navrh nasej kuchyne - Vas nazor

Re: navrh nasej kuchyne - Vas nazor

Poslaťod Branik » Štv 26. Mar 2009 21:07:41

vdaka vam za postrehy
este raz chcem pripomenut ze momentalne je platna verzia z prvej vizualizacie

tejto :)

http://img5.imageshack.us/my.php?image= ... 80x600.jpg

Do kuchyne je este jeden vchod z chodby od vchodu do domu, 70ka slepa zarubna. ale aj ja sa bojim toho nunela.. len manzelka to chce takto... :evil:

Ohladom rury a chladnicky. Do chladnicky sa chodi castejsie ako doo potravinovej skrine, je tak?
to znamena ze ju chcem mat blizsie k varnej doske, uz teraz je dost daleko...
a rura nie je v prevadzke tak casto.. co sa stane chladnicke? raz za cas to zvladne, nie?
v com je vlastne problem? rad sa poucim
Prílohy
Branik
 
Príspevky: 43
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 1:21:53
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: navrh nasej kuchyne - Vas nazor

Poslaťod slovenka » Ned 29. Mar 2009 23:53:41

pozdravujem diskuterov a ku kuchyni tolko...umiestnenie jednotlivych dielov treba dobre uvazit, ak si dame kuchynu vyrobit na mieru aj farebne zladit. Co ja ale davam na plac je to, ci otvorena, alebo zatvorena kuchyna. No samozrejme, kuchyna spojena s jedalenskym kutom a tkzv. halou je snom kazdej gazdinky. Ak sa v priestrannej hale nachadza este krb, je to idealny priestor na denny zivot. Ale... a tu sa treba zamysliet, ked sa v tej kuchyni bude aj varit, vypekat a vyprazat, nikto ma nepresvedci, ze sa tie vone a vypary dostatocne odsaju. Ked sa vari kapusta, alebo karfiol, vyprazaju sa rezne alebo zemiakove placky, to sa rozsiri do celeho domu a treba vetrat a vetrat. Ja osobne by som privitala navrh, ake dvere urobit, aby splnali aj esteticke aj prakticke podmienky. Prosim, rozdiskutujme si to. Viem, o com hovorim, momentalne zijem v poschodovom dome, schody uprostred a este aj klimatizacia-ta tiez roznesie pachy do celeho objektu. Cakam na dobre rady...
slovenka
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Sob 10. Jan 2009 1:28:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: navrh nasej kuchyne - Vas nazor

Poslaťod deko » Pon 30. Mar 2009 7:47:33

staci spravne zvolit vzduchotechniku a pachy sa zarucene neroznesu po celom dome. dokonca v pripade vynikajuceho naprojektovania sa nedostanu dalej ako na niekolko decimetrov od sporaka... pre priklad netreba chodit daleko - ak pri vareni spravis prievan, pachy sa zarucene nedostanu inde ako do miest, kadial prudi vzduch. a vzduchotechnika je vlastne riadeny prievan. na viacerych miestach domu (zvycajne kuchyna, wc, kupelna) vzduch nasava a na inych miestach (zvycajne obyvacka, spalna, detska izba) ho zvycajne vpusta do domu.

pod vzduchotechnikou myslim rekuperacne alebo nutene vetranie, nie klimatizaciu, ktora len prehana vnutorny vzduch cez jednotku, kde je vzduch ohrievany alebo ochladzovany...
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: navrh nasej kuchyne - Vas nazor

Poslaťod esde » Pon 30. Mar 2009 13:40:38

Prechod a distribucia zapachov z kuchyne po dome je znakom odflaknuteho projektu.
Rovnako ako nutnost pouzita klimatizacie. Ano, oba problemy sa riesia, ked sa s ceruzkou v ruke cmara po papieri.

Cim neskor, tym horsie.
esde
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 18:33:16
Dal súhlas: 49 krat
Dostal súhlas: 162 krat

Re: navrh nasej kuchyne - Vas nazor

Poslaťod MiroM » Uto 31. Mar 2009 23:00:56

slovenka píše:pozdravujem diskuterov a ku kuchyni tolko...umiestnenie jednotlivych dielov treba dobre uvazit, ak si dame kuchynu vyrobit na mieru aj farebne zladit. Co ja ale davam na plac je to, ci otvorena, alebo zatvorena kuchyna. No samozrejme, kuchyna spojena s jedalenskym kutom a tkzv. halou je snom kazdej gazdinky. Ak sa v priestrannej hale nachadza este krb, je to idealny priestor na denny zivot. Ale... a tu sa treba zamysliet, ked sa v tej kuchyni bude aj varit, vypekat a vyprazat, nikto ma nepresvedci, ze sa tie vone a vypary dostatocne odsaju. Ked sa vari kapusta, alebo karfiol, vyprazaju sa rezne alebo zemiakove placky, to sa rozsiri do celeho domu a treba vetrat a vetrat. Ja osobne by som privitala navrh, ake dvere urobit, aby splnali aj esteticke aj prakticke podmienky. Prosim, rozdiskutujme si to. Viem, o com hovorim, momentalne zijem v poschodovom dome, schody uprostred a este aj klimatizacia-ta tiez roznesie pachy do celeho objektu. Cakam na dobre rady...


Ak si myslis, ze uzavretim a odizolovanim kuchyne od zbytku domu sa pachy vyriesia si na omyle. V rodicovskom dome, kde je kuchyna oddelena dverami sa pachy aj tak dostanu do celeho domu, aj so zapnutym digestorom s vyustenim mimo domu.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat




Predchádzajúci

Späť na Interiér, dizajn, nábytok, kuchyne, kúpelne

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron