Ako ovladat ponorku v studni?

Ako ovladat ponorku v studni?

Poslaťod Marek » Štv 02. Apr 2009 9:26:44

Ahoj

Prave riesim vodu a kanalizaciu v mojej chalupke. Chcem sa opytat co je lepsie na ovladanie ponorky v studni fluidcontrol (co mi odporucal vodar) alebo klasicky ako darling nadrzka s tlakovym spinacom. Ta nadrzka sa mne osobne zda lepsie riesenie vzhladom na to ze sa ponorka nezapina pri kazdom otoceni kohutika, cim predpokladam ze by mala dlhsiu zivotnost. Ma niekto s tym skusenosti.

DAKUJEM
Naposledy upravil emkac dňa Ned 05. Apr 2009 23:34:03, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy
Marek
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Str 28. Jan 2009 9:18:13
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Ovladanie ponorky v studni

Poslaťod sigma » Štv 02. Apr 2009 11:25:04

Koli tomu, ze mam ponorku som kupoval 100l nadrz. Na chalupe je potrebne na zimu vypustit vodu, ak tam hrozi zamrznutie...

Fluidcontrol je frekvencny menic? Cim komplikovanejsie, tym drahsie, nie?
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: Ovladanie ponorky v studni

Poslaťod bigben » Štv 02. Apr 2009 22:58:41

fluidcontrol je asi presskontrol, nie? teda snímač poklesu tlaku, ktorý na základe tohto poklesu spustí čerpadlo. môže byť vybavený aj ochranou proti chodu na sucho, pri vyčerpaní studne a pod. jeho nevýhoda je však spomenuté "zbytočné" spúšťanie čerpadla pri každom otočení kohútika. je vhodný hlavne na polievanie záhrad, kde je veľký odber vody a nie nárazový, ale plynulý. do domu na bežnú spotrebu bude asi lepšia tlaková nádoba. a ešte jeden postreh, ponorky Sigma EVGU si vraj nerozumejú s preskontrolom - nedokážu spolupôsobiť.... toto všetko nie sú moje skúsenosti, ale iba nazberané informácie, takže všetko "bez záruky"
bigben
 
Príspevky: 566
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:40:00
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 45 krat
Dostal súhlas: 46 krat

Re: Ovladanie ponorky v studni

Poslaťod sigma » Pia 03. Apr 2009 8:09:37

bigben píše:...ponorky Sigma EVGU si vraj nerozumejú s preskontrolom...

Rozumejú-nerozumejú, dobre im to asi robiť nebude. Tlaková nádržka je investícia, ktorá sa určite oplatí. Buď ten "vodár" vie o niečom, o čom nemám páru, alebo naopak.
(ja pripúšťam svoje omyly, ale bez tlakovej nádržky sa bude pri malom odbere meniť tlak...)
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: Ovladanie ponorky v studni

Poslaťod joko » Pia 03. Apr 2009 19:16:16

Priznám sa nepoznám presný princíp ovládania s fluidkontrol, tak k tomu asi nič.
Prikláňam sa však k ostatným predo mnou, k overenej vodárničke, s nádržou a tlakovým spínačom. Tak ako písali ostatný, každý elektromotor má obmedzený interval zapínania, to znamená, po vypnútí tie najlepšie motory sa smú zapínať po 10 - 15 sekundách. V dome často odpustíš len pár dcl vody možno liter, a tak čerpadlo nemusí pracovať, lebo nádrž malé množstvá kompenzuje. Čo sa týka el. spotreby tak odber el. energie je nárazovo vyšší pri rozbehnutí čerpadla. Možno na samotné zavlažovanie je cenovo výhodnejšie to nové ovládanie, no zatial s napojením RD asi vodárníčka.
Možno ten odporúčaný ovládač dokáže niečo o čom mi nevieme, možno by bolo vhodné dať sem link , alebo značku ovládania, ak je to neaká novinka. :ano:
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Ovladanie ponorky v studni

Poslaťod mpp » Sob 04. Apr 2009 14:06:46

mpp
 
Príspevky: 57
Registrovaný: Uto 09. Dec 2008 9:30:21
Bydlisko: Na Dolinách 1787/31. 91105 Trenčín
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Ako ovladat ponorku v studni?

Poslaťod troodon » Uto 07. Apr 2009 22:36:04

Nepochopil som ten navod od huntra ,ten ovladac je na zavlahu to jest dokaze spustit cerpadlo na zaklade naprogramovania casu zavlahy ale nie ked si slavek chce napustit vedro vody.na ovladanie ponorky pouzit preskontrol ale tlakovou nadobou alebo klasika tlakova nadoba a tlakovy spinac pri pouziti len preskontrol vam pri po okovanich malich odberoch bude casto cyklovat az sa pokazi.
troodon
 
Príspevky: 73
Registrovaný: Uto 17. Mar 2009 21:32:56
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 7 krat





Späť na Voda, kanalizácia a ČOV

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron