Betonovat plot v skaredom pocasi?

Betonovat plot v skaredom pocasi?

Poslaťod Miro Ke » Sob 22. Nov 2008 15:48:08

povodne uz som to chcel nechat na jar, ale ponukla sa mi teraz na pracu partia s tym ze by som urobil betonovu cast plota z debniacich tvarnic. Casovo sa to da zvladnut za 2-3 dni, cize ak by po tomto ochladeni prislo oteplenie tak ze by bol cca. tyzden stale nad nuloou asi by som do toho isiel. Stacil by ten tyzden to na to zakladne dozretie betonu ale to bude malo, ale radsej dat tu nemrznucu primes do betonu. A v pripade pouzitia primesy kde ju kupit?
Naposledy upravil emkac dňa Sob 29. Nov 2008 21:58:52, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy
Obrázok užívateľa
Miro Ke
 
Príspevky: 719
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 7:48:29
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 53 krat




Re: betonovat plot

Poslaťod emkac » Sob 22. Nov 2008 21:26:54

Susedovi murovali plot. Necakane zacalo mrznut. Skoncilo to tak, ze ked fukal vietor, plot sa pekne kyval. Musel ho zburat a postavit znova.
Ja na Tvojom mieste by som neriskoval. Postavit plot sa neda za 1 den, nemozes vsetky tvarnice murovat naraz.
A beton by nemal mrznut 1 az 3 dni (podla roznych zdrojov).
Co spravis, ked sa v noci necakane ochladi? Teraz je na juhu SK 0C. A to este nie je tvrda noc. A to je juh.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: betonovat plot

Poslaťod Ludo » Sob 22. Nov 2008 21:32:05

No ja som svojho času v neskorej jeseni tiež betónoval.........schody na zadnú terasu.........asi po týždni od betonáže začalo mrznút........a v lete som to osekával a betónoval nanovo........vonku by som to už neriskoval........dnu v stavbe ešte pohodička, ale vonku asi nie.........
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: betonovat plot

Poslaťod erich » Pon 24. Nov 2008 10:52:09

posli tu partiu do "teplych krajin" a zavolaj si ich, ked to bude vyhovovat tebe a nie kedy im. uvedom si, ze prosenie sa majstrom (aby vobec prisli) a ich preplacanie je uz minulost.
erich
 
Príspevky: 65
Registrovaný: Pon 24. Nov 2008 10:49:08
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: betonovat plot

Poslaťod kozojed » Uto 25. Nov 2008 17:35:37

erich píše:uvedom si, ze prosenie sa majstrom (aby vobec prisli) a ich preplacanie je uz minulost.


mas k tomuto nejaku konkretnu aktualnu skusenost? urcite by to vela ludi co sa chystaju stavat zaujimalo. alebo je to len tvoja logicka dedukcia udalosti ktore nastanu po pozreti vcerajsich televyznych novin?
kozojed
 
Príspevky: 90
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 15:46:20
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: betonovat plot

Poslaťod erich » Pia 28. Nov 2008 12:57:22

kozojed píše:
erich píše:uvedom si, ze prosenie sa majstrom (aby vobec prisli) a ich preplacanie je uz minulost.


mas k tomuto nejaku konkretnu aktualnu skusenost? urcite by to vela ludi co sa chystaju stavat zaujimalo. alebo je to len tvoja logicka dedukcia udalosti ktore nastanu po pozreti vcerajsich televyznych novin?


Nezamestanych bude coraz viac a vies ako to bude: kto niekedy v minulosti hadzal strk do miesacky, do rana sa z neho stane majster murar. a tak verim, ze aj tato "kvazi konkurencia" bude slapat sucasnym majstrom na paty a tyto si konecne uvedomia, kto taha za dlhsi koniec.
erich
 
Príspevky: 65
Registrovaný: Pon 24. Nov 2008 10:49:08
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat





Späť na Stavebné práce, stavebný materiál

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron