ovládanie kúrenia na diaľku

ovládanie kúrenia na diaľku

Poslaťod major7778 » Štv 27. Nov 2008 13:13:30

Mám Protherm Raja elektrický 12 kW kotol, a chcel by som ho zapínať na diaľku cez mobil, nemá niekto nejakú jednoduchú schému na zapínanie cez mobil. Originálné sú od 8OOO,- Sk a na jednoduché zapnutie a vypnutie sa mi to zdá dosť.Jaby som len take jednoduché zavolám cez relé zapne spínač, zavolám vypne
major7778
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Štv 27. Nov 2008 12:47:50
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: ovládanie kúrenia na diaľku

Poslaťod krak3n » Štv 27. Nov 2008 13:30:12

nieco ako mobil z bazaru a zavriet ho do skatulky k nejakemu spinaciu reagujucemu na zvuk ? ;)) skuste taky spinac pohladat niekde na www.sos.sk alebo www.conrad.sk .. neviem ci budete mat stastie a ako to vo vysledku bude spolahlive .. ale mohlo by to byt daleko pod 8000Sk
krak3n
 
Príspevky: 142
Obrázky: 1
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:47:06
Bydlisko: Kosice
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: ovládanie kúrenia na diaľku

Poslaťod Stefan » Štv 27. Nov 2008 13:41:33

Uplne najjednoduhsie riesenie by bolo( bez zasahu do mobilu,sposombom reg.ON/OFF) zohnat si taky stojan na mob., ktrory pri prichadzajucom hovore rozosvieti led. (Orange to daval zadara). Urobit zasah do zapojenia a signal z LED diody priviest na vstup klopneho obvodu, ktory by ovladal napr. rele. Cize 1. zazvonenie ON, 2. OFF a td. Jeto uplne najjednodudsie riesenie, ale aj spolahlivost je taka :D , ziadna spatna vazba o stave kurenia.
Dobre by bolo trochu pogooglit a pohladat nieco vhodne. Inac som pocul ze to 8 tis. riesenie tiez nieje celkom 100%, lebo bol udajne problem ked bol mob tel. stale na nabijacke.
Ale viac hlav viac navrhov.( Kym som dosmochlil prispevok, krak ma predbehol :)
S.
Coito, ergo sum :)
Obrázok užívateľa
Stefan
 
Príspevky: 111
Registrovaný: Sob 22. Nov 2008 19:43:50
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: ovládanie kúrenia na diaľku

Poslaťod deko » Štv 27. Nov 2008 14:13:48

ta rada s blikacou urcite nie je dobra. blikaci sersam totiz zachyti aj "prehlasovanie sa" mobilu z jednej BTS na druhu, pripadne signalizovanie (tusim raz za hodinu, mozno 120 minut) ze telefon este "zije" a je zapnuty. cize kurenie by sa spinalo a vypinalo minimalne raz za dve hodiny. lepsie riesenie je to krak3n-ovo s detekciou zvonenia (ale pozor - co ak na mobil niekto omylom zavola a prave ste odisli na 14 dnovu dovolenku?)

este elegantnejsie riesenie je s pomocou tzv. gsm modulu. to su v podstate "creva" telefonu vlozene do nejakej skaredej skatulky, do ktorej sa vklada SIM. k tym "crevam" je pripojeny nejaky mikroprocesor, ktory sleduje cisla prichadzajucich hovorov alebo "cita" sms a podla toho spina alebo vypina relatko... asi pred 4 rokmi tato vec stala priblizne 2 tisicky. predavala ju ale firma, ktora uz dnes neexistuje.

ja by som sa ale vybral smerom tzv. inteligentnych zasuviek. tie sa pripoja medzi spotrebic a elektricku zasuvku, na spodnej strane sa do nich pripoji eternetovy kabel. je v nich zabudovany server zabezpeceny heslom, na ktory sa moze hocikto pripojit z celeho sveta (samozrejme po spravnom nastaveni routra) a pripojeny spotrebic moze vypnut alebo zapnut. inteligentnejsie zasuvky maju v sebe aj GSM modul a dokonca sleduju aj teplotu... jednu mam doma, vola sa to tusim IQ socket alebo tak nejako (vyraba to nejaky cech, predava sa to tusim aj na slovensku, na nazov firmy si ale nespomeniem :() mam pocit ze cena sa pred 2 rokmi hybala okolo 4 tisic. treba si ale pozriet parametre - neviem ci cez tu zasuvku moze tiest nejaky vacsi prud (s napajanim PC s CRT monitorom nebol problem)
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: ovládanie kúrenia na diaľku

Poslaťod Jošo » Sob 29. Nov 2008 13:19:56

http://www.pablox.net/index.php?option=com_content&task=view&id=37&Itemid=38

Len tam miesto tyristoru pouzit vykonnejsi tranzistor a supnut tam klopny obvod na jeho ovladanie.
Kto sa pýta-->je hlúpy. Kto sa nepýta -->hlúpy aj ostane! :idea:
Obrázok užívateľa
Jošo
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 19:09:40
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: ovládanie kúrenia na diaľku

Poslaťod deko » Sob 29. Nov 2008 14:28:43

Jošo píše:http://www.pablox.net/index.php?option=com_content&task=view&id=37&Itemid=38

Len tam miesto tyristoru pouzit vykonnejsi tranzistor a supnut tam klopny obvod na jeho ovladanie.


sam autor tam pise ze zariadenie sa da iba zapnut a nie vypnut...
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: ovládanie kúrenia na diaľku

Poslaťod Jošo » Sob 29. Nov 2008 14:57:41

deko píše:
Jošo píše:http://www.pablox.net/index.php?option=com_content&task=view&id=37&Itemid=38

Len tam miesto tyristoru pouzit vykonnejsi tranzistor a supnut tam klopny obvod na jeho ovladanie.


sam autor tam pise ze zariadenie sa da iba zapnut a nie vypnut...


deko: ...KLOPNY OBVOD na jeho ovladanie. (v preklade: jeden impulz zapne ,dalsi vypne ,dalsi zase zapne atd.)
Kto sa pýta-->je hlúpy. Kto sa nepýta -->hlúpy aj ostane! :idea:
Obrázok užívateľa
Jošo
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 19:09:40
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 4 krat





Späť na Vykurovanie, ohrev vody, kotly

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia