Gealan alebo Aluplast?

Gealan alebo Aluplast?

Poslaťod Jozef11111 » Štv 23. Apr 2009 21:26:18

Pekny den prajem.

Budem musiet menit okna za plastove. Mam tuto ponuku:
http://img145.imageshack.us/img145/4636/11111111r.png


Okrem toho v ponuke su aj profily Aluplast a Salamander.
Kedze salamander je namna moc cenovo narocny, tak ostava uz len ten Aluplast. Zatial nemam presnu ponuku, viem len ze ten aluplast su 5 komorove okna, ale zas to bude asi SHUCO http://www.aluplast.sk


Tie Gealan nevyzeraju az tak zle. Niesom narocny, staci mi aj 4 komor. profil. Netreba mi to tu mat hermeticky uzavrete, teda to neni problem. Skor aby sa usetrilo na kureni, a aby nesiel hluk z vonku. Ide mi oto, aby po par rokoch boli este akotak biele, aby nezatekalo, aby dobre tesnilo, a pod ..

Vraj su vyrobene v nemecku, ale na forach som sa docital zevraj sa robia v polsku! Niekto ale pisal ze tie 6 komorove su urcite z nemecka. Len neviem aka je to stara info, a nakolko sa da nanu spolahnut.

Co myslite? Budu tie Gelany OK, alebo racej ist do Aluplastu? V cene vraj moc velky rozdiel nebude.

Dakujem za rady.

P.S. Tie Gelany vraj:
- vyhovujú požiadavkám STN 643229
- Sú zasklievané izolačným dvojsklom s medzerou vyplnenou vzácnym plynom Ug=1,1 Wm-2 K-1.
- Rohové spoje sú zvárané v základnom vyhotovení.
- Profily z plastu sú vystužené pozinkovanými oceľovými výstužnými profilmi, ktoré sú v komore profilu upevnené skrutkami.
Naposledy upravil emkac dňa Pia 24. Apr 2009 8:57:30, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy
Jozef11111
 




Re: Gealan alebo Aluplast?

Poslaťod emkac » Pia 24. Apr 2009 9:00:32

Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Gealan alebo Aluplast?

Poslaťod Jozef11111 » Pia 24. Apr 2009 19:06:39

Dik. A tvoj nazor?

Este mam ponuky:
1. http://img145.imageshack.us/img145/4636/11111111r.png
2. http://img14.imageshack.us/img14/8602/222222222i.png

a

Ďakujeme za prejavený záujem o naše výrobky. Spoločnosť ALUPLAST s.r.o. vyrába, dodáva a montuje výplne otvorov od roku 1993.V ponuke sú okná, dvere, presklené steny a zimné záhrady z plastových a hliníkových systémov fy. SCHÜCO a
k tomu široký sortiment doplnkov vo forme vnútorných a vonkajších parapetov,roliet,žalúzií a sietí proti hmyzu.Okná a dvere sú okované kovaním SCHÜCO a zasklievané štandardne tepelnoizol.sklom s Uskla=1,1 W/m2K.V trende sú plastové okná pre nízkoenergetické (6-komora Corona SI 82) a pasívne domy (8-komora Corona SI 82+).Prezentáciu našich produktov nájdete na ww w.aluplast.sk

Na základe obdržaných informácií,predkladáme ponuku na dodávku a montáž výplní otvorov,vyrobených podľa špecifikácie:

- profil.systém: SCHÜCO Corona SI 82 (6K-plast), farba obojstranne biela, 3 šedé tesnenia
- kovanie: SCHÜCO, farba biela, poistka proti chybnému ovládaniu,škárové vetranie
- zasklenie: Plan4-16arg-4Float (U = 1,1Wm-2K-1),„teplý okraj TGI“ izolač.skiel štandardne
- int.žalúzie: ISOTRA , farba biela, celotieniace
- parapety: vnútorné drevotrieskové parapety vč.koncoviek, farba biela-VNP
- príslušenstvo: podľa prílohy ponuky

Profilový systém : Corona SI 82
3-dílný Plast. element
Šířka x Výška : 2400 x 1500 [mm]
Bílé s šedým těsněním
FL4-16TGI-4CGP,U=1.1
1 Kus Okno OS DIN pravé Rozměr křídla: 558,0 x 1 385,5
Typ kování: BASIC - Viditelné kování Typ 2
Klika uvnitř: 234603 (692,8 mm)
1 Kus Okno OS DIN levé Rozměr křídla: 1 030,5 x 1 385,5
Typ kování: BASIC - Viditelné kování Typ 5
Klika uvnitř: 234603 (692,8 mm)
1 Kus Okno OS DIN levé Rozměr křídla: 558,0 x 1 385,5
Typ kování: BASIC - Viditelné kování Typ 2
Klika uvnitř: 234603 (692,8 mm)
VNP 200mm - 1ks
pevná sieť - 1ks


Profilový systém : Corona SI 82
2-dílný Plast. element
Šířka x Výška : 1800 x 1500 [mm]
Bílé s šedým těsněním
FL4-16TGI-4CGP,U=1.1
1 Kus Okno OS DIN pravé Rozměr křídla: 558,0 x 1 385,5
Typ kování: BASIC - Viditelné kování Typ 2
Klika uvnitř: 234603 (692,8 mm)
1 Kus Okno OS DIN levé Rozměr křídla: 1 058,0 x 1 385,5
Typ kování: BASIC - Viditelné kování Typ 5
Klika uvnitř: 234603 (692,8 mm)
VNP 200mm - 1ks
pevná sieť - 1ks


Rekapitulácia: 6komorový profil, farba obojstranne biela, dvojsklo


Uvedená zľava je platná pri objednaní okien do 30.5.09 (jarná akcia).

+montáž (komplet) 181,44 €
celková cena vč. Montáže 1008,03 € ( 30367,91,-Sk)


Rekapitulácia: 5komorový profil, farba obojstranne biela, dvojsklo


Uvedená zľava je platná pri objednaní okien do 30.5.09 (jarná akcia).

+montáž (komplet) 181,44 €
celková cena vč. Montáže 884,56 € ( 26648,25,-Sk)

Cena je včítane dopravy.

Dodacie podmienky: cca.4 týždne po podpise zmluvy o dielo a úhrade zálohy 65% z celkovej ceny diela.
Dodací termín začína plynúť splnením oboch podmienok.

Záruky:
- záruka na mechan.vlastnosti profilov, dverové výplne a orosenie izol.dvojskla v dutine je 60 mesiacov.
- záruka na funkčnosť okien a kovanie je 36 mesiacov pri riadnom zaobchádzaní a bežnej údržbe v prípade, že montáž vykonala nami autorizovaná montážna firma.
- záruka na doplnky ako sú vnút. a vonkajšie parapety, žalúzie, rolety, siete proti hmyzu je 24 mesiacov.
- záruka na montážne práce je 24 mesiacov.

Poznámka: Ceny pri jednotlivých pozíciach sú uvedené bez doplnkov. Všetky prvky sú znázornené pri pohľade zvnútra. Ako rozmery sú uvádzané vonkajšie rozmery rámov, t.j. bez rozširovacích, napojovacích a parapených profilov.


Cenová ponuka platí 4 týždne.Veríme, že Vás cenová ponuka zaujme a tešíme sa na spoluprácu.
-------------------------------

No pripadalo by do uvahy iba ten 5 komor. system.
Jozef11111
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Štv 23. Apr 2009 21:28:43
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Gealan alebo Aluplast?

Poslaťod Jozef11111 » Pia 24. Apr 2009 19:52:49

Ak sa vtom niekto vyzna, tu je profil:
Obrázok

A vraj je to Nemecky profil ale vyrabany na Slovensku. Da sa to njako overit?

Tu su vcetky info co mam:

Okná Gealan sú charakteristické najvyššou kvalitou, variabilnosťou tvarov, rozmerov a farieb. Tieto plastové okná sú odolné voči nárazom a poveternostným vplyvom. Systém GEALAN S 8000 so šiestimi komorami hladký a tvarovaný profil 74mm vyhovujú požiadavkám STN 643229. V ponuke sú aj profily Aluplast a Salamander.

Profily z plastu sú vystužené pozinkovanými oceľovými výstužnými profilmi, ktoré sú v komore profilu upevnené skrutkami. Rohové spoje sú zvárané v základnom vyhotovení. Sú zasklievané izolačným dvojsklom s medzerou vyplnenou vzácnym plynom Ug=1,1 Wm-2 K-1. Sú vybavené celoobvodovým kovaním ROTO NT.
V cene okna:
Kovanie ROTO NT zaručuje maximálne pohodlie prevádzky okna. Jednoduché a tiché otváranie a zamykanie okna, pevné a bezpečné pootvorenie, ktoré vydrží každú víchricu. Kovanie ROTO NT je základná ochrana proti vypáčeniu. Dolný vodorovný rám krídla je vybavený v záverečnej čapy v tvare hríbiku, ktorý zachádza do špeciálnych bezpečnostných rámových uzáverov na zárubni. Okná s kovaním ROTO sa môžu kedykoľvek doplniť i po osadení natrvalo.
Patentovaný blokovací mechanizmus kľučky zabraňuje manipulovať s kľučkou od vonka. Pri otáčaní kľučkou je počuť cvaknutie, ktoré sa podobá zamykaniu trezoru, čo informuje o tom, že ochrana funguje. Týmto spôsobom sa budete doma cítiť bezpečne.Je to integrovaný jednoduchý bezpečnostný systém pre vašu ochranu.
Okná sú štandardne vybavené izolačným dvojsklom so súčiniteľom prestupu tepla U=1,0 zaisťuje príslušnú tepelnú izoláciu. Profily okien majú dvojité tesnenie, preto zaručujú, že v zime teplo zostane doma a vlhko neprenikne dovnútra, v lete zaručujú príjemný chládok.
Okná sa vyrábajú podľa spôsobu otvárania a ich vzájomné kombinácie.

Len ja mam v ponuke kovanie Maco. A ma to byt U=1,0. Ta info v letaku co som okopcil bude asi starsia
Jozef11111
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Štv 23. Apr 2009 21:28:43
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Gealan alebo Aluplast?

Poslaťod jojkoz » Pia 24. Apr 2009 19:59:30

Jozef11111 píše:Ak sa vtom niekto vyzna, tu je profil:
Obrázok

A vraj je to Nemecky profil ale vyrabany na Slovensku. Da sa to njako overit?

Tu su vcetky info co mam:

Okná Gealan sú charakteristické najvyššou kvalitou, variabilnosťou tvarov, rozmerov a farieb. Tieto plastové okná sú odolné voči nárazom a poveternostným vplyvom. Systém GEALAN S 8000 so šiestimi komorami hladký a tvarovaný profil 74mm vyhovujú požiadavkám STN 643229. V ponuke sú aj profily Aluplast a Salamander.

Profily z plastu sú vystužené pozinkovanými oceľovými výstužnými profilmi, ktoré sú v komore profilu upevnené skrutkami. Rohové spoje sú zvárané v základnom vyhotovení. Sú zasklievané izolačným dvojsklom s medzerou vyplnenou vzácnym plynom Ug=1,1 Wm-2 K-1. Sú vybavené celoobvodovým kovaním ROTO NT.
V cene okna:
Kovanie ROTO NT zaručuje maximálne pohodlie prevádzky okna. Jednoduché a tiché otváranie a zamykanie okna, pevné a bezpečné pootvorenie, ktoré vydrží každú víchricu. Kovanie ROTO NT je základná ochrana proti vypáčeniu. Dolný vodorovný rám krídla je vybavený v záverečnej čapy v tvare hríbiku, ktorý zachádza do špeciálnych bezpečnostných rámových uzáverov na zárubni. Okná s kovaním ROTO sa môžu kedykoľvek doplniť i po osadení natrvalo.
Patentovaný blokovací mechanizmus kľučky zabraňuje manipulovať s kľučkou od vonka. Pri otáčaní kľučkou je počuť cvaknutie, ktoré sa podobá zamykaniu trezoru, čo informuje o tom, že ochrana funguje. Týmto spôsobom sa budete doma cítiť bezpečne.Je to integrovaný jednoduchý bezpečnostný systém pre vašu ochranu.
Okná sú štandardne vybavené izolačným dvojsklom so súčiniteľom prestupu tepla U=1,0 zaisťuje príslušnú tepelnú izoláciu. Profily okien majú dvojité tesnenie, preto zaručujú, že v zime teplo zostane doma a vlhko neprenikne dovnútra, v lete zaručujú príjemný chládok.
Okná sa vyrábajú podľa spôsobu otvárania a ich vzájomné kombinácie.

Len ja mam v ponuke kovanie Maco. A ma to byt U=1,0. Ta info v letaku co som okopcil bude asi starsia


1 Profil sa na slovensku nevyraba, tu sa len skladaju okna z neho.
Ako uz bolo napisane 5 komorvy profil je vacsinou z PL, 6 komorovy DE - kazdopadne ja osobne si myslim ze domrvit sa da hocikde :D

Inac aj ja mam GAELAN okna s MACO kovanim, zatial iba rok ale ziaden problem - daval som ich hlavne na zaklade toho ze sme ich davali aj pred 3 rokmi na firmu a ta firma co ich skaldala robila okna aj nasim pred 10 rokmi ( vtedy samozrejme uplne iny profil) - a taktiez s nimi nie su zziadne problemy.
Ja som si skor vyberal osvedcenu firmu ako vyrobcu profilou ( mam 6 komorovy a je na vnutornej strane napisane MADE IN GERMANY - kazdopadne napisat sa da vselico ;) )
jojkoz
 
Príspevky: 159
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:53
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat





Späť na Okná, dvere, garážové brány

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron