kolektory samospadom

kolektory samospadom

Poslaťod Grey1 » Ned 12. Apr 2009 17:50:55

uvažujem, nakoľko mám nepriamovyhrevny zasobnik TUV drazice 200 litrovy na klieštinach, ci by fungovalo, keby som kolektory umiestnil nižšie ako zárobník a napojil to nejakymi väčšimi trubkami, ci by to fungovalo. s otvorenou expanzkou. alebo je to blbost? ono kolektory niesu az take drahe, ale to ostatne okolo to naramne predrazuje.
Grey1
 
Príspevky: 221
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 9:21:21
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat




Re: kolektory samospadom

Poslaťod deko » Ned 12. Apr 2009 19:15:57

hmm ja osobne by som to urcite samospadom neriesil. v tych kolektoroch su dost male priemery (=vacsi hydrodynamicky odpor) a mohlo by sa stat, ze voda by sa tam zacala varit (=hrozi znehodnotenie kolektora). takze osobne by som k tomu kupil bezne kurenarske cerpadlo. hadice by som rozhodne obalil tubexom. tie serepeticky typu mikroprocesor a digitalne ovladanie by som urcite nekupoval. spravil by som si to sam a pripojil na moju automatizaciu domacu :) samozrejme fungovat to bude aj bez tych digitalnych veci, v manualnom rezime..
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: kolektory samospadom

Poslaťod boro » Ned 12. Apr 2009 21:25:23

Kdesi tu na fore bol link na polsky solarny system s heat pipe rurami, komplet aj s cerpadlom, riadiacou jednotkou, senzormi, zasobnikom za nejakych 1000 Eur (alebo aj menej, uz si presne nepamatam a nechce sa mi to hladat). Pri tej cene sa uz prestava oplacat robit domaci vyskum a pokusy s neistym vysledkokm.
boro
 
Príspevky: 916
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 07. Dec 2008 14:33:00
Dal súhlas: 71 krat
Dostal súhlas: 71 krat

Re: kolektory samospadom

Poslaťod diry » Ned 12. Apr 2009 21:37:34

tu je napr. system so samospádom: http://kalitero.eu/solar/typy.htm Skús si to pozrieť.
Obrázok užívateľa
diry
 
Príspevky: 87
Registrovaný: Pon 23. Feb 2009 23:16:15
Bydlisko: Košice
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 1 krat





Späť na Vykurovanie, ohrev vody, kotly

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron