Aky komin na viessmann vitopend 100W?

Aky komin na viessmann vitopend 100W?

Poslaťod syky.syky » Sob 11. Apr 2009 11:44:55

Ahoj - mám tento kotol: viessman vitopend 100-w wh1b 10,5-24kW - plynový mástenný a kombinovaný kotol pro provoz nezávislý na vzduchu miestnosti.... problém je v tom že k nemu nikde v Košiciach neviem zohnať komín... tam kde som ho kúpil mi tvrdia že k nemu treba dať u kominára urobiť 6 metrový komín - čo sa mi ale nezdá.... nemá niekto tento kotol alebo skúsenosti s ním? ja by som dal len prechodku cez plechovú strechu a polmetrovu trubku - ako na turbo..... Dakujem
Naposledy upravil emkac dňa Pon 13. Apr 2009 22:11:50, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy
syky.syky
 




Re: Aky komin na viessmann vitopend 100W?

Poslaťod Slavo_T » Ned 19. Apr 2009 20:57:57

Ohladne okurenia plynovych kotlov si pozri http://www.regulus.sk/Odkoureni.asp , je to Presovska firma ktora vyraba kominy pre kopec znaciek a vyrobcov plynovych kotlov. V Kosiciach je par predajni , ktore predavaju ich vyrobky (MetaGas, Empiria,...) , ja som bol osobne v Presove a kupil som priamo u nich celu kominovu zostavu pre KK.
Treba si pozriet v tech. liste aky priemer komina je potrebny na odkurenie kotla , treba dbat na dlzku a kazde koleno Vam urobi 1m dlzky naviac.
Obrázok užívateľa
Slavo_T
 
Príspevky: 662
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 18:28:32
Dal súhlas: 74 krat
Dostal súhlas: 64 krat





Späť na Vykurovanie, ohrev vody, kotly

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron