osadenie vchodovych dveri - detail spodnej casti

osadenie vchodovych dveri - detail spodnej casti

Poslaťod vladoh » Štv 21. Máj 2009 15:49:23

Zdravim, riesim problem tepelneho mostu - vchodove dvere. Co pod prah a dvere? Momentalne je to takto:
Po krajoch su kvadre z ytongu a medzi nimi 10cm XPS na stojato. Poter bude 3mm pod vysku tejto zostavy, to znamena ze musim poriesit, cim vyplnit 1,5 cm medzeru. Dvere este osadene nie su.
Najradsej by som tam dal nejaky plast po celej sirke.

Poradte

Dik
vladoh
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Ned 28. Dec 2008 19:07:04
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 6 krat




Re: osadenie vchodovych dveri - detail spodnej casti

Poslaťod Rudi_M » Štv 21. Máj 2009 16:22:28

hľadaj v sekcii - okná, dvere - myslím, že MiroM tam dával podrobnejšie detaily aj foto a naozaj veľmi dobre poradili aj viacerí iní

ja som dal tiež pod prahy XPS 10cm, ale spodné "ukotvenie" mám len na kov.patkách zo záv.tyče s prírubami dole/hore (sú vo vnútri tohto XPS) a z vn.strany Alu prahu smerom ku dlažbe som ešte dal štvorcový hranol 30x30mm z kompozitu (gdp koral) vypenený PUR-penou.
ak budem mať čas, skúsim hodiť skicu (škoda, že tu nie je možné vkladať pdf - mám to nakreslené v googlesketchup a z toho to ide len tlačiť do pdf - "vybabral" som s tým tak, že som urobil "snímok" z pdf :D )
tak už som uploadoval aj jpg skicu ešte do galérie - gallery/image_page.php?album_id=3&image_id=63
Prílohy
Rudi_M
 
Príspevky: 333
Obrázky: 2
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 17:49:32
Bydlisko: RD Ekord v obci Sekule; užívané od 11/2009 k plnej spokojnosti
Dal súhlas: 32 krat
Dostal súhlas: 14 krat





Späť na Izolácie, zateplenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron