Dat SDK alebo omietku na strop na prizemi?

Dat SDK alebo omietku na strop na prizemi?

Poslaťod danobu » Štv 26. Mar 2009 12:58:09

Zdravim, mozno tu to uz bolo preberane, ale nenasiel som to. Chcem sa opytat na "pre" a "proti" omietnutych stropov naproti SDK na prizemi v dome. Mam firmu na vnutorne omietky stien, ale potrebujem sa rozhodnut co so stropmy-ci dat dole vsade SDK, alebo niekam len klasicke omietky (pivnica, spajza, zadverie...).


emkac: NEPOUZIVAJTE CAPS!
Naposledy upravil emkac dňa Štv 26. Mar 2009 15:55:54, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy
danobu
 
Príspevky: 44
Registrovaný: Ned 04. Jan 2009 23:43:49
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat




Re: SDK ALEBO OMIETKY STROPOV NA PRIZEMI

Poslaťod krak3n » Štv 26. Mar 2009 14:42:24

zalezi od stropu .. pokial je tam rovina dobra .. je mozne tenkovrstvu omietku. Ak je to "vseliake" tak sa to predrazi .. nahodit konstrukciu pre sadrokarton a hodit SDK ..
krak3n
 
Príspevky: 142
Obrázky: 1
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:47:06
Bydlisko: Kosice
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: SDK ALEBO OMIETKY STROPOV NA PRIZEMI

Poslaťod mlaco » Štv 26. Mar 2009 15:24:45

Tu sa spytam na suvisiacu otazku: planujem mat SDK podhlady (kvoli vedeniam VZT). A kedze uz SDK podhlady, tak v ramci nich planujem viest vsetku elektrinu (mozno aj vodu a kurenie), aby nebolo treba tieto vedenia viest v podlahe, resp. v stenach.

Moja otazka je: ci a ako sa da demontovat SDK podhlad pre pripad opravy vedeni, alebo doplnenia kabla. Je na to nejaky nedestrukcny sposob? Alebo mam vopred pripravit nejake montazne otvory :idea: , povedzme ze v kazdej miestnosti, podla moznosti nenapadne, ktore by sa dali vyuzit na tieto ucely :?:
Štádium: tmelenie, upratovanie, police. Inak hotovka (44+15eps, strecha 48, sikminy 36, inels)
Obrázok užívateľa
mlaco
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:24:13
Dal súhlas: 36 krat
Dostal súhlas: 58 krat

Re: Dat SDK alebo omietku na strop na prizemi?

Poslaťod emkac » Štv 26. Mar 2009 15:59:51

Ja mam pod stropom dole vedene rozvody rekuperacie. A viem povedat, ze ziadne otvory nemaju vyznam. Ak sa nieco pokafre, treba SDK rozobrat na mieste pokafrania. Je zbytocne mat aj otvor meter x meter, ked bude od miesta pruseru vzdialeny 3 metre.
Cize ak sa stane nejaky problem, SDK surovo vyrezem (su vidiet obrysy), opravim co treba a SDK vratim spat. Pretmelim, natriem a bude to skarede.
Zodpovedne vsak viem povedat, ze po par mesiacoch byvania v novostavbe si take drobnosti ako "skaredy" strop a trhlinky v rohoch a pod. absulutne nevsimam, cize mi to vadit nebude.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Dat SDK alebo omietku na strop na prizemi?

Poslaťod danobu » Štv 26. Mar 2009 17:44:11

Vdaka, rekuperaciu nemam, takze som sa rozhodol pre casto zauzivany sposob: miestnosti kde bude bodove osvetlenie + kupelka bude SDK, zbytok omietka.
este jedna vec: ma nejaky vyznam dat hrubu vnutrnu omietku na stitove steny v neobyvanom podkrovi?
danobu
 
Príspevky: 44
Registrovaný: Ned 04. Jan 2009 23:43:49
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Dat SDK alebo omietku na strop na prizemi?

Poslaťod Ludo » Štv 26. Mar 2009 23:17:09

to danobu: myslíš- význam pre teba, alebo význam pre majstrov-omietačov ?
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: Dat SDK alebo omietku na strop na prizemi?

Poslaťod danobu » Pia 27. Mar 2009 12:23:15

Vyznam pre majstrov je stale len jediny - nahanat m2, to je mi jasne.
Ja som chcel vediet skor skusenosti tych co to uz riesili, a dovod preco sa prave rozhodli pre svoju moznost.
danobu
 
Príspevky: 44
Registrovaný: Ned 04. Jan 2009 23:43:49
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat





Späť na Steny, omietky, obklady, fasáda

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron