ochrana vodneho vymenika

ochrana vodneho vymenika

Poslaťod dusan722 » Uto 25. Nov 2008 15:36:02

Potrebujem vyriesit ochranu vodneho vymenika v krbovej peci.Vymenik mam chraneny pred vypadkom elekriny
ventilom Caleffi(dochladzovacia slucka).Problem je v tom,ze nedokazem nastavit (pochybujem,ze je to aj mozne)
rovnaky tlak chladiacejvody ,ako mam v v rozvode kurenia.Samozrejme,ze na privode chladiacej vody mam redukcny ventil.Pri vypadku elektriky Caleffi funguje ako ma,ale rozkurena pec ma bohovsku zotrvacnost a Caleffi cykluje v kratkej periode.To ma za nasledok postupnu zmenu tlaku v rozvode kurenia.Potom podla toho,ci je tlak studenej vody vyssi/nizsi ako tlak v systeme stojim ako tlk pri manometri a dupustam/odpustam vodu.SAmozrejme ak som doma.Ak by som nebol,stane sa to,ze bud mi stupne tlak tak,az odpusti bezp.tlakovy ventil(zaplavi mi pivnicu),alebo zostanem skoro bez tlaku.
Asi dam na napajanie cerpadla UPS-ku ,ale aku.Pokial viem,pocitacove UPS davaju na vystupe namiesto sinusovky obdlznik.
Co to urobi cerpadlu(neodfajcia ho vyssie harmonicke?).Nasiel som cosi taketo :
http://elektrocentraly-honda.ancer.cz/z ... adla-kotlu
Mate s tym niekto skusenost ? Zda sami to dost penazi a tiez z toho nevidim ,aky to ma vystup
dusan722
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 15:03:22
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: ochrana vodneho vymenika

Poslaťod peter » Ned 30. Nov 2008 16:31:00

Ja mám ten istý problém ako zálohovať obehové čerpadlo na UK. Mám dve čerpadlá jedno na kúrenie a druhé na ohrev TUV. Ja som to chcel vyriešiť invertorom, ktorý mení napätie z 12V autobaterie na 230V. Zohnal som staršiu funkčnú batériu a kúpil som invertor 250W. Ani jedno obehové čerpadlo nefunguje na tento invertor. Na výstupe invertopra je modifikovaná sínusovka a čerpadlo hučí. Pravdepodobne to spôsobuje kondenzátor ktorý je v oboch čerpadlách. Na invertor som pripojil i motor ventilátora z digestora a ten funguje dobre ani sa nehreje. UPS-ku nemám odskúšanú, no uvažujem či by sa to nedalo riešiť obehovým čerpadlom na 12V autobateriu. Má niekto skúsenosti s tkaýmto riešením? Našiel som čerpadlo na 12V ecocirc D5 Vario.
Tu je adresa : http://www.laing.cz/index.php?option=co ... 1&Itemid=2
peter
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Sob 22. Nov 2008 0:45:39
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Vykurovanie, ohrev vody, kotly

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron