Vyvložkovať starý komín alebo postaviť nový?

Vyvložkovať starý komín alebo postaviť nový?

Poslaťod bety » Ned 05. Apr 2009 21:16:27

Dobrý večer chcem sa spýtať mám starý komín z azbestových rúr s priemerom 20 cm, ktorý nám vyhorel. Poradte čo mám urobiť!!!
Mám ho dať vyvložkovať (s nerezovými vložkami) alebo postaviť nový ( t.z. starý zbúrať)?
Ešte by som rad vedel koľko stojí to vložkovanie 10 m komína (materiál a práca). Ďakujem
Naposledy upravil emkac dňa Ned 05. Apr 2009 23:48:23, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy
bety
 




Re: Vyvložkovať starý komín alebo postaviť nový?

Poslaťod krak3n » Pon 06. Apr 2009 9:26:06

obhliadnut komin kominarom . v akom stave je statika komina. Ak je to nanic tak stavat novy .. ak je to este ok, tak zvazit vyvlozkovanie. Cenu neviem.
krak3n
 
Príspevky: 142
Obrázky: 1
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:47:06
Bydlisko: Kosice
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Vyvložkovať starý komín alebo postaviť nový?

Poslaťod quark » Pon 06. Apr 2009 13:24:02

vložkovanie cca 260 €,
pri znovupostavení, by som zvažoval aj možnosť nerezového zatepleného komína, cena taká istá ako pri murovanom, ale zmontované za pár hodín.
quark
 
Príspevky: 510
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 12:19:21
Bydlisko: Senica
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Vyvložkovať starý komín alebo postaviť nový?

Poslaťod boro » Pon 06. Apr 2009 20:30:52

quark píše:vložkovanie cca 260 €,
pri znovupostavení, by som zvažoval aj možnosť nerezového zatepleného komína, cena taká istá ako pri murovanom, ale zmontované za pár hodín.


No neviem ako to bude s tou rovnakou cenou. Podľa toho čo tu niektorí písali, tak murované boli cenovo o dosť nižšie než nerezové.
boro
 
Príspevky: 916
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 07. Dec 2008 14:33:00
Dal súhlas: 71 krat
Dostal súhlas: 71 krat

Re: Vyvložkovať starý komín alebo postaviť nový?

Poslaťod bigben » Pon 06. Apr 2009 21:45:26

nepíšete načo komín používate, na tuhé palivo? potom by som odporučil zbúrať. pri vyvložkovaní a zakúrení sa komínové teleso zohreje a murivo komína nasiaknuté starým dechtom bude smrdieť. robil som to u rodičov a cca 1 sezónu bolo cítiť decht, potom to našťastie prestalo. do starého komína sme vyrezali a vysekali z jednej strany drážku od vrchu až po spodok. potom som do komína osadil a zamuroval šamotové vložky.
bigben
 
Príspevky: 566
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:40:00
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 45 krat
Dostal súhlas: 46 krat

Re: Vyvložkovať starý komín alebo postaviť nový?

Poslaťod ziletka » Uto 12. Máj 2009 14:35:14

bigben píše:...... do starého komína sme vyrezali a vysekali z jednej strany drážku od vrchu až po spodok. potom som do komína osadil a zamuroval šamotové vložky.....

toto bola jedna z moznosti ktoru som zvazoval, ale ked som komin zacal rozoberat a islo to skoro samo, tak som ho zbural cely a postavil komplet nanovo
Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat





Späť na Komín, krb

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron