Aku spinkovacku na stavbu?

Aku spinkovacku na stavbu?

Poslaťod Bororo » Uto 12. Máj 2009 22:47:53

priatelia mate niekto skusenosti so spinkovackami? idem robit rekonstrukciu strechy (stary krov, nove latovanie, dif.folia) + obytne podkrovie a myslim, ze sponkovacka sa na stavbe zide. problem je, ze si neviem vybrat medzi tzv. spinkovacim kladivom a klasickou spinkovackou, preto by som chcel vediet ci to niekto pouziva a ake ma skusenosti.
vopred dakujem.
Bororo
 
Príspevky: 607
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 9:48:19
Dal súhlas: 28 krat
Dostal súhlas: 32 krat




Re: Aku spinkovacku na stavbu?

Poslaťod MiroM » Str 13. Máj 2009 7:47:11

Neviem co myslis pod klasickou spinkovackou. Ja som na spinkovanie difuznej folie pouzival rucnu mechanicku spinkovacku s ktorou sa udiera ako s kladivom. Robilo sa mi s nou vyborne. Ja som ju vsak nekupoval, ale som ju mal pozicanu.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Aku spinkovacku na stavbu?

Poslaťod vvv » Str 13. Máj 2009 7:58:43

Ja som kupoval no name spinkovacku elektricku za nejakych 300 - 400 sk v obchodnom retazci. Vydrzala asi mesiac. Kupil som dalsiu za podobnu cenu, povodnu som dal reklamovat. Po mesiaci mi vratili novu spinkovacku, tak teraz mam dve. Ale aj tak ma to vyslo lacnejsie, ako znacka. S tou druho som zaspinkoval vsetky spagaty pri uchytavani izolacii v podkrovi. Foliu som nespinkoval,ale lepil. Robil som aj s mechanickou spinkovackou a musim povedat, ze z elektrikou je to pohodlnejsie, hlavne ak je potrebne niekde hodit spinku v krkolomnej polohe a je mozne nastavit silu uderu (myslim, ze to ide aj v niektorych mechanicky vyssieho levelu)
vvv
 
Príspevky: 397
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 15:14:47
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 62 krat

Re: Aku spinkovacku na stavbu?

Poslaťod Bororo » Str 13. Máj 2009 9:47:48

MiroM píše:Neviem co myslis pod klasickou spinkovackou. Ja som na spinkovanie difuznej folie pouzival rucnu mechanicku spinkovacku s ktorou sa udiera ako s kladivom. Robilo sa mi s nou vyborne. Ja som ju vsak nekupoval, ale som ju mal pozicanu.


to co vravis je spinkovacie kladivo. rozdiel v praci medzi tymto kladivom a ~normalnou~ spinkovacku je ten, ze kladivom udieras (menej namahave?) a spinkovacku prilozis a stlacis (namahavejsie ale presnejsie?). asi si to pojdem niekde vyskusat. vdaka.
Bororo
 
Príspevky: 607
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 9:48:19
Dal súhlas: 28 krat
Dostal súhlas: 32 krat





Späť na Osvedčené postupy, pracovné náradie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia