Pravidlá II

Prečítajte skôr ako niečo napíšete !

Pravidlá II

Poslaťod emkac » Pon 24. Nov 2008 17:24:06

Takže aj z moderátorského pohľadu:

Téma:
- Názov témy musí byť jasný a výstižný. Zoznam tém by mal byť predsa prehľadný a zrozumiteľný. Myslite na tých, čo v budúcnosti budú chcieť vyhľadávať.
- Do názvu témy nepíšte "Pomoc", "Help", veľa otáznikov a výkričníkov a pod.
- Skôr než založíte novú tému, použite vyhľadávač a skúste nájsť odpoveď v existujúcich témach.
- Nesnažte sa odpoveď vynútiť opakovaným dotazovaním každých x hodín alebo zakladaním nových tém. Prispievatelia sú tiež iba ľudia, ktorí prispievajú podľa svojich možností a času. A navyše, nie každá otázka dokáže byť zodpovedaná. (Samozrejme je možné sa po pár dňoch znova v danej téme spýtať, téma sa mohla prehliadnuť.)

Odpovede:
- Pokiaľ nemáte k téme čo povedať, tak sa nevyjadrujte.
- Odpovede píšte krátke, stručné a zrozumiteľné.
- Osobné veci riešte cez SS súkromné správy.

Všeobecné:
- NEPÍŠTE VŠETKO SO ZAPNUTÝMI VEĽKÝMI PÍSMENAMI.
- Nepíšte viacero výkričníkov za sebou!!!!!!!
- Nepíšte za sebou veľké množstvo smailíkov, prípadne príspevky iba so smailíkmi. :D :lol: :x :) :mrgreen: = :evil:

Moderovanie:
- Zamykanie, mazanie, upravovanie témat a príspevkov je v právomoci administrátora a moderátorov. Pokiaľ máte pocit, že príspevok alebo téma nie sú v súlade s pravidlami fóra, prípadne máte iné výhrady, použite grafický symbol Ohlásiť tento príspevok - červený výkričník v obrátenom trojuholníku.
- Vyhradzujeme si právo zmazať alebo zeditovať témy alebo odpovede, ktoré obsahujú vulgárne výrazy, nádavky, osobné útoky, zosmiešňovanie, skrytú alebo otvorenú reklamu (okrem súkromnej inzercie), prípadne ktoré sa netýkajú podstaty tohoto fóra - stavba a stavanie, prípadne poškodzujú dobré meno tohoto fóra.

emkac

p.s. Nie je cieľ buzerácia, obmedzovanie alebo cenzúra. Poriadok treba. Asi sa na tom zhodneme.
p.p.s. Výnimky z týchto pravidiel sú možné. :D

edit 23.1.2009 by emkac & joko
p.p.p.s. A na záver niečo z toho ľudského pohľadu.
Navrhujeme účastníkom fóra, ktorí mali otázku, nejasnosť alebo dotaz, a na fóre dostali dobrú a správnu odpoveď alebo odporúčanie, aby napísali do svojej témy to dobré použité riešenie aj pre nasledujúcich čitateľov. Zmysel vidíme v tom, že nový čitateľ v rôznych témach nájde nielen otázky a návrhy na riešenie, ale už aj vybraté a použité dobré riešenie, ktoré pôvodnému pytajúcemu pomohlo (resp. nepomohlo).

edit 8.10.2009 by emkac
Je zakazane vkladat prispevky obsahujuce iba vyjadrenie "suhlasim" a pod. Na to sluzi hodnotiaci palec, ktory sa nachadza vpravo hore v prispevku. Blizsie informacie - Hodnotenie / body / suhlasy prispevkov
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat




Re: Pravidlá II

Poslaťod krak3n » Pia 28. Nov 2008 11:33:34

ehm naco to pisat .. pravidla su na to aby sa porusovali .. ja to poviem inac .. ked clovek da zly nazov na temu . ani nevleziem k jeho otazke .. t.j. jeho probs. ze nema aj moju odpoved ;) .. Na e-filip to bolo niekedy lepsie . nakolko otazku mam bez "kliku" takze som odpovedal aj na velmi nevhodny subjekt,tu uz to tak nie je. Skoda .. mozno sa to phpbb da donutit aby k otazke pisal aj jej znenie (alebo apson cast).
krak3n
 
Príspevky: 142
Obrázky: 1
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:47:06
Bydlisko: Kosice
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Pravidlá II

Poslaťod MiroM » Pia 28. Nov 2008 12:51:05

To by stalo za zvazenie. Ale stacilo by to vypisat, len pri zobrazeni novych prispevkov. Ja aj tak vacsinou chodim len cez tuto moznost - nuz asi zvyk z e-filip.sk
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Pravidlá II

Poslaťod emkac » Pia 28. Nov 2008 14:11:46

Tieto pravidla som tu dal, aby sa ludia nedivili, ked im nieco premenujem a pod. :D

A co sa tyka tych nestastnych otazok, tak stale sa hlada riesenie.
Kedze nikto z tych, co to skusaju, nie je znalec php, tak to ide pomalsie.
Dokonca ani na diskusnych forach venovanych phpbb3 sa nejako nedokaze k tomu vyjadrit.
Takze je to stale na nas amateroch. :(
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Pravidlá II

Poslaťod Rudi_M » Sob 29. Nov 2008 20:38:03

súhlasím, že treba aspoň trochu robiť poriadok na tomto fóre a prípadne pristúpiť aj k čisteniu, lebo e-filip bol/je strašne preplnený úplnými bludmi a naivnými príspevkami = nájsť tam rozumné info je (aspoň pre mňa) dosť otravné a časovo náročné - držím palce, aby toto fórum bolo prínosom pre všetkých.
zatiaľ som veľmi spokojný s jeho úrovňou a obsahom
Rudi_M
 
Príspevky: 333
Obrázky: 2
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 17:49:32
Bydlisko: RD Ekord v obci Sekule; užívané od 11/2009 k plnej spokojnosti
Dal súhlas: 32 krat
Dostal súhlas: 14 krat

Re: Pravidlá II

Poslaťod emkac » Str 10. Dec 2008 1:19:22

Dnes som zmazal par prispevkov z dvoch tem.
Po dlhej dobe mazanie.
hmmm :cry:

Zatial to ide pekne, tak to nekazme....
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Pravidlá II

Poslaťod emkac » Sob 24. Jan 2009 1:05:40

Pridané odporúčanie. ;) thnx joko.

btw, keby ste si naahodou nevsimli, tak to zobrazovanie otazky s nazvom temy uz funguje :yahoo


(nenavidim tie dva nove smailiky, keby to nebolo proti pravidlam, tak admina zabijem
(uz znova))
:D
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Pravidlá II

Poslaťod Majo 2 » Sob 24. Jan 2009 1:40:03

emkac keby tu bol taký smajlík tak by si mohol admina virtuálne (ogr)..ovracať. :twisted:
Majo 2
 
Príspevky: 1060
Registrovaný: Pon 05. Jan 2009 14:08:51
Dal súhlas: 30 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: Pravidlá II

Poslaťod emkac » Sob 24. Jan 2009 1:51:17

preboha len to nie, to tu bude ako na pokeci
uz dnes som mal uz taky pocit, ked sa hromadne zacal pouzivat ten chlastajuci a vytesujucisa smailik

ale mal by som radsej pozvat admina na pivo, lebo mi da za drzost ban :drink
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Pravidlá II

Poslaťod admin » Sob 24. Jan 2009 6:03:38

vdaka za pozvanie,
ale admin sa prave vratil z piva ktore prerastlo do tequily ;)
Obrázok užívateľa
admin
Administrátor
 
Príspevky: 290
Obrázky: 5
Registrovaný: Uto 18. Nov 2008 18:30:21
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Pravidlá II

Poslaťod emkac » Štv 08. Okt 2009 22:40:20

Je zakazane vkladat prispevky obsahujuce iba vyjadrenie "suhlasim" a pod. Na to sluzi hodnotiaci palec, ktory sa nachadza vpravo hore v prispevku. Blizsie informacie - Hodnotenie / body / suhlasy prispevkov
Quis custodiet ipsos custodes?

S týmto príspevkom autora emkac súhlasili - 3
joko, ochar, sigma
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Pravidlá II

Poslaťod emkac » Pia 20. Nov 2009 9:30:42

emkac píše:- Nepíšte za sebou veľké množstvo smailíkov, prípadne príspevky iba so smailíkmi. :D :lol: :x :) :mrgreen: = :evil:



Toto stale plati! Vratane novsich smailikov typu :dash :yahoo :drink
Istu davku tolerancie viem prejavit v offtopic temach, ale nie v bezne diskusii.
Dakujem
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Pravidlá II

Poslaťod emkac » Štv 18. Mar 2010 14:42:36

Kedze sa vyskytli opakovane snahy o reklamu cez podpis, tak pridavam dalsie pravdilo:

- Vyhradzujeme si právo vykonať úpravu užívateľa, pokiaľ jeho informácie (prihlasovacie meno, avatar, podpis a pod.) obsahujú vulgárne výrazy, nádavky, osobné útoky, zosmiešňovanie, skrytú alebo otvorenú reklamu, prípadne poškodzujú dobré meno tohoto fóra.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Pravidlá II

Poslaťod mlaco » Štv 18. Mar 2010 15:58:51

Relevantna reklama v podpise - preco nie?

Napr. zasluzili clenovia by si ju zasluzili. Podla mna okrem novacikov by mohla byt povolena.

Ak ma raz dozeru pocitace a stanem sa zahradnikom, rad si pridam podpis na svoju zahradnicku web stranku :-)
Detto vodar alebo elektrikar. Ked radi dobre rady, tak sa s nimi moze zaroven propagovat- nie?
Štádium: tmelenie, upratovanie, police. Inak hotovka (44+15eps, strecha 48, sikminy 36, inels)

S týmto príspevkom autora mlaco súhlasili - 2
admin, Jano Matis
Obrázok užívateľa
mlaco
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:24:13
Dal súhlas: 36 krat
Dostal súhlas: 58 krat

Re: Pravidlá II

Poslaťod emkac » Štv 18. Mar 2010 22:44:18

Takze aby som to spresnil, reklamu som VZDY mazal len novoprihlasenym. Aj teraz, jeden user zadal 4 prispevky (len preto aby boli zadane). Ja som mu ich akceptol (ako novemu userovi), a ked som si potom pozeral forum, svietil tam krasne link na www stranku. Tak som mu musel prispevky presunut, poslat SS, pockat na odpoved, prispevky presunut spat (a kazdy do inej temy, cize zbytocne piplavo). Co ma nebavilo a bavit nebude.
Admin mi dal moznost podpis hocikomu zmazat, takze ak sa zopakuje, podpis zmazem a iba poslem SS.

Inac nie je mi zname, ze by sme nejaku pravidelnemu prispievacovi nejako zcenzurovali podpis.

Co sa tyka buducnosti, ak ma niekto poziadavky na nejaky podpis, vzdy sa vieme dohodnut. Ale nastastie admin prave zakazal pouzivanie bbcode v podpisoch, co znamena ziadna farebnost, ziadne linky, ziadne obrazky, ziadne obrovske pismo. A zostavame stale normalne nepubertiacke prehladne forum. :ano:
Quis custodiet ipsos custodes?

S týmto príspevkom autora emkac súhlasil
Jookie
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat




Ďalší

Späť na Pravidlá

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok
  • Pravidlá
    od admin » Str 19. Nov 2008 20:30:52
    0 Odpovede
    20451 Zobrazenia
    Posledný príspevok od admin Zobrazenie posledných príspevkov
    Uto 24. Feb 2009 11:34:11

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron