Akú kúpiť elektrocentrálu?

Akú kúpiť elektrocentrálu?

Poslaťod marina » Uto 28. Apr 2009 19:10:18

Ahojte stavebnici!
Musim surne kupit elektrocentralu, ale fakt neviem podla coho a aku mam kupit. potrebujem ju docasne, lebo nemame na pozemku elektriku, a chceme pokracovat v stavebnych pracach. Elektikari stale posuvaju termin zacatia prac. Uz mali zacat 5.4, teraz je to zasa posunute o dva az tri tyzdne, cize elektrika je v nedohladne. Zaklady sme riesili domiesavacmi, a ieme na tahanie murov, tak potrebujem elektrocentralu aspon na miesanie lepidla...
Dakujem za skore rady
Naposledy upravil emkac dňa Uto 28. Apr 2009 21:18:35, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy
marina
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 18:04:02
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat




Re: elektrocentrála

Poslaťod deko » Uto 28. Apr 2009 19:40:59

ak naozaj netreba elektrinu na nic ine ako na miesanie lepidla, tak osobne by som radsej kupil vrtacku na baterie a k nej prikupil par dalsich akupackov. vrtacka sa na stavbe urcite zide aj v buducnosti, takze je univerzalnejsia ako centrala... pred pracou nabijete vsetky baterky a mate pokoj...
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: elektrocentrála

Poslaťod stevo79 » Uto 28. Apr 2009 20:43:41

ak sa jedna o pouzitie elektrocentraly len na par dni tak za uvazenie stoji aj pozicovna naradia, trojfazova elektrocentrala vykonu 6.5 kW na 24 hodin stoji do 20 €
stevo79
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Pon 24. Nov 2008 22:34:15
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 20 krat

Re: elektrocentrála

Poslaťod marina » Uto 28. Apr 2009 21:04:40

Ja som sa na to poziciavanie pozerala, ale netrufam si odhadnut, kolko dni ju budem potrebovat, a mozno aj ked sa bude robit strecha bude treba elektriku,
som z toho zufala,mam majstrov a nemam elektriku...
marina
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 18:04:02
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Akú kúpiť elektrocentrálu?

Poslaťod esde » Str 29. Apr 2009 9:52:00

Ak to bude naozaj len na kratkodobe pouzitie, porozmyslajte nad menicom ktory meni 12V v aute na 230V. Maximalne vykony trvale 1000W, kratkodobo 2400W. Samozrejme, pocas prace musite mat auto nastartovane. Ceny mierne nad 100E.

Po stavbe mozte menic pouzit pri "vytuneni" hifi supravicky do auta, vykon by na zaciatok mohol stacit :-).
esde
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 18:33:16
Dal súhlas: 49 krat
Dostal súhlas: 162 krat

Re: Akú kúpiť elektrocentrálu?

Poslaťod Jecko » Str 29. Apr 2009 10:24:09

Niektore nove auta maju vystup na 220V, radsej kupit auto namiesto elektrocentraly...

teraz vazne...A co tak sa dohodnut s nejakym susedom (ak je na blizku) na "odkupovani" elektriky docasne? Jednoduchy merac spotreby sa da kupit v lidli za 10e a CYKY kabel sa tak-ci tak bude musiet neskor kupit.
Obrázok užívateľa
Jecko
 
Príspevky: 234
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 15:03:46
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 7 krat

Re: Akú kúpiť elektrocentrálu?

Poslaťod JurajT » Štv 30. Apr 2009 9:21:05

- ak ma byt centrala naozaj pouzivana iba na miesanie lepidla, tak ti staci akakolvek najlacnejsia z akcie v hornbachu/baumaxe (cca 100E)
- ak kupis akciovu centralu, nemusi vydrzat dlho - budes riesit reklamacie, vymeny, vznikaju prestoje
- ak ale bude treba 400V, pripadne vyssi vykon napr. na rezanie, budes potrebovat daleko vykonnejsiu (a kvalitnejsiu) centralu
- kvalitna centrala, ktora je znesitelne hlucna stoji kolo 1500E (motor honda), tam uz je pozicanie asi jedina moznost
- dlhodobejsie pozicanie sa da dohodnut za vyhodnejsich podmienok - zlavy okolo 20% su bezne
- pozicana je zycajne kvalitnejsia, tichsia, s nizsou spotrebou (co tiez nie je zanedbatelna polozka)

Nie som vlastnik pozicovne, ale presne toto iste som riesil pred cca pol rokom. Za 3 mesiace som za pozicanie centraly zaplatil 300E. Plan B bol kupit najlacnejsiu z Hornbachu, ale som rad, ze som to nespravil. Mal som servis na mieste - odisla sviecka - dosiel borec a vymenil, vznikol minimalny prestoj
JurajT
 
Príspevky: 22
Registrovaný: Uto 31. Mar 2009 6:49:24
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Akú kúpiť elektrocentrálu?

Poslaťod krak3n » Štv 30. Apr 2009 9:27:49

najlacnejsiu ekektrocentralu z baumaxu/hornbachu V pripade problemov je vymena kus za kus ... po 3 vymenach pytajte peniaze nazad. Pokial vydrzi celu dobu kym nebudete mat stavu predate za 60% ceny na lubovolnej inet inzercii.

odmienka nepretazovat ;) ..
krak3n
 
Príspevky: 142
Obrázky: 1
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:47:06
Bydlisko: Kosice
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Akú kúpiť elektrocentrálu?

Poslaťod marina » Štv 30. Apr 2009 18:54:10

krak3n píše:najlacnejsiu ekektrocentralu z baumaxu/hornbachu V pripade problemov je vymena kus za kus ... po 3 vymenach pytajte peniaze nazad. Pokial vydrzi celu dobu kym nebudete mat stavu predate za 60% ceny na lubovolnej inet inzercii.

odmienka nepretazovat ;) ..

Dakujem za rady. Kupim nejaku lacnejsiu ako mi radis a uvidim. :roll:
marina
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 18:04:02
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Akú kúpiť elektrocentrálu?

Poslaťod kubko333 » Pia 29. Máj 2009 13:28:58

Zdravím,

tiež mám problém s tým, že na pozemku nemáme zatiaľ elektrinu. Takže uvažujem s kúpou elektrocentrály. Akú výkonnú by som mal kúpiť, aby mi v pohode utiahla aspoň menšiu miešačku?

Ešte je tu alternatíva: predlžovačkami sa pripojiť na najbližšieho elektrifikovaného suseda, ktorý je vzdialený cca 200 m. Je na takú vzdialenosť moc veľký úbytok prúdu, ktorý by mohol spôsobovať problémy. Resp. dá sa nad touto alternatívou vôbec uvažovať? Predlžovačka by musela prechádzať cez asfaltovú cestu v dedine, kade prejde cca do 20 áut za hodinu (môj odhad). Čo s tým?
Obrázok užívateľa
kubko333
 
Príspevky: 82
Registrovaný: Pia 29. Máj 2009 13:19:47
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: Akú kúpiť elektrocentrálu?

Poslaťod MartinH » Pia 29. Máj 2009 15:59:07

kubko333 píše:Ešte je tu alternatíva: predlžovačkami sa pripojiť na najbližšieho elektrifikovaného suseda, ktorý je vzdialený cca 200 m. Je na takú vzdialenosť moc veľký úbytok prúdu, ktorý by mohol spôsobovať problémy.

200m je prilis vela. Skratovy prud je kvoli odporu vedenia nizsi, ako treba na vyrazenie 16A istica, takze norma hovori NIE.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Akú kúpiť elektrocentrálu?

Poslaťod deko » Pia 29. Máj 2009 17:20:56

treba si v prvom rade vybrat miesacku (resp. zariadenie s najvacsim odberom prudu). ta bude mat stanoveny nejaky vykon. k tomu vykonu treba pripocitat nejakych 20 percent a podla toho kupit potom centralu.

ak by si to chcel naozaj riesit kablom, tak by si potreboval 5 zilovy 10 mm medeny, aby straty neboli az take brutalne. to uz je samozrejme dost brutalne draha polozka a navyse hrozi, ze ten kabel zrazu vysublimuje. nehovoriac o tom, ze s nim nemozes krizovat cestu (par hodin sa to jednorazovo da zniest, ak by si ho tam ale ukladal castejsie, susedia by asi coskoro zacali protestovat, nehovoriac o "organoch" - ti by ti mohli ulozit pokutu uz pri prvej navsteve). v tomto pripade je fakt jednoduchsie pouzit centralu...
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat





Späť na Elektrina, slaboprúdova technika, osvetlenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron