Preco chce kominar upravit komin Schiedel absolut kvoli KK?

Preco chce kominar upravit komin Schiedel absolut kvoli KK?

Poslaťod tibo » Sob 14. Feb 2009 6:13:18

Ahojte, vysvetlí mi prosím niekto, mám komín schidel absolut, idem dávat kondenzačný kotol Wolf a kurenár lamentuje nad komínom a chce do vnútra komína vkladat nejakú plastovú rúrku, aby zabezpečil prívod vzduchu. Tak potom načo som dával taký drahý komín, ked je nekompletný?
Naposledy upravil emkac dňa Sob 14. Feb 2009 13:50:59, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy
tibo
 




Re: komín schidel absolut

Poslaťod Miro Ke » Sob 14. Feb 2009 9:38:12

mam sice iny komín, ale podla prezentacie je absolut dvojprieduchovy komin kde jeden je pre tuhe palivo a druhy pre plyn s nasavaním vzduchu. Ak ale mate jednoprieduch potom je to urcene asi len pre tuhe paliva, pripadne pl.kotol ale s prisunom vzudchu s miestnosti. V tom pripade sa da upravit pripojenie KK
= upravit napojenie KK tak ze výfuk pojde do komina a nasavenie bude z miestnosti, ale musi byt pristup vzduchu
= upravit napojenie KK tak ze výfuk pojde do komina a nasavenie bude cez bocnu stenu
= napojit turbo výfuk cez strechu a komin nechat pre napojnie kozuba, kotla na tuhe palivo
zavisi od nakladov
este netreba zabudnut na napojenie komina na kanalizaciu, pretoze v pripade KK tam ide dost kondenzu.
Obrázok užívateľa
Miro Ke
 
Príspevky: 719
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 7:48:29
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 53 krat

Re: komín schidel absolut

Poslaťod mlaco » Sob 14. Feb 2009 10:17:21

No, myslim ze predosla odpoved nebola celom v poriadku.

Ved si pozrite navod http://www.schiedel.sk, http://www.schiedel.cz

Absolut komin moze byt jedno, dvoj prieduchovy a s pripadnou vetracou sachtou. Ale na KK staci jednoprieduchovy. V samotovej vlozke idu spaliny von a medzi vlozkou a telesom tvarovky ide vzduch dnu.
Štádium: tmelenie, upratovanie, police. Inak hotovka (44+15eps, strecha 48, sikminy 36, inels)
Obrázok užívateľa
mlaco
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:24:13
Dal súhlas: 36 krat
Dostal súhlas: 58 krat

Re: Preco chce kominar upravit komin Schiedel absolut kvoli KK?

Poslaťod tibor » Ned 15. Feb 2009 6:50:20

ten komín je jednoprieduchový.
tibor
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Uto 27. Jan 2009 6:49:15
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Preco chce kominar upravit komin Schiedel absolut kvoli KK?

Poslaťod scott01 » Ned 15. Feb 2009 8:27:05

tibo píše:Ahojte, vysvetlí mi prosím niekto, mám komín schidel absolut, idem dávat kondenzačný kotol Wolf a kurenár lamentuje nad komínom a chce do vnútra komína vkladat nejakú plastovú rúrku, aby zabezpečil prívod vzduchu. Tak potom načo som dával taký drahý komín, ked je nekompletný?

..dal si málo informácií, napíš aký máš komín a čo vlastne ideš do neho napojiť......ale ak si staval schiedel len kvôli KK tak určite drahá varianta :roll:
scott01
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Pia 09. Jan 2009 18:53:03
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Preco chce kominar upravit komin Schiedel absolut kvoli KK?

Poslaťod schiedel » Pon 16. Feb 2009 12:29:53

Zdravim.
Takze.
Ak je kominove teleso spravne postavene, tak priemer 14 v systeme ABSOLUT nie je vobec potrebne vyvlozkovat. Kominar ho ziada vyvlozkovat len z dovodu ziskania neopravneneho financneho prospechu (tyka sa aj instalaterskych "odbornych" firiem)
Kominovy system ABSOLUT umoznuje pripojenie kondenzacneho kotla bez ziadnych dalsich uprav. V pripade, ze kominar na danom bude trvat, poziadaj ho o pisomne vyjadrenie, rad sa s nim stretnem.
K teme drahej varianty. Otazka ceny a uzitku. Vyfuk cez strechu je variantou pre totalnu zavislost od plynu bez moznosti zmeny za iny typ paliva. Ale mas moznost volby.

Ano, som zamestnancom fy Schiedel
schiedel
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Uto 13. Jan 2009 23:07:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Preco chce kominar upravit komin Schiedel absolut kvoli KK?

Poslaťod esde » Pon 16. Feb 2009 13:40:19

>Tak potom načo som dával taký drahý komín, ked je nekompletný?

Tak, tak preco ste sa rozhodli pre taky komin ak neviete preco ste sa pren rozhodli? :-)

A teraz vazne. Samozrejme KK mozte pripojit na takmer akykolvek normalny komin.
Na to aby ste vlastnosti KK vyuzili do mrte, potrebujete prave "rekuperacny" komin (koaxialny). Nasavanie vzduchu medzi super schiedel keramickym kominom a uvedenou plastovou rurou a vyfuk vo vnutri uvedenej plastovej rury. To je to, co chce vas kurenar.
Staci mu ukazat prospekt od uvedeneho komina a uvidi, ze obe cesty v komine uz mate. T.j. nasavanie na vonkajsej strane rury a vyfuk vo vnutri.

T.j. taky drahy komin vam je na dve veci, namiesto plastovej rury mate samotovu. Nech vas tesi, ze mate ten z kvalitnejsich druhov.

Existuje take prislovie: dvakrat meraz, raz rez. Nabuduce, kym nieco kupite, najskor si zistite dovody, nie naopak.
esde
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 18:33:16
Dal súhlas: 49 krat
Dostal súhlas: 162 krat

Re: Preco chce kominar upravit komin Schiedel absolut kvoli KK?

Poslaťod mpp » Str 18. Feb 2009 18:51:07

a nie je dôvod tá kondenzovaná voda?
mpp
 
Príspevky: 57
Registrovaný: Uto 09. Dec 2008 9:30:21
Bydlisko: Na Dolinách 1787/31. 91105 Trenčín
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Preco chce kominar upravit komin Schiedel absolut kvoli KK?

Poslaťod ziletka » Str 01. Apr 2009 8:01:27

esde píše:Na to aby ste vlastnosti KK vyuzili do mrte, potrebujete prave "rekuperacny" komin (koaxialny).


Je velky rozdiel ked sa na KK pouzije alebo nepouzije koaxialny komin? Pan v predajni mi povedal ze medzi tym rozdiel nie je, a preto mi on navrhuje nasavanie z miestnosti a vyfuk cez 80 plastovu ruru.
Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat

Re: Preco chce kominar upravit komin Schiedel absolut kvoli KK?

Poslaťod jojkoz » Str 01. Apr 2009 8:25:20

ziletka píše:
esde píše:Na to aby ste vlastnosti KK vyuzili do mrte, potrebujete prave "rekuperacny" komin (koaxialny).


Je velky rozdiel ked sa na KK pouzije alebo nepouzije koaxialny komin? Pan v predajni mi povedal ze medzi tym rozdiel nie je, a preto mi on navrhuje nasavanie z miestnosti a vyfuk cez 80 plastovu ruru.


Ale ved to cele je len o tom ci ide o turbo kotol alebo nie ?

Pokial nie - a nasava sa vzduch zvnutra (dostatocny priestor a privod vzduchu do miestnosti) - tak je to jedno.
Pokial ale treba nasavanie z vonku tak zrejme treba koaxialny komin a preto ho chce vyvlozkovat.

Taktiez zalezi aj na tom ako vysoky je komin a tym tah, ci staci klasicky alebo ked je kratky tak treba nuteny ...
jojkoz
 
Príspevky: 159
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:53
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Preco chce kominar upravit komin Schiedel absolut kvoli KK?

Poslaťod boro » Str 01. Apr 2009 10:44:46

jojkoz píše:Ale ved to cele je len o tom ci ide o turbo kotol alebo nie ?
...
Taktiez zalezi aj na tom ako vysoky je komin a tym tah, ci staci klasicky alebo ked je kratky tak treba nuteny ...


Ak je to kondenzačný kotol, tak určite bude v prevedení s ventilátoroom (aka: turbo). KK bez ventilátora som ešte nevidel.
boro
 
Príspevky: 916
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 07. Dec 2008 14:33:00
Dal súhlas: 71 krat
Dostal súhlas: 71 krat

Re: Preco chce kominar upravit komin Schiedel absolut kvoli KK?

Poslaťod krak3n » Str 01. Apr 2009 11:41:49

schiedel je na KK prilis drahy komin ;) .. schiedel je vobec prilis drahy komin ..
krak3n
 
Príspevky: 142
Obrázky: 1
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:47:06
Bydlisko: Kosice
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 3 krat





Späť na Komín, krb

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron