Priecky zo SDK ?

Re: Priecky zo SDK ?

Poslaťod Nastas » Uto 10. Mar 2009 22:13:47

tomas g píše:
Nastas píše:Vyhoď murára. Keď to ovládaš tak je to brnkačka. Sdk priečku iba ak dodatočnu, alebo dočasnú (rozdelenie detskej izby).

Skus vysvetliť mne tvrdemu kartonistovi, preco SDK iba ako dodatocne alebo docasne riesenie?
Preco by som mal lacnejsie, jednoduchsie, rychlejsie, cistejsie a akusticky lepsie riesenie povazovat za docasne a naopak drahsie, zlozitejsie, pomalsie, spinavsie a akusticky horsie riesenie povazovat za trvale?

tomas g, tá odpoveď nebola pre Teba, Ty si rozhodnutý. Gyures001 sa pýtal na názor. Mne to vyhovuje viac takto. Som lepší murár ako sadrokartonista. Čo netvrdím, že sa časom nezmení. Stále sa učím. Ostatne mám murovaný dom, kde sú všetky priečky robené ako nosné a sú zvencované.
Nastas
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pia 05. Dec 2008 20:51:50
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 4 krat




Re: Priecky zo SDK ?

Poslaťod gyures001 » Uto 10. Mar 2009 23:04:08

aj podla mna vypada to ako spominal tomas g, cistejsie, rychlejsie atd .... :ano:
Do sadrokartonu sa viem spustit so svagrom co je tvrdy sadrokartonista ale ze by som sam muroval,sietkoval a stierkoval tak to asi nie . 8-)
gyures001
 
Príspevky: 43
Registrovaný: Pon 09. Mar 2009 0:55:07
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Priecky zo SDK ?

Poslaťod MiroM » Str 11. Mar 2009 0:29:19

boro píše:
esde píše:Namiesto kartonu pouzite radsej sadrokarton, vysledky su podstatne odlisne. Pri pouziti kartonu by ste nemuseli prejst cez kolaudaciu (poziarna odolnost)
;-)


Napr. takto odlišné :)
http://www.creativereview.co.uk/crblog/step-into-my-cardboard-office/
BTW, MiroM zabudol k porobetónu naúčtovať sieťku a stierku/omietku.


Nezabudol, myslel som na to, len som to neuviedol, lebo som neuviedol ani tmelenie SDK a ak by to robil nejaky "majter", tak by si aj za to tmelenie patricne zapytal.

sigma píše:
MiroM píše:Ved pocitaj: Uvazujme priecku 4m dlhu a 2,5m vysoku, teda 10m2. Ak pouzijes 125-ku ytong tvarnicu, material ta bez zlavy bude stat cca 4700Sk, k tomu 2 vrecia lepidla, teda 5000Sk. Na SDK potrebujes 40m2 SDK platni, cenu ratajme 70Sk(neviem kolko je cennikova cena) + UW, UD profily, nejake penove pasky, skrutky a sme na tej istej sume.
Ešte vata pár korún.


Vatu som mal tiez na rozume, len som ju tam zabudol napisat :?

tomas g píše:
Nastas píše:Vyhoď murára. Keď to ovládaš tak je to brnkačka. Sdk priečku iba ak dodatočnu, alebo dočasnú (rozdelenie detskej izby).

Skus vysvetliť mne tvrdemu kartonistovi, preco SDK iba ako dodatocne alebo docasne riesenie?
Preco by som mal lacnejsie, jednoduchsie, rychlejsie, cistejsie a akusticky lepsie riesenie povazovat za docasne a naopak drahsie, zlozitejsie, pomalsie, spinavsie a akusticky horsie riesenie povazovat za trvale?


A naco miesat systemy v stenach(ytong nosne, tak aj priecky z ytongu)? Naco dalsie praskliny(nehovor mi, ze to na spoji nosna/SDK priecka nepraskne, a tie riadene praskliny tiez nie su bohvieco)? Nie je to rychlejsie(mozme si dat preteky :yahoo ). Nie je to cistejsie(aj z narezaneho SDK je bordel a o bruseni ani nehovorim). Lacnejsie to je mozno pre teba, so zlavou 70% na komponenty SDK :)
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Priecky zo SDK ?

Poslaťod esde » Str 11. Mar 2009 0:38:10

Na murovanie nie je potrebne az take vysoke IQ ako na SDK. Oboje tesne nad hupacim konikom. Pri oboch je vsak nutna vacsia davka doslednosti. Ytong je navyse "odolny" voci drobnym nepresnostiam, pri SDK je vsetko vidno.
T.j. Ak si trufate na SDK tak ytong zvladnete lavou zadnou.
Ale ako vidim, vam nejde o vysledok ale aby "to" urobil niekto iny, len nie vy :-), bud svagor alebo murar, potom ale si ujasnite (alebo aspon sami pred sebou priznajte) aky mate ciel a nezahovarajte to zlozitostou.
Nie kazdy kartonar vie robit spravne. To ze uz urobil tisice m2 znamena, ze ma prax a svung ale na vasom mieste by som si niektore detaily aspon postrazil. Napr. minimalne dvojite 12,5 mm oplastenie z kazdej strany. Skuste to povedat "beznemu" sadrokartonistovi a bude nechapavo krutit hlavou. Cest vynimkam.
T.j. moze sa stat, ze nic neusetrite, naopak.

Ale ako opakujem, kazdy je strojvodcom svojho stastia.
esde
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 18:33:16
Dal súhlas: 49 krat
Dostal súhlas: 162 krat

Re: Priecky zo SDK ?

Poslaťod gyures001 » Str 11. Mar 2009 1:11:52

Ale ako vidim, vam nejde o vysledok ale aby "to" urobil niekto iny, len nie vy :-), bud svagor alebo murar, potom ale si ujasnite (alebo aspon sami pred sebou priznajte) aky mate ciel a nezahovarajte to zlozitostou.


ide mi o to ci to spravi murar za cenu 250 Sk/m2 (jedna sa o 120m2a to je =30 000) len vymurovanie a uz ani nepocitam sietku a stierku alebo my "to" spravime svojpomocne
gyures001
 
Príspevky: 43
Registrovaný: Pon 09. Mar 2009 0:55:07
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Priecky zo SDK ?

Poslaťod esde » Str 11. Mar 2009 3:29:27

Spravite to vy. Kvalitnejsie. Peniaze v kapse ako bonus.
esde
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 18:33:16
Dal súhlas: 49 krat
Dostal súhlas: 162 krat

Re: Priecky zo SDK ?

Poslaťod MiroM » Str 11. Mar 2009 10:07:04

esde píše:Spravite to vy. Kvalitnejsie. Peniaze v kapse ako bonus.

Neprehovaraj ho uz radsej. Jednoducho sa na to asi neciti. Ale nie je dovod sa na to necitit. Naozaj aj menej zrucny jedinec zvladne vymurovanie porobetonovej priecky.
Radsej bude zbytocne kombinovat systemy v stenach a vystavovat sa riziku(to riziko je stvor deviatkove) prasklin v napojeni stena-sdk priecka. Potom tam bude lepit tie naozaj "nadherne" polystyrenove listy.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Priecky zo SDK ?

Poslaťod kaja » Str 11. Mar 2009 13:22:42

pri cene pezinskej prieckovky 11,5 27sk/ks nieje co riesit,za taku cenu nepostavil ani tomas z sdk,a na 5 decibelov sa mozem....
kaja
 
Príspevky: 92
Obrázky: 1
Registrovaný: Štv 27. Nov 2008 16:15:09
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Priecky zo SDK ?

Poslaťod esde » Str 11. Mar 2009 14:36:46

Ano, su dovody na SDK:
- zvukovy utlm. Ale to sa musi vediet. Nechcem podcenovat svagra, ale pri pouziti dvojiteho alebo trojiteho oplastenia a vsetkych detailov bude cena vyssia. 99,9% srandokartonistov NIKDY nerobilo dvojite oplastenie a nevedia ako zvukovo oddelit vnutorne casti priecky. Vsak kto by pozeral nejake obrazky v literature alebo pdf od vyrobcu, nie?
- moznost pracovat v kose. Aj to len pri montazi, pri prekryvani spojov to uz neplati. Ale pracovat pri teplotach pod 0 znamena, ze obmezujucim faktorom je clovek. Pracovat povedzme pri -10 az -15 z kovovymi profilmi v rukach (v rukaviciach sa velmi neda) nie je ziadna vyhra. To uz musi byt riadny casovy tlak.
- mala zabudovana zvhkost. Co moze znamenat ako plus tak aj minus. Nie je nutne az take vetranie ale povedzme si rovno, za tych par dni naviac sa urcite nebudete stahovat. Navyse sadra ma celkom dobru schopnost pohlcovat vlhkost > zmeny rozmerov, praskanie
- takmer ziadne technologicke prestavky. Ale to plati len do bodu vyplnovania spojov, potom je to uz narovnako.

Celkovo, nikto tu nie je proti SDK principialne, ale ako vsetko, vyzaduje si to pripravu a hlavne rozumne argumenty preco ano a preco nie. Murar jednoducho do argumentov nepatri. Vlastne, ani do domu :-).
esde
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 18:33:16
Dal súhlas: 49 krat
Dostal súhlas: 162 krat

Re: Priecky zo SDK ?

Poslaťod gyures001 » Str 11. Mar 2009 20:12:04

Dakujem za odpovede ,hej som neschopny a nezvladnem to, a nechcem "to" robit :nie:

tak vidim ze su tu murari aj kartonisti. mozete mi to prosim vas vypocitat na m2 ,ze kolko by to bolo z Ytongu poprip Yporu 125 so sietkou ,stierkou + robotou.
a SDK dvojite oplastovanie(sdk =55 skm2) s konstrukciou a s vatou na m2 bez roboty . a potom si to vypocitame na 120 m2 ..

Dakujem pekne a uzavriem tuto temu, pekny vecer kazdym
gyures001
 
Príspevky: 43
Registrovaný: Pon 09. Mar 2009 0:55:07
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Priecky zo SDK ?

Poslaťod tomas g » Štv 12. Mar 2009 3:08:01

gyures001, nechcem kazit ksefty sam sebe, ale v madarskom baumaxe sa teraz karton pohybuje okolo 30,-Sk/m2
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat

Re: Priecky zo SDK ?

Poslaťod rumcajz » Sob 14. Mar 2009 20:20:54

robota murovanie z ytongu 100sk/m2, sietkovanie + kleber 100sk/m2 :roll:
rumcajz
 
Príspevky: 35
Registrovaný: Uto 27. Jan 2009 20:42:10
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Priecky zo SDK ?

Poslaťod seko » Uto 14. Apr 2009 16:22:51

...viem ze som to niekde cital ale neviem kde. Lepit sdk na porfix ? Myslim steny . Alebo radsej skrutkovat ? A cim ? Alebo oboje ? Lepit s origi lepidlom /je drahé/.Kebyze tam dam flexi alebo standard ,aky by bol problem ? Pomohlo by penetrovat porfix alebo sdk ? Alebo ak viete nejaky link... dik.
seko
 
Príspevky: 30
Registrovaný: Str 26. Nov 2008 11:15:46
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Priecky zo SDK ?

Poslaťod tomas g » Uto 14. Apr 2009 19:37:45

seko píše:...viem ze som to niekde cital ale neviem kde. Lepit sdk na porfix ? Myslim steny . Alebo radsej skrutkovat ? A cim ? Alebo oboje ? Lepit s origi lepidlom /je drahé/.Kebyze tam dam flexi alebo standard ,aky by bol problem ? Pomohlo by penetrovat porfix alebo sdk ? Alebo ak viete nejaky link... dik.


Neskrutkovat, lepit. Nechce sa mi zaoberat uvahami typu "co by bolo,keby..." - nevymyslam uz vymyslene a odskusane veci. Su tam iste zasady, ako sa vyhnut praskaniu, treba poriadne nastudovat a dodrziavat:
http://www.knauf.cz/wpimages/other/art343/W61.PDF
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat




Predchádzajúci

Späť na Steny, omietky, obklady, fasáda

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron