam koncovku na hadicu. Tlakovy umyvac s teplou vodou, to je sila.
Ale keby som mal psa v byte kupat, to by som musel vzdy malovat:-) Sibirsky Husky je trochu "velky".
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: Kupelna na kazdom poschodi ?

Poslaťod k+k » Pon 25. Máj 2009 9:36:37

sigma píše:
k+k píše:BTW: mas teplu vodu na zahrade ?

Ja mam v garazi. A dorabal som si tam koncovku na hadicu. Tlakovy umyvac s teplou vodou, to je sila.
Ale keby som mal psa v byte kupat, to by som musel vzdy malovat:-) Sibirsky Husky je trochu "velky".


No, mame kotol v garazi, takze mozno este nejaka odbocka aj z teplej vetvy by nemusela byt zly napad.
My mame bernskeho salasnickeho, co je tiez taky maly macko :) Ale ved v kupelni bude obklad do 230 cm.
Bezne sme kupali anglickeho setra v kupelni a bez malovania :)
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat





Späť na Rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron