Aké vybrať rozvody na rekuperáciu?

Re: Aké vybrať rozvody na rekuperáciu?

Poslaťod jojkoz » Štv 09. Apr 2009 9:24:35

mPeto píše:Pozeral som prave ten wamatech a naozaj niektore komponenty typicky slovenské ceny. Co je za zazrak vzduchovy rozdelovac ked stoji 580 €, stenova prechodka 90 €, kopa plastu materialovo na urovni kanalizacnych rur ... budem cekovat cechy, rakusko ;) ... mam stym tu najlepsiu skusenost :)


Ja som bral len hadice (inac su to talianske nazov si teraz nespomeniem).
Rozdelovac aj ukoncenia pre vyduchy som si vyskladal z HT.
jojkoz
 
Príspevky: 159
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:53
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat




Re: Aké vybrať rozvody na rekuperáciu?

Poslaťod emkac » Štv 09. Apr 2009 9:30:32

Kde si pls bral rozdelovac? Mna to totiz caka... A mas aj odniekadial mimo tie hrube rury, ktore spajaju jednotku a rozdelovac? A z rozdelovaca idu von?

Ja mam zatial hadice od Wamatechu, ale napr. kolena spom pouzil kanalizacne. Bezne 90 stupnove koleno totiz stalo skoro 1000 SKK, ja som za par supov kupil sede kolena a spojky (samica samica), a do nich som rury dal. Bez tesniacej gumicky, ale omotane specialnou sedou stahovacou paskou.
Odporucil mi to sam predajca Wamatechu, ze aj ich montaznici to montuju takto.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Aké vybrať rozvody na rekuperáciu?

Poslaťod jojkoz » Štv 09. Apr 2009 9:58:52

emkac píše:Kde si pls bral rozdelovac? Mna to totiz caka... A mas aj odniekadial mimo tie hrube rury, ktore spajaju jednotku a rozdelovac? A z rozdelovaca idu von?

Ja mam zatial hadice od Wamatechu, ale napr. kolena spom pouzil kanalizacne. Bezne 90 stupnove koleno totiz stalo skoro 1000 SKK, ja som za par supov kupil sede kolena a spojky (samica samica), a do nich som rury dal. Bez tesniacej gumicky, ale omotane specialnou sedou stahovacou paskou.
Odporucil mi to sam predajca Wamatechu, ze aj ich montaznici to montuju takto.


Tiez som to tak robil (ako pisem HT trubky - to su odpadove sede)
Obrázok

Aj rozdelovac som si vyskladal z nich - len nemozem teraz najst fotku :)

S týmto príspevkom autora jojkoz súhlasil
Pemix
jojkoz
 
Príspevky: 159
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:53
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Aké vybrať rozvody na rekuperáciu?

Poslaťod emkac » Štv 09. Apr 2009 10:36:11

jojkoz píše:Tiez som to tak robil (ako pisem HT trubky - to su odpadove sede)

hehe, clovek sa uci cely zivot, dik :ano:

jojkoz píše:Aj rozdelovac som si vyskladal z nich - len nemozem teraz najst fotku :)


budem ti velmi povdacny ak to najdes, a nielen ja
toto je krasne setrenie penazi jednoduchymi rieseniami
ja mam presne takto kolena, akurat je tam navyse lepiaca paska
a toto vyzera tiez zaujimavo

btw: odkial mas tu hrubu privodovu ruru? lebo original je tiez drahy
mas tiez takuto HT trubku?
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Aké vybrať rozvody na rekuperáciu?

Poslaťod jojkoz » Štv 09. Apr 2009 12:00:56

emkac píše:
jojkoz píše:Aj rozdelovac som si vyskladal z nich - len nemozem teraz najst fotku :)


budem ti velmi povdacny ak to najdes, a nielen ja
toto je krasne setrenie penazi jednoduchymi rieseniami
ja mam presne takto kolena, akurat je tam navyse lepiaca paska
a toto vyzera tiez zaujimavo



No tak jednu taku slabu fotku som nasiel ale je z nej jasne ako je to robene (na tejto mi este chybali dve tie casti pre ostatne rury). Priemery som samozrejme dimenzoval podla hadic.

Su to vlastne 150 (160) odbocky zredukovane na 75 - do coho pasuje hadica (pekne do tesnenia v HT tvarovke).

Obrázok


emkac píše:btw: odkial mas tu hrubu privodovu ruru? lebo original je tiez drahy
mas tiez takuto HT trubku?


tymto neviem co myslis. - ak myslis do rozdelovaca - tak este nemam to budem riesit az podla jednotky ( ci uz kupenej alebo robenej) - ale prevdepodobne takto z HT - ale mozno aj z FLEXI - tam by v pripade problemov nebol problem to rozobrat ci vymenit.
jojkoz
 
Príspevky: 159
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:53
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Aké vybrať rozvody na rekuperáciu?

Poslaťod Mich » Štv 09. Apr 2009 14:54:35

jojkoz :ano: :yahoo

Mohol by si este napisat ako si vyriesil vyustky?
Dvojpod. dom 150 m2,Ytong 30+20 EPS,v streche 38 cm,21 EPS v podl.,len podlahovka 2 rozd., trojsklo.
Mich
 
Príspevky: 329
Registrovaný: Pon 01. Dec 2008 0:07:44
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: Aké vybrať rozvody na rekuperáciu?

Poslaťod jojkoz » Štv 09. Apr 2009 18:04:04

Mich píše:jojkoz :ano: :yahoo

Mohol by si este napisat ako si vyriesil vyustky?


Este ziadno - ale planujem kupovane so zvukovou izolaciou - nieco taketo

http://catalogue.systemair.com/item/ite ... 0&source=i
jojkoz
 
Príspevky: 159
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:53
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Aké vybrať rozvody na rekuperáciu?

Poslaťod jojkoz » Štv 09. Apr 2009 18:17:07

Inac tie TUBOFLEX hadice su - POLIECO POLIAIR

http://www.polieco.sk/UEP0000000028.asp
jojkoz
 
Príspevky: 159
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:53
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Aké vybrať rozvody na rekuperáciu?

Poslaťod quark » Štv 09. Apr 2009 21:17:37

NoroM píše:to quark: sak toto, SDK na prizemi nemusim, tak ma napadlo to zakopat do EPS pod podlahovky a poter. Ak dam 10 cm eps na poschodie, tak potrubia sikovne strcim don a na to prasknem podlahovku a poter. Moze byt?


tých 10 cm snád nemyslíš vážne? na poschodí? niektorí "odborníci" toľko nedávajú ani na prízemí bez podpivničenia.
určite to tak nemáš v projekte. nezabúdaj od výšky podlahy je závislých veľa alebo všetky ostatné stav. inštalácie. napr. výška schodov, ako bude vyzerať posledný schod, bude mať dvojnásobnú výšku.
potrubie má priemer 75 mm, ja som dal EPS 50 mm a zalial poterom cca 6-8 cm. mám to nafotené, hodím sem pár foto o pár dní.
quark
 
Príspevky: 510
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 12:19:21
Bydlisko: Senica
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Aké vybrať rozvody na rekuperáciu?

Poslaťod mlaco » Pia 10. Apr 2009 10:23:20

Este pripominam ze Quark nema v podlahe vedene ani podlahove kurenie ani kurenarske trubky pre radiatory. Preto si mohol dovolit v izolacii a scasti v potere viest 7.5cm priemer VZT vedenia.

V inom pripade by sa museli krizovat taketo vedenia, co sa uz nemusi pomestit...
Štádium: tmelenie, upratovanie, police. Inak hotovka (44+15eps, strecha 48, sikminy 36, inels)
Obrázok užívateľa
mlaco
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:24:13
Dal súhlas: 36 krat
Dostal súhlas: 58 krat

Re: Aké vybrať rozvody na rekuperáciu?

Poslaťod quark » Sob 11. Apr 2009 22:24:34

mlaco píše:Este pripominam ze Quark nema v podlahe vedene ani podlahove kurenie ani kurenarske trubky pre radiatory. Preto si mohol dovolit v izolacii a scasti v potere viest 7.5cm priemer VZT vedenia.

V inom pripade by sa museli krizovat taketo vedenia, co sa uz nemusi pomestit...


to je pravda.... :ano:
quark
 
Príspevky: 510
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 12:19:21
Bydlisko: Senica
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Aké vybrať rozvody na rekuperáciu?

Poslaťod NoroM » Pia 08. Máj 2009 10:02:02

to Quark:
Mohol by si zverejnit tie fotky vzduchotechniky v potere? Dik. Ja viem, ze ked dam viac EPS, tak treba zmenit schody. Aj tak to musim dat prerobit, lebo chcem podlahove kurenie a momentalna mam v katalogaci navrhnute na poschodi 3 cm EPS a 4 cm poter, co sa pre podlahovku nehodi. Tak, ci tak musim prepocitat vysku schodov, preklady nad dvere a okna.
to all:
Neviete niekto co stoja tie hadice poliar? Su lacnejsie ako wamatech abo helios?

vdaka
NoroM
 
Príspevky: 216
Registrovaný: Str 25. Mar 2009 14:36:25
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: Aké vybrať rozvody na rekuperáciu?

Poslaťod kompakt40 » Ned 10. Máj 2009 17:07:43

Keď pozerám to foto tak naozaj fajn nápad ten rozdeľovač. Je tu niekto kto urobil celé rozvody s plastových rúr ? Pozeral som ceny a myslím že sú prehnané . Ak by som použil klasickú šedú pvc 100 rúru tak sa to dá poskladať za štvrtinovú cenu . Uvažujem ich použiť v podkroví , ked budem dávať isover tak ich uložím na prvú vrstvu a preložím 12cm vaty tak budú aj izolované . Možete napísať či je to dobrá úvaha alebo v čom sú nevyhovujúce pvc rúry ? A ked tu čítam ako tu upozornujete na čistenie rozvodov tak si to neviem predstaviť ako to vyriešiť, aby sa dalo toľko metrov rozvodov nejako vyčistiť v budúcnosti . Ako ste to vyriešili ?
kompakt40
 
Príspevky: 42
Registrovaný: Štv 22. Jan 2009 13:54:25
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Aké vybrať rozvody na rekuperáciu?

Poslaťod Nastas » Pon 11. Máj 2009 21:28:14

Myslím, že neuvažuješ zle. Dá sa to robiť aj draho. Ja to o pár týždňov budem robiť z plastu. Zo 125mm rúr.Čistenie. Do každej vetvy (tak aby som sa k tomu dostal, čitstiaci kus), potom el. pero v správnom smere nie je problém. Dodám foto.
Nastas
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pia 05. Dec 2008 20:51:50
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: Aké vybrať rozvody na rekuperáciu?

Poslaťod quark » Uto 12. Máj 2009 15:51:58

NoroM píše:to Quark:
Mohol by si zverejnit tie fotky vzduchotechniky v potere? Dik. Ja viem, ze ked dam viac EPS, tak treba zmenit schody. Aj tak to musim dat prerobit, lebo chcem podlahove kurenie a momentalna mam v katalogaci navrhnute na poschodi 3 cm EPS a 4 cm poter, co sa pre podlahovku nehodi. Tak, ci tak musim prepocitat vysku schodov, preklady nad dvere a okna.
to all:
Neviete niekto co stoja tie hadice poliar? Su lacnejsie ako wamatech abo helios?

vdaka
Prílohy
quark
 
Príspevky: 510
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 12:19:21
Bydlisko: Senica
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 10 krat




PredchádzajúciĎalší

Späť na Rekuperácia, vetranie, VZT

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron