Musí byť výlez do podkrovia v interiéri?

Musí byť výlez do podkrovia v interiéri?

Poslaťod beo_lysá » Uto 05. Máj 2009 23:44:33

Ahojte.

Mám bungalov so závesným stropom (väzníkový krov) a potreboval by som vedieť, či musím mať priamo z obytného priestoru výlez do podkrovia. Alebo to môžem riešiť tak, že vchod do podkrovia bude z vonku (v jednom štíte urobím niečo ako vrátka..). Je na to nejaká norma?
Naposledy upravil emkac dňa Str 06. Máj 2009 16:37:22, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy
beo_lysá
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Ned 04. Jan 2009 18:17:17
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Výlez do podkrovia

Poslaťod deli » Str 06. Máj 2009 8:58:36

z exteriéru, bez problemov. Dokonca je to vyhodnejsie... aj z hladiska tepelnych mostov a uniku tepla.
Obrázok užívateľa
deli
 
Príspevky: 80
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 19:28:35
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Musí byť výlez do podkrovia v interiéri?

Poslaťod rezivomh » Pon 11. Máj 2009 9:13:19

Záleži len na tebe, zrejme lepšie je z vonku pre viacero dôvodov, ale aj toto má svoje mínusi. Treba si rozmyslieť čo a či budeš na podkrovie ukladat (uskladňovať) ak náhodou apd. Použi spôsob ktorý je pre teba viacej vyhovujúci. Ja osobne by som riešil z vonku........(z dôvodu úniku tepla, apd..)
Všetko ohladom stavebného reziva, rád poradím každému v rámci mojich vedomostí.
rezivomh
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Ned 10. Máj 2009 11:43:01
Bydlisko: Holíč
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Musí byť výlez do podkrovia v interiéri?

Poslaťod seko375 » Pon 11. Máj 2009 11:05:46

Tiež mam bungalov, dal som schody z vnutra, chcel som aj zvonku ale potom co ma navstivili "neznamy priatelia" a premiestnili na neznáme miesto všetko el.náradie som to zavrhol. Ztoho dovodu ,ze prisli na navstevu zvonku cez strop -nad terasou som este nemal zaklop-preburali izolaciu a odisli cez zadne dvere....este aj furik si pozicali. Teraz uz zaklop je tak dufam ze ich to odradi aj v buducnosti. Pre istotu uz aj alarm funguje,aj ked stavba je hotova na 70 % neobyvana.
seko375
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Str 22. Apr 2009 9:29:07
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Strecha, podkrovie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia