Dávali ste komín do vnútornej nosnej priečky alebo mimo?

Dávali ste komín do vnútornej nosnej priečky alebo mimo?

Poslaťod Jecko » Uto 21. Apr 2009 10:41:20

Zdravím, mám dilému,

davali ste komín do vnútornej nosnej priečky alebo mimo a prečo (výhody/nevýhody)?

V mojom prípade to bude pravdepodobne Schiedel UNI, 180 mm, rozmer tvárnic 36x36, krbová vložka BeF 700.

vďaka
Obrázok užívateľa
Jecko
 
Príspevky: 234
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 15:03:46
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 7 krat




Re: Dávali ste komín do vnútornej nosnej priečky alebo mimo?

Poslaťod juro_b » Uto 21. Apr 2009 10:57:41

juro_b
 
Príspevky: 420
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 23:19:19
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: Dávali ste komín do vnútornej nosnej priečky alebo mimo?

Poslaťod Jecko » Uto 21. Apr 2009 13:33:48

No nie je to uplne to iste. To druhe vlakno je skor o tom ako ma "vyzerat" komin v priecke. Mne ide o to, ako sa bude realizovat samotna vystavba krbu, ci je lepsie mat komin zapusteny v priecke alebo postaveny mimo (z estetickeho hladiska, z hladiska miesta, pracnost, atd).
Obrázok užívateľa
Jecko
 
Príspevky: 234
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 15:03:46
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 7 krat

Re: Dávali ste komín do vnútornej nosnej priečky alebo mimo?

Poslaťod quark » Uto 21. Apr 2009 17:17:17

mimo nosnej priečky.ak bude komín súčasť nosnej priečky je s tým iba veľa problémov.... tiež mám BeF 700. je perfektná. foto je v rubrike stavba krbu live......
quark
 
Príspevky: 510
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 12:19:21
Bydlisko: Senica
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Dávali ste komín do vnútornej nosnej priečky alebo mimo?

Poslaťod deko » Uto 21. Apr 2009 18:22:21

mam 40 rocny dom, komin je sucastou nosnej steny. zo statickeho hladiska je to asi v poriadku - mam stolicovu strechu a drevene stropy, takze komin ide medzi tramami. ale nie som velmi rad ze je tam - omietka okolo telesa komina praska, budem ju musiet presietkovat. a ak by som sa jedneho dna rozhodol, ze ho chcem zburat a vymenit za nejaky iny, tak mam kopec problemov - v podstate by som musel zasahovat do nosnej steny :(

osobne by som komin radsej dal mimo nosnej steny.
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Dávali ste komín do vnútornej nosnej priečky alebo mimo?

Poslaťod MiroM » Str 22. Apr 2009 8:41:36

Jecko píše:Zdravím, mám dilému,

davali ste komín do vnútornej nosnej priečky alebo mimo a prečo (výhody/nevýhody)?

V mojom prípade to bude pravdepodobne Schiedel UNI, 180 mm, rozmer tvárnic 36x36, krbová vložka BeF 700.

vďaka


Len taka malickost. Ak ti pojde komin v nosnej stene, ako chces vyriesit veniec? Budes ho musiet v tom mieste prerusit a to uz veniec nebude. Komin do nosnej steny nepatri, je to smonosne teleso.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Dávali ste komín do vnútornej nosnej priečky alebo mimo?

Poslaťod Jecko » Str 22. Apr 2009 9:36:29

V projekte je planovany do nosnej priecky, ako tam je rieseny veniec neviem, nemam pri sebe projekt. Tiez sa skor priklanam k druhemu rieseniu, ale tam zase asi bude problem s ulozenim nosnikov, pretoze komin bude v ceste...
Obrázok užívateľa
Jecko
 
Príspevky: 234
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 15:03:46
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 7 krat

Re: Dávali ste komín do vnútornej nosnej priečky alebo mimo?

Poslaťod MiroM » Str 22. Apr 2009 10:43:26

Myslis, keby bol komin v nosnej stene, tak problem s nosnikmi by nebol? Kde by bol nosnik ulozeny, keby tam bol komin? Ulozenie nosnikov sa vsak da vzdy upravit tak, aby neprechadzali cez komin, resp. da sa pouzit nosnikova vymena. Treba si len nakreslit prevadzaci vykres a tam uvidis co sa s tym da robit. Mozes zacat klast z jedenj alebo druhej strany(castokrat to staci) alebo mozes pridat jeden nosnik navyse a posunies tym ostatne , alebo realizovat spominanu vymenu.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Dávali ste komín do vnútornej nosnej priečky alebo mimo?

Poslaťod Ninive » Pia 24. Apr 2009 7:36:06

Jecko, tuším máš rovnaký projekt ako my, jednoznačne mimo. Urobili sme to tiež tak.
My sme posunuli komín o cca 30 cm, pozriem. Je to tak lepšie. Rátali sme s tým ešte pred základmi.
Ninive
 
Príspevky: 69
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 17:55:10
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Dávali ste komín do vnútornej nosnej priečky alebo mimo?

Poslaťod Jecko » Pia 24. Apr 2009 7:55:02

No ja myslim, ze projektanti davaju komin vo vacsine projektov do priecky, vsak stavat to nebudu. Mna cakaju zaklady az tak za mesiac, teda este je nejaky cas si to vsetko premysliet. Ako pise MiroM, s nosnikmi bude trochu problem pri obidvoch sposoboch, da sa ale pouzit kominova vymena, pripadne cast zasalovat.
Nebude komin trochu zavadzat, ked bude vysunuty? Pokial by bol v rohu je to ok, ale ked bude v strede priecky moc si to neviem predstavit...
Obrázok užívateľa
Jecko
 
Príspevky: 234
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 15:03:46
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 7 krat

Re: Dávali ste komín do vnútornej nosnej priečky alebo mimo?

Poslaťod Ninive » Pia 24. Apr 2009 8:14:39

Zle som sa vyjadrila-posuň komín smerom do STRANY (smerom k oknu) o cca tých 30 cm a samotný komín oddeliť od nosnej steny o 2-3 cm (k tomu sa ti lepšie vyjadria tí kt. tomu rozumejú). Vyústenie sopúcha na stranu, nič nebude zavadzať, ani veľmi trčať.
Poraď sa s tesármi, oni ti to potvrdia (resp. mrkni do projektu).
Ninive
 
Príspevky: 69
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 17:55:10
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Dávali ste komín do vnútornej nosnej priečky alebo mimo?

Poslaťod Ninive » Pia 24. Apr 2009 8:33:14

Ak ti môžem poradiť mrkni najmä na projekt krovu. Posunutím komína z nosnej steny by komín zasahoval medzi krokvy, preto sme ho posúvali o tých 30 cm....
Ninive
 
Príspevky: 69
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 17:55:10
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Dávali ste komín do vnútornej nosnej priečky alebo mimo?

Poslaťod MiroM » Pia 24. Apr 2009 8:36:55

Jecko píše:No ja myslim, ze projektanti davaju komin vo vacsine projektov do priecky, vsak stavat to nebudu. Mna cakaju zaklady az tak za mesiac, teda este je nejaky cas si to vsetko premysliet. Ako pise MiroM, s nosnikmi bude trochu problem pri obidvoch sposoboch, da sa ale pouzit kominova vymena, pripadne cast zasalovat.
Nebude komin trochu zavadzat, ked bude vysunuty? Pokial by bol v rohu je to ok, ale ked bude v strede priecky moc si to neviem predstavit...


Bude to komin pre krb? Ak ano, tak pokial by komin isiel z tej strany , kde bude krb, tak by sa dal skryt do obostavby. Zostavalo by vyriesit poschodie. Na toto sa malo mysliet skor. Nepoznam tvoju dispoziciu, ale neda sa ti na poschodi posunut nejaka priecka, aby bol komin zamaskovany v rohu miestnosti?
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Dávali ste komín do vnútornej nosnej priečky alebo mimo?

Poslaťod Jecko » Pia 24. Apr 2009 13:31:34

Ano, bude to pre krb. No nie je to take jednoduche menit dispoziciu, chcem aby sa komin prisposobil nam:), nie priecky kominu. Ale mozno sa to na poschodi bude dat vyriesit zabudovanim vstavanej skrine okolo kominu. Povodne tam mal byt satnik, ten chceme zrusit (http://www.erlis.sk/zoom.php?fname=pohl ... 03-113.gif). Ale v kazdom pripade by musel trcat komin zo steny, steny budu 25cm, takze tych 10 cisel by bolo aj tak navyse.
Obrázok užívateľa
Jecko
 
Príspevky: 234
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 15:03:46
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 7 krat

Re: Dávali ste komín do vnútornej nosnej priečky alebo mimo?

Poslaťod MiroM » Pon 27. Apr 2009 7:56:53

Jecko píše:Ano, bude to pre krb. No nie je to take jednoduche menit dispoziciu, chcem aby sa komin prisposobil nam:), nie priecky kominu. Ale mozno sa to na poschodi bude dat vyriesit zabudovanim vstavanej skrine okolo kominu. Povodne tam mal byt satnik, ten chceme zrusit (http://www.erlis.sk/zoom.php?fname=pohl ... 03-113.gif). Ale v kazdom pripade by musel trcat komin zo steny, steny budu 25cm, takze tych 10 cisel by bolo aj tak navyse.

Komin sa ti tazko sam prisposobi :D Si pamatam ako som nad tym stravil dost vela casu a posuval a posuval, aby mi vysli nosniky tak ako treba a nemusel robit vymenu a aby to aj na poschodi bolo ok.
Ja mam komin na prizemi v obostavbe a na poschodi mi ide v satniku,co tam vobec nevadi.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat





Späť na Komín, krb

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia