v akej minimalnej vzdialenosti musi byt od seba plyn a elek?

v akej minimalnej vzdialenosti musi byt od seba plyn a elek?

Poslaťod buduci mukl » Uto 24. Mar 2009 19:27:50

Koncom tyzdna mi pride robit plyn firma co to vykonava pre SPP. Rozmyslam nad tym ze musim tahat aj elektrinu pod cestou v chranicke co by pri pretlacani bolo cca 7metrov. Co som zistoval pretlacenie okolo 1200 SKKza 1M= 8500 korun za pretlacenie na elektrinu. Dumal som nad tym ze ked pride firma robit plyn a vykopu ryhu v ceste ze im dam povedzme 4000 , nech mi vedla toho 1M alebo1,5M vykopu este jednu ryhu kam si dam chranicku ruru a dodatocne do nej len pichnem kabel, aby zatial nezmizol a nemusim platit potom 8500 za pretlacanie. Neviem teda ci sa bude dat s nimi dohodnut. Riesili ste niekto daco podobne ? A kolko je ta vzdialenost minimalna co musi byt plyn od elektrickeho vedenia ? Vdaka za informacie
buduci mukl
 
Príspevky: 337
Registrovaný: Uto 24. Feb 2009 13:55:30
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat




Re: v akej minimalnej vzdialenosti musi byt od seba plyn a elek?

Poslaťod raven » Uto 24. Mar 2009 21:58:49

buduci mukl píše: A kolko je ta vzdialenost minimalna co musi byt plyn od elektrickeho vedenia ?


IS majú byť podľa normy od seba vzdialené najmenej 60 cm.
Ja som prednedávnom robil nový prívod elektriny ku domu a na jednom mieste sa mi križovalo elektrické vedenie so susedovým plynovým vedením (sused mal plynové vedenie od môjho regulátora v zemi nie 90 cm ale 70cm), tak tam v tom križovaní mám len 10 cm medzeru vertikálne, ale elektrický kábel mám v chráničke Kopoflex, takže malo by to byť ok... :roll:
Každopádne nemám z toho dobrý pocit...

Keď môžeš a robíš si siete nanovo, tak ich daj od seba na tých 60 cm, aby si mohol v noci kľudnejšie spávať... ;)
Obrázok užívateľa
raven
 
Príspevky: 658
Registrovaný: Str 14. Jan 2009 20:50:27
Bydlisko: Košice-okolie
Dal súhlas: 35 krat
Dostal súhlas: 41 krat

Re: v akej minimalnej vzdialenosti musi byt od seba plyn a elek?

Poslaťod Slavo_T » Uto 24. Mar 2009 22:52:26

Prave mam pred sebou moj projekt el. pripojky. Elektromerovu skrinu a plynomerovu skrinu mam osadenu tesne vedla seba. Podla projektu je vzdialenost medzi el. a plynom min. 40 cm pri subeznom vedeni sieti. Pri pripadnom krizeni sieti je minimalna vzdialenost vo vertikalnom smere : el. vs plyn 10cm, kanalizacia 30cm, vodovod 40cm , pricom minimalna hlbka el. vedenia je 80 cm.
Ale aj tak som dal el. od plynu na 60 cm.

buduci mukl píše:Koncom tyzdna mi pride robit plyn firma co to vykonava pre SPP. Rozmyslam nad tym ze musim tahat aj elektrinu pod cestou v chranicke co by pri pretlacani bolo cca 7metrov. Co som zistoval pretlacenie okolo 1200 SKKza 1M= 8500 korun za pretlacenie na elektrinu. Dumal som nad tym ze ked pride firma robit plyn a vykopu ryhu v ceste ze im dam povedzme 4000 , nech mi vedla toho 1M alebo1,5M vykopu este jednu ryhu kam si dam chranicku ruru a dodatocne do nej len pichnem kabel, aby zatial nezmizol a nemusim platit potom 8500 za pretlacanie. Neviem teda ci sa bude dat s nimi dohodnut. Riesili ste niekto daco podobne ? A kolko je ta vzdialenost minimalna co musi byt plyn od elektrickeho vedenia ? Vdaka za informacie

Dohoni sa s nimi nech dno vykopu rozsiria na min. 40 cm( lepsie na 60 cm) a natiahni tam chranicku. Usetris peniaze za prieraz , a mas to. Ja som najprv cvakal za prieraz na el. a az potom sa robil plyn. Teraz by som to urcite robil naraz.
Obrázok užívateľa
Slavo_T
 
Príspevky: 662
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 18:28:32
Dal súhlas: 74 krat
Dostal súhlas: 64 krat

Re: v akej minimalnej vzdialenosti musi byt od seba plyn a elek?

Poslaťod buduci mukl » Str 25. Mar 2009 20:09:03

Takze zmena cestu budu podrazat. Dnes som bol na mieste s tym majstrom od plynarov. Podrazia cestu a potom aj zem plynove hodniny mi daju na plot= na hramicu pozemku. Pytal som sa ho ci sa sa da dohodnut aj za tu elektrinu povedal s papierami 1200 /1 M. Bez papierov 6 metrov podrazenia pod cestou+9 metrov podrazenia v zemi od cesty k muojmu plotu za 9000. Brali by ste ? ASi to zoberiem. Elektrinu si dam 1,5M od plynu. Co ma trapi tak som chcel aj zvlast chranicku na tel+povedzme magio fax ci ine do buducna, co som raatal ze v pripade ze to rozkopu tak to tam poloziim. Dalsich 9000 platit nechcem . Muoze byt v chranicke pri kabli ktory privadza alektrinu aj iny kabel na tel pripadne data ? Predpokladam ze nie...
buduci mukl
 
Príspevky: 337
Registrovaný: Uto 24. Feb 2009 13:55:30
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: v akej minimalnej vzdialenosti musi byt od seba plyn a elek?

Poslaťod quark » Štv 26. Mar 2009 12:33:28

slaboprúd by mal mať vlastné vedenie.
quark
 
Príspevky: 510
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 12:19:21
Bydlisko: Senica
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: v akej minimalnej vzdialenosti musi byt od seba plyn a elek?

Poslaťod mimos » Sob 28. Mar 2009 8:15:18

Kludne si tam daj este chranicku na tie ostatne siete alebo na lelktrinu daj hrubsiu a do nej natiahni ete jednu tenku do ktorej potom das tie siete. Ak ich tam nebudes moct dat tak sa nic nestane prides len o chranicku za par korun ( €) Ale podla mna to nema byt problem, predpokladam ze istic na el. davas len 25 A cize nebudes tam mat az take prudy aby ti indukovaly a datovy kabel je tieneni takze to je vpohode.
mimos
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Uto 06. Jan 2009 16:55:27
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Stavebné práce, stavebný materiál

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron