Nazory na umiestnenie kupelni a WC

Nazory na umiestnenie kupelni a WC

Poslaťod noname » Ned 12. Apr 2009 21:29:27

Prave sa mi vypracovava definitivny projekt na stavebne povolenie a ja mam stale divny pocit z rozlozenia WC a kupelni.
Nedavam sem svoj projekt ale nasiel som takmer identicke rozlozenie kupelne a WC na prizemi a poschodi v tomto projekte. http://www.eurolineslovakia.sk/www/projekty.php?lang=sk&section=rodinne_domy&action=detail_domu&rd_id=Klasik_106. Mam otazky.
1. Vadi ze horne WC je nad kuchynou ? Hluk a divny pocit v kuchyni ?
2. Vadi ze horne WC je na tej istej stene ako celo postele ? Hluk ?
3. Vadi ze WC nie su nad sebou z pohladu riesenia odpadovych rur ? Preco ?

Prosim ostatne veci na tom projekte si nevsimajte, hladal som len rovnake rozlozenie kupelni a WC ako mam ja, kedze svoj projekt mam obavu sem dat...Vopred vdaka.
Naposledy upravil emkac dňa Pon 13. Apr 2009 22:12:34, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy
noname
 
Príspevky: 275
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 30. Dec 2008 1:13:50
Bydlisko: východ
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat




Re: Nazozy na umiestnenie kupelni a WC

Poslaťod joko » Pon 13. Apr 2009 17:37:12

Z inštalačného hľadiska pár poznámok.
1,- Predpokladám, že stupačka kanalizácie by bola v stene, a ak vadí hluk treba stupačku zaizolovať. Nebudem Ti radiť aby si tam dal materiál DB-20, čo je odhlučnená kanalizácia, no za iné peniažky. Ale máš na výber. Ak ho odizoluješ, hluk pomerne eliminuješ. V detskej izbe je šanca postel premiestniť, ak by vadil aj odizolovaný hluk, no podomietkové WC sú pomerne tiché., a voda skôr by "hučala" dole, než pri posteli. Nezabudni, že izoláciou zväčšíš priemer potrubia aspoň o 4 cm, možno aj 5cm, pripraviť na to priestor.http://www.geberit.sk/geberit/inet/sk/w ... ana-db20-1
2,- Kuchyňa:, Ak vadí hluk z potrubia, tak platí prvý odst. Čo sa bezpečnosti kanalizácii týka v kuchyni, pravdepodobne nič nehrozí, lebo ak pod kuchyňou je suterén tak kanál pokračuje dole, ešte aspoň 1,5 metra, a tak by si musel mať upchatú kanalizažnú prípojku, aby to začalo robiť problémy. A ak to upcháš, tak je jedno, aké miestnosti ti vyplaví, ale najskôr suterén.
3,- WC nemusia biť nad sebou, je to aj tak funkčné, pomerne často ja takto a podobne riešené , ako v tomto dome, Nemá vplyv na fungčnost, treba však odvetrať stupačku, kde je WC na poschodí.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Nazory na umiestnenie kupelni a WC

Poslaťod koso » Uto 14. Apr 2009 8:20:21

ja len tolko, nemajte obavu dat sem svoj projekt (myslim ze je to tu o tom aby si ludia poradili, aj ked to niekedy niekto povie trocha tvrdsie, ale v konecnom dosledku vam to moze pomoct a usetrit problemy dobuducna....)
tak odvahu a sem s tym.... ;)
koso
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 15:54:40
Bydlisko: Čadca
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: Nazory na umiestnenie kupelni a WC

Poslaťod imagine » Uto 14. Apr 2009 19:13:57

koso píše:ja len tolko, nemajte obavu dat sem svoj projekt (myslim ze je to tu o tom aby si ludia poradili, aj ked to niekedy niekto povie trocha tvrdsie, ale v konecnom dosledku vam to moze pomoct a usetrit problemy dobuducna....)
tak odvahu a sem s tym.... ;)

cakas zazraky ... on si zaplatil za projekt a ty by si to mal za free :) to berem aj ja : )
Obrázok užívateľa
imagine
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Štv 26. Mar 2009 22:53:02
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Nazory na umiestnenie kupelni a WC

Poslaťod noname » Str 15. Apr 2009 0:54:53

koso píše:ja len tolko, nemajte obavu dat sem svoj projekt (myslim ze je to tu o tom aby si ludia poradili, aj ked to niekedy niekto povie trocha tvrdsie, ale v konecnom dosledku vam to moze pomoct a usetrit problemy dobuducna....)
tak odvahu a sem s tym.... ;)


Skor mam obavy ze by to tu nasiel projektant ... sice nemyslim ze sem chodi ked mi odporuca 38 tehlu bez zateplenia ...ale uvidim. Kazdopadne sa tu x krat spominalo ze je dobre mat kupelne a WC nad sebou a ja budem mat nad sebou len kupelne a WC nie, tak sa pytam ale asi sa to bez konk. projektu neda ale tie moje polohy WC sa dost podobaju na tie co som nasiel v katalogu.
noname
 
Príspevky: 275
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 30. Dec 2008 1:13:50
Bydlisko: východ
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Nazory na umiestnenie kupelni a WC

Poslaťod joko » Str 15. Apr 2009 20:56:26

Noname, tie odporúčania s WC a kúpelňou nad sebou sú správne, no len z jediného dôvodu- stupačky. Ak ich máš nad sebou, odkanalizovanie a rozvod vody je podstatne jednoduchší a lacnejší. Ak ich máš rozťahané po dome, tak voda nemusí byť problém, no kanalizácia už ano, a to kvôli vyspádovaniu potrubia. Na samotnú funkčnosť nie. ;)
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat





Späť na Posudzovanie návrhov domov

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron