Ako spravit omietku na stary bet. mur?

Ako spravit omietku na stary bet. mur?

Poslaťod pretorianm » Ned 29. Mar 2009 16:56:07

Zdravim, mam otazku. Ako najlepsie (tak aby nepadla) spravit novu omietku na stary betonovy mur? Posledny pokus sokoncil kompletnym opadom novej omietky.
Pouzit penetrak alebo co/ako? dik...
Naposledy upravil emkac dňa Pon 30. Mar 2009 0:01:23, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy
Obrázok užívateľa
pretorianm
 
Príspevky: 972
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 8:02:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 19 krat




Re: Ako spravit omietku na stary bet. mur?

Poslaťod bigben » Uto 31. Mar 2009 22:28:40

no a ten múr je izolovaný proti vode? hlavne zospodu. ak nie, tak je to problém. samozrejme ža je treba aby bola aj z vrchu nejaká strieška - ochrana pred zatekaním vody medzi omietku a betón. ak máme vodu poriešenú tak treba pozrieť tech. listy výrobcov suchých zmesí Baumit, Cemix atď. určite by som to riešil nejakým prednástrekom (špric) a potom hrubú váp.-cem. jadrovú omietku. povrch podľa požiadaviek, pucovka, alebo niečo iné....
bigben
 
Príspevky: 566
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:40:00
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 45 krat
Dostal súhlas: 46 krat

Re: Ako spravit omietku na stary bet. mur?

Poslaťod martin1 » Uto 31. Mar 2009 22:47:18

ja teraz nieco podobne riesim, v pivnici mam betonovy mur neizolovany proti vode, najprv som spravil injektaz, teraz isla dole povodna vnutorna omietka a vycistil som mur az na beton, v dalsej faze davam podla instukcii hydroizolacnych firiem spric so stavebneho lepidla, podla potreby ho vyrovnavam a zatlacam spachtlou, potom pojde este jedna vrstva lepidla, ktorou steny vyrovnam ako tak - je to len pivnica - na to pojde tekuta lepenka valcekom alebo stetcom ako finale, stena by mala byt sucha prepustat len vodnu paru a neprepustat vodu, takze tak. lepidlo vraj od betonu neodpadne, tak uvidim, kazdopadne steny predtym navhcujem a prvu vrstvu pri dierach dokladne zatlacam spachtlou, zatial sa zda ze to drzi ako slak ;)
martin1
 
Príspevky: 774
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 12:37:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Stavebné práce, stavebný materiál

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron