Polyuretánový alebo akrylátový tmel na tmelenie SDK?

Polyuretánový alebo akrylátový tmel na tmelenie SDK?

Poslaťod milan » Ned 29. Mar 2009 22:06:57

Neviem sa rozhodnúť, čo je lepšie použiť na tmelenie škár pri sadrokartónovom strope v podkroví. poradte majstri
Viem,že akryl sa bežne používa, ale dočítal som sa, že niekto dával aj polyuretánový tmel. Napr.(PU 50 FC Polyuretánový tmel Den Braven) máte niekto
stým skúsenosti?, v technickým listoch je rozťažnosť 25% oproti 12,5% akrylu, myslíte,že je odolnejší voči trhlinám a prasklinám..díky za rady
Naposledy upravil emkac dňa Ned 29. Mar 2009 23:48:27, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy
milan
 
Príspevky: 96
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 22:14:23
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat




Re: Polyuretánový alebo akrylátový tmel na tmelenie SDK?

Poslaťod bigben » Uto 31. Mar 2009 22:22:55

no ale polyuretán sa asi nedá pretierať farbou.....
bigben
 
Príspevky: 566
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:40:00
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 45 krat
Dostal súhlas: 46 krat

Re: Polyuretánový alebo akrylátový tmel na tmelenie SDK?

Poslaťod milan » Uto 31. Mar 2009 23:21:56

bigben zistujem, že to asi tak bude
milan
 
Príspevky: 96
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 22:14:23
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Polyuretánový alebo akrylátový tmel na tmelenie SDK?

Poslaťod MiroM » Uto 31. Mar 2009 23:27:17

milan píše:Neviem sa rozhodnúť, čo je lepšie použiť na tmelenie škár pri sadrokartónovom strope v podkroví. poradte majstri
Viem,že akryl sa bežne používa, ale dočítal som sa, že niekto dával aj polyuretánový tmel. Napr.(PU 50 FC Polyuretánový tmel Den Braven) máte niekto
stým skúsenosti?, v technickým listoch je rozťažnosť 25% oproti 12,5% akrylu, myslíte,že je odolnejší voči trhlinám a prasklinám..díky za rady


Dufam, ze pises o skarach medzi SDK a murivom a nie medzi SDK/SDK :D
Podla mna to praskne aj s tym PU tmelom.
Vyzyvam vsetkych,nech napise komu nepraskol spoj SDK/stena samozrejme pri pouziti akrylu alebo ineho tmelu.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Polyuretánový alebo akrylátový tmel na tmelenie SDK?

Poslaťod ria » Str 01. Apr 2009 2:19:47

Mne doteraz nepopraskali spoje SDK-betón v paneláku, mám to pretmelené tým Rigips tmelom na SDK a výstužnou páskou, spravené pred 6-timi rokmi. No teraz som sa ešte bola pozrieť na spoje, ktoré som musela z iných dôvodov pretmeliť akrylovým tmeom a tie sú prasknuté.
ria
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Sob 13. Dec 2008 0:58:45
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: Polyuretánový alebo akrylátový tmel na tmelenie SDK?

Poslaťod MiroM » Str 01. Apr 2009 10:00:29

ria píše:Mne doteraz nepopraskali spoje SDK-betón v paneláku, mám to pretmelené tým Rigips tmelom na SDK a výstužnou páskou, spravené pred 6-timi rokmi. No teraz som sa ešte bola pozrieť na spoje, ktoré som musela z iných dôvodov pretmeliť akrylovým tmeom a tie sú prasknuté.


Ria, to akoze na boky si davala vystuzne pasky? To je nestandardne riesenie. Akym sposobom si skryla tie pasky? Alebo si robila omietky az po SDK?
No potvrdilo sa co som pisal, ze iba s pouzitim tmelu to praskne vzdy. Ani ja nemam praskliny, lebo mam prechody presietkovane a zaomietane so sklotextilnou sietkou.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Polyuretánový alebo akrylátový tmel na tmelenie SDK?

Poslaťod vinnie » Štv 02. Apr 2009 14:56:28

MiroM píše:Vyzyvam vsetkych,nech napise komu nepraskol spoj SDK/stena samozrejme pri pouziti akrylu alebo ineho tmelu.


Hlásim sa ;)
Ja mam akryl na prechodoch sdk/stena a nepraska.
Praskol mi jedine pri strope na obvodových stenách z dovodu rozdielu teplot, kedze stity este nemam zateplene z vnutornej strany. Nestihol som.
vinnie
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Str 17. Dec 2008 11:55:17
Bydlisko: KS
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Polyuretánový alebo akrylátový tmel na tmelenie SDK?

Poslaťod ria » Pia 03. Apr 2009 0:16:36

MiroM píše:
Ria, to akoze na boky si davala vystuzne pasky? To je nestandardne riesenie. Akym sposobom si skryla tie pasky? Alebo si robila omietky az po SDK?
No potvrdilo sa co som pisal, ze iba s pouzitim tmelu to praskne vzdy. Ani ja nemam praskliny, lebo mam prechody presietkovane a zaomietane so sklotextilnou sietkou.



Máš pravdu. Za normálnych okolností je to neštandardné riešenie, no ja som robila takú malú konštrukciu do dverného stavebného otvoru v betóne (dala som preč zárubňu a dvere ), to len aby tam nebol taký obyčajný otvor, tak som tam dala konštrukciu z dreva a na to SDK, pretmelila a vystužila páskou a nakoniec vybrúsila. Našťastie v tej miestnosti bola už tá klasická brúsená stierka hladká, tak sa to dalo spolu vybrúsiť a nebol tam vidieť spoj. Doteraz to neprasklo. Bolo to v podstate SDK/betón vedľa seba.
Ak by sa jednalo o napr. SDK strop a betónová stena, tam by sa tá páska asi ťažko mohla dať. Myslím, že by sa odťahovala, neviem, nemám skúsenosť.
Čo sa týka toho akrylu, mám skúsenosť, že sám osebe nepraská, ale ak sa natrie farbou, akoukoľvek, určite praskne, teda skôr popraská tá farba. Ak nie hneď, časom určite.
ria
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Sob 13. Dec 2008 0:58:45
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 8 krat





Späť na Strecha, podkrovie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron