Feng shuei poradca/poradkyna

Feng shuei poradca/poradkyna

Poslaťod deko » Pon 27. Apr 2009 13:34:55

cafte,

nemate niekto kontakt na dobru fengsueistku alebo dobreho fengsueistu v okoli BA, TT, SC, PK? Chcel by som, aby niekto prisiel ku nam, povedal "toto spravne takto, toto spravne takto a toto takto a vsetko bude super" :).

Nechce sa mi studovat to kvantum literatury, ktora k tomu je a priznam sa, ze tym par kniham co sa mi dostali do ruky som velmi neporozumel. A navyse tomu nie velmi verim aj ked pripustam ze nieco na tom moze byt...

vdaka :)
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat




Re: Feng shuei poradca/poradkyna

Poslaťod Ludo » Pon 27. Apr 2009 14:58:01

http://www.feng-suej.sk/katalog/feng-suej-poradcovia ale ak chceš niekoho, čo tomu NAOZAJ ROZUMIE, tak jeden býva v Tokiu, ale ked som mu minule volal, tak mi povedal, že upravovat dom podla feng shuei na Slovensku je totálna kravina
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: Feng shuei poradca/poradkyna

Poslaťod deko » Pon 27. Apr 2009 18:02:59

dakujem, vybral som si babu z TT (je to najblizsie). dohodli sme sa ze v sobotu pride pozriet k nam a nieco pohuta. tak som zvedavy... potom zreferujem co a ako...
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Feng shuei poradca/poradkyna

Poslaťod boro » Pon 27. Apr 2009 21:19:54

Ludo píše:ak chceš niekoho, čo tomu NAOZAJ ROZUMIE, tak jeden býva v Tokiu, ale ked som mu minule volal, tak mi povedal, že upravovat dom podla feng shuei na Slovensku je totálna kravina


Robiť na Slovensku dom podľa FS je kravina. Ani nie preto, že by FS bola kravina, ale preto, že tu tomu asi nikto nerozumie. V podaní našich FS-istov je to viac módna záležitosť a biznis, než čokoľvek iné. Keď som si o FS čítal nejaké veci, tak mi to pripadalo ako keby niekto zobral bibliu (alebo iný prastarý text) a snažil sa podľa nej zariadiť panelákový byt. Namemorované poučky prevzaté z úplne odlišnej kultúry (aj kultúry bývania), cestou sto krát skomolené a prekrútené a následne bezmyšlienkovite aplikované na našu realitu.
boro
 
Príspevky: 916
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 07. Dec 2008 14:33:00
Dal súhlas: 71 krat
Dostal súhlas: 71 krat

Re: Feng shuei poradca/poradkyna

Poslaťod emkac » Pon 27. Apr 2009 22:06:32

deko, nevyberaj nikoho
s FS je totiz problem
je dost protichodna sama o sebe
cize zaplatis tete za nieco, co si v pohode precitas na webe, ale casom zistis
a) ine odkazy hovoria mierny opak
b) dom sa podla toho postavit neda

v skratke, je par veci, ktore sa dodrzat daju a ktore nedaju
napr. FS urcuje, kde ma byt smerovana izba
na JV maju byt kupelne, kuchyna, komora, zachody, schodisko, jedalen, detske izby
na J alebo JZ obyvacka
na S spalna
co je zaujimave, lebo vsetko ma byt na JV
ale
v dome nesmie byt dlha rovna chodba
ako toto vyriesit, to fakt neviem :-)

dost dolezite je aby WC nebolo oproti dveram, v izbe alebo nad dverami
poloha sporaka je dolezita a pod.
je toho vela

dalsia nerealna vec je smerovanie posteli
podla datumov narodenia sa da urcit GUA cislo
a to urcuje, kam maju, mozu, nemaju, nesmu a pod. byt smerovane postele
co ak tebe vyjde idealny smer S a manzelke J? budete spavat obratene?

vsetko toto sa najst na webe
teta iba zhrabne peniaze a nema pridanu hodnotu
pozri na tieto linky, v pripade zaujmu poziciam nejake knihy
ale neodporucam
ja som zene kupil nejaku knihu, jej prva reakcia po precitani bola - predavame dom
dopadlo to tak, ze sme kupili kadejake FS symboly (najma kristalove gule), ktore zachranuju a zmiernuju tie prusery
ale bol to tazky mesiac, kym to predychala ;-)

tie linky:
http://www.fengsuej.biz
http://www.fengshui-perfectlife.sk
http://www.fengshuiharmony.sk
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Feng shuei poradca/poradkyna

Poslaťod esde » Uto 28. Apr 2009 9:44:19

Ak chcete FS, potom musite zacat od pozemku.
Napasovat FS na hotovy dom je strata casu, penazi a idealov.
Proste, neskoro ste sa zobudili, presnejsie s krizikom po funuse.
Symboly su len pre ludi ktori potrebuju psychicku oporu, samozrejme za mastne peniaze.
esde
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 18:33:16
Dal súhlas: 49 krat
Dostal súhlas: 162 krat

Re: Feng shuei poradca/poradkyna

Poslaťod boro » Uto 28. Apr 2009 9:53:37

Mimochodom, takmer to isté čo o FS odporúčaniach napísal emkáč, mi ohľadom domu odporučí aj moja babka (spálňa na sever, obývačka na juhozápad, wc nie oproti dverám, atď....) a to nikdy nebola ďalej než pri Poprade. Postele by podľa čísel neotáčala, platí heslo "musí vojsť, svadba bola drahá" :)
boro
 
Príspevky: 916
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 07. Dec 2008 14:33:00
Dal súhlas: 71 krat
Dostal súhlas: 71 krat

Re: Feng shuei poradca/poradkyna

Poslaťod emkac » Uto 28. Apr 2009 10:26:04

esde píše:Ak chcete FS, potom musite zacat od pozemku.
Napasovat FS na hotovy dom je strata casu, penazi a idealov.
Proste, neskoro ste sa zobudili, presnejsie s krizikom po funuse.


S tymto co napisal esde sa neda nesuhlasit.
Ak je uz dom hotovy, je neskoro. Zbytocne budes/budete nestastni z toho, ze to a to mate naprd. A ze sa to neda zmenit.
(vies co mne trvalo, kym som presvedcil zenu, ze ten sporak, co mame na najnevhdodnejsom mieste ake len existuje, presuvat nebudeme, lebo podla FS ohrozuje MNA a ja to mam na haku a ja si nezelam ani presuvanie sporaka ani predaj domu)

Skratka ak FS, tak podla neho spravit projekt. A samozrejme mat to v sulade s pozemkom.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Feng shuei poradca/poradkyna

Poslaťod beo_lysá » Uto 28. Apr 2009 18:47:15

FS je moja oblubena tema, tiez som podla toho chcel stavat dom. studoval som knihy, web, niektore odporucania sa v jednotlivych clankoch rozchadzali, niektore sa potvrdzovali.

az som raz na jednej stranke nasiel nieco v zmysle "je jedno, ako su orientovane miestnosti v dome, aka je kde farba atd., v prvom rade sa v tom dome, v izbe musis dobre citit." cize, stavaj a zariaduj dom podla svojich pocitov, nie podla FS. a potom zistis, ze o tom vlastne FS je.

akurat jednu dolezitu vec som si z toho vsetkeho zapamatal - nenechavat nikde neporiadok a vyhadzovat poskodene a stare veci..
beo_lysá
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Ned 04. Jan 2009 18:17:17
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Feng shuei poradca/poradkyna

Poslaťod slovenka » Sob 09. Máj 2009 16:55:58

k tejto teme by som len poznamenala, ze fungshej si clovek velarazy vytvori sam. Ja som si raz zmyslela, ze nemozem zaspavat, lebo na nocnom stoliku mam lampu, ktora je zapojena v zasuvke za mojou hlavou. A tak som si premiesnovala podusku do opacnej polohy az dovtedy, kym mi raz manzem nevylozil na moju tvar nohy. Vtedy sa mi cosi snivalo o mrtvolach a tak som sa zlakla, ze skoro bolo treba volat zachranku. Ale co je fakt, hovorili to stari rodicia, ze do novostavby treba pustit macku a kde sa tato ulozi, tam je vhodne umiestnit postel. Nasi stari rodicia mali na dedinach vacsinou jednu izbu a byvali tam aj 4 generacie. Tak to tam bolu fung sem, fung tam. To len tak ore odlahcenie temy.
slovenka
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Sob 10. Jan 2009 1:28:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Feng shuei poradca/poradkyna

Poslaťod ziletka » Str 13. Máj 2009 10:52:07

frajerka zacala studovat FS z roznych knih, netu .... niektore veci sa potvrdzuju vo viacerych, niektore sa maximalne vylucuju.
je mi to v podstate jedno. interier ma na starosti viac menej ona. Ked je nieco extrem, tak to zavrhnem.
Zopar veci ma cosi do seba: napr. prkienko na WC by malo byt stale sklopene (teda okrem casu ked sa WC pouziva). S tym suhlasim aj podla FS, aj z estetickeho hladiska.
Dalej: zachod nemoze byt oproti dveram. Ale ked uz je tak treba zavesit cosi kdesi, a uz je to v pohode. Cize cele FS sa da spravit hocikde. Vsetko zalezi od vasej psychiky. Ak tomu uverite ze sa budete zle citit, lebo to alebo ono nie je podla FS, tak sa zle citit budete. Ak neuverite, tak sa budete citit dobre.

Ale je to aj na nieco dobre.
Priklad: Mame 3 velke tuje pred domom ktore tienia celemu domu.

Ja: tie tuje pojdu prec !
Ona: to teda nepojdu. take pekne tuje.
o par tyzdnov:
Ona: tie tuje pojdu prec.
Ja: si zmenila nazor?
Ona: Ano, Tuje su negativna energia.
Ja: Huraaaa. Aspon na nieco je to FS dobre
:D
Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat

Re: Feng shuei poradca/poradkyna

Poslaťod dreamer » Str 13. Máj 2009 12:35:15

slovenka píše:k tejto teme by som len poznamenala, ze fungshej si clovek velarazy vytvori sam. Ja som si raz zmyslela, ze nemozem zaspavat, lebo na nocnom stoliku mam lampu, ktora je zapojena v zasuvke za mojou hlavou. A tak som si premiesnovala podusku do opacnej polohy az dovtedy, kym mi raz manzem nevylozil na moju tvar nohy. Vtedy sa mi cosi snivalo o mrtvolach a tak som sa zlakla, ze skoro bolo treba volat zachranku. Ale co je fakt, hovorili to stari rodicia, ze do novostavby treba pustit macku a kde sa tato ulozi, tam je vhodne umiestnit postel. Nasi stari rodicia mali na dedinach vacsinou jednu izbu a byvali tam aj 4 generacie. Tak to tam bolu fung sem, fung tam. To len tak ore odlahcenie temy.


podľa mojich info mačka vyhľadáva negatívne zóny, takže tam posteľ nie, naopak pes vyhľadáva dobré miesta, tam treba dať posteľ. A ešte niečo: určite nie "mestské" zvieratá,tie majú svoje praveké schopnosti už otupené. Požičajte si mačku od babky z dediny. ;)
:P
Obrázok užívateľa
dreamer
 
Príspevky: 213
Registrovaný: Pia 08. Máj 2009 11:52:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Feng shuei poradca/poradkyna

Poslaťod MiroM » Štv 14. Máj 2009 8:34:56

slovenka píše:k tejto teme by som len poznamenala, ze fungshej si clovek velarazy vytvori sam. Ja som si raz zmyslela, ze nemozem zaspavat, lebo na nocnom stoliku mam lampu, ktora je zapojena v zasuvke za mojou hlavou. A tak som si premiesnovala podusku do opacnej polohy az dovtedy, kym mi raz manzem nevylozil na moju tvar nohy. Vtedy sa mi cosi snivalo o mrtvolach a tak som sa zlakla, ze skoro bolo treba volat zachranku. Ale co je fakt, hovorili to stari rodicia, ze do novostavby treba pustit macku a kde sa tato ulozi, tam je vhodne umiestnit postel. Nasi stari rodicia mali na dedinach vacsinou jednu izbu a byvali tam aj 4 generacie. Tak to tam bolu fung sem, fung tam. To len tak ore odlahcenie temy.


Dobry sen :D
Aj ja mam referencie, ze macky skor vyhladavaju problemove miesta. Mne macky spavaju po parapetoch domu, dost ma to znepokojuje :? :|
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Feng shuei poradca/poradkyna

Poslaťod Ninive » Štv 14. Máj 2009 10:44:25

Všetko je dobré, ale skutočne neviem, ako aplikovať prax do našich podmienok. Bolo to vymyslené pre celkom inú kultúru. Môj prednášajúci žil nejaký čas (vyše 10 rokov) v Tibete s mníchmi a vravel, že sa nenaučil ani takej úrovne meditácie ako malé deti. Je to totiž nielen osobnostne, ale aj kulturálne podmienené. Nejde o to len si to dať niekomu urobiť, len pre istotu (aby som nemal kôš v zóne peňazí), treba žiť v súlade s tým.
Počula som, že nie tam, kde leží pes, máme mať posteľ, ale mačka. Pes totiž spáva a je zároveň v strehu, mačka spáva pokojnejšie (naše mačky spia ako zarezané- sú to mačky, ktoré žijú vonku, lovia, žiadne zhýčkané bytové doplnky).

MiroM- nič si z toho nerob, aj nám tam spávali mačky, ale teraz tam spáva náš pes (taký drobec). Môže sa stať, že by sa geopatogénne zóny menili???? (napr. podľa čínskeho horoskopu) :shock: :lol:
Ninive
 
Príspevky: 69
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 17:55:10
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat





Späť na Rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron