Betonaz schodiska vs. uchytky na zabradlie

Re: Betonaz schodiska vs. uchytky na zabradlie

Poslaťod MiroM » Pia 13. Mar 2009 11:55:45

to stevo: Riedka konzistencia urcite nebola. Bol to beton z domiesavaca, ziadny samodomo. Schody sa betonovali spolu so stropom. S ponornym vibratorom som samozrejme roil, tak viem co dokaze.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat




Re: Betonaz schodiska vs. uchytky na zabradlie

Poslaťod Grey1 » Pia 13. Mar 2009 12:32:22

stevo79 píše:
MiroM píše:
v com bol problem u tvojho projektanta?, ved pokial dodrzi vzorec 2V+L=63 (teda dva krat vyska plus dlzka naslapu sa =63 cm) tak nie je co riesit, s tym, ze kvoli pohodlnosti by som neprokrocil vysku schodu 17 cm vtedy naslap vychadza 29 cm a da sa to este oklamat (natiahnut o 1-2 cm) obkladom



tiež mám svoje skúsenosti s p. projektantom. dvojramenné schody s osmimi stupnami a podestou. prvy stupen spravil tak, ze ked sa zasalovali schody, tak ked som schadzal dole, skoro som si rozbil hlavu o nosnik nad nim .......... preklad 35 cm, vyska stropu 2,5.....cize hrana 2,15 - výška schodu a keďže ja mam 198 cm, tak.......

no ešte že som to nedal niekomu urobiť podľa projektu a nezabetonoval som to. tak som zvedavy, ako to napravim, už to mám dopolovice zbúrane, budem musieť skrátiť stupne na 25,75 cm a ubrať schod zo spodného ramena a dať ho do horného a asi skrátiť podestu z metra na 90 cm :nie:

nech žiju zodpovední projektanti :drink
Grey1
 
Príspevky: 221
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 9:21:21
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Betonaz schodiska vs. uchytky na zabradlie

Poslaťod mlaco » Sob 14. Mar 2009 13:19:53

Uchytenie zabradlia: Priklanam sa k takemuto rieseniu: pred betonazou osadim zavitove tyce. Tieto budu sluzit primarne na uchytenie docasneho zabradia. Ich konce zahnem, aby sa v betone netocili.

Neskor, ked budem chciet robit finalne zabradlie, tak bud pouzijem tie sucasne zavitove tyce (ak budu vyhovovat) a/alebo navrtam dalsie diery pre kovove hmozdinky. Nevhodne zavitove tyce mozem pripadne odstranit.


Zaujala ma tema osvetlenia, esde pisal ze osadil krabice do schodov. Rad by som to videl, pytam sa v teme "LED svetla do krabice KU68"
viewtopic.php?f=25&t=123
Štádium: tmelenie, upratovanie, police. Inak hotovka (44+15eps, strecha 48, sikminy 36, inels)
Obrázok užívateľa
mlaco
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:24:13
Dal súhlas: 36 krat
Dostal súhlas: 58 krat

Re: Betonaz schodiska vs. uchytky na zabradlie

Poslaťod Grey1 » Uto 17. Mar 2009 11:50:57

tak som nascanoval projekt. zaujimalo by ma, ci mi neviete poradit, co s tymi schodmi, tak ako som pisal. dlžka jedneho ramena je cca 2 metre. rozmer podesty 100x196. ten problem je viediet najma na reze a nakolko je to rekonstrukcia domu, tak su stropy troska nizsie, mozno 3-4 cm. tj svetla výška je tak 246 cm, ked od toho odratam výšku prekladu a vysku prveho schodu, tak si odrazim cestou dole hlavu. napadla ma varianta dat do horneho ramena o jeden schod viac, dole v ramene ubrat schod a skratit podestu o 10 cm, ale tak mi vychadzaju schody o dlzke 25,75 na stupen, co neviem ci je dost a ci to nebude strme.
Prílohy
Grey1
 
Príspevky: 221
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 9:21:21
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Betonaz schodiska vs. uchytky na zabradlie

Poslaťod Miro Ke » Uto 17. Mar 2009 12:48:57

terajsia podesta sa moze upravit do trojuholnika, cim sa ziskaju dva stupne takze sa dosiahne stav
dolne rameno - 6 schodov
podesta - 2 schody+trojuholnikova podesta
horne rameno - 8 schodov
orientacia, sirka a vyska sa uz prisposobi konkretnej situacii
Prílohy
Obrázok užívateľa
Miro Ke
 
Príspevky: 719
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 7:48:29
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 53 krat

Re: Betonaz schodiska vs. uchytky na zabradlie

Poslaťod Grey1 » Uto 17. Mar 2009 13:19:40

celkom dobreee, len musim pozrieť, koľko mi dovoli ísť dole s tou podestou rozvod plynu, ja mam totížto pod schodišťom plynomer. ale možno to pôjde :ano:
Grey1
 
Príspevky: 221
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 9:21:21
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Betonaz schodiska vs. uchytky na zabradlie

Poslaťod danob » Štv 26. Mar 2009 17:01:52

stevo79 píše:
Miro Ke píše:znamy pouzil na debnenie foliu aby chranil dosky pred betonom, skutocne dostal hladky povrch, ale ked ho potom mali omietat tak si nadaval do blbcov.


plne suhlasim s Mirom Ke, NIKDY NEPOUZIVAJTE foliu do debnenia (obzvlast v kombinacii s vibratorom), aj ja som videl takeho experta co pouzil PE foliu do debnenia na strope, nahodil na to omietku a po roku ked mu padla so stropu suplata omietky o ploche cca 1m2 vedla postielky rocneho syna tak pekne krasne musel zorganizovat brigadu a po zdrsneni betonu znova nahodit omietku



takze dotaz - mam monolit stop a kedze pocas betonovania bolo lete a teplo tak sme supli na spodok pod zelezo foliu aby to pomalsie schlo :idea: . Strop je v podstate hladky (aj ked folia sa obcas zahla/skrcila a spravila take male "zliabky")
Kedze to chcem len nahodit omietkou zaujima ma ci mate niekto s tymto skusenost. Nasiel som kontaktne mostilky ktory budem musiet predtym naniest:
http://www.baumit.com/imperia/md/conten ... ontakt.pdf alebo Rikombi-Kontakt http://www.rigips.sk/omietky/prislusenstvo.html

Otazka znie - bude omietka drzat ? :))
Pripadne nejake finty na zdrsnenie povrchu (drotenu kefu na vrtacke som skusal a je to slabe)
Obrázok užívateľa
danob
 
Príspevky: 160
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 19:45:47
Bydlisko: PK
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Betonaz schodiska vs. uchytky na zabradlie

Poslaťod esde » Štv 26. Mar 2009 17:18:05

>Otazka znie - bude omietka drzat ? :))

Ano. Ak sa urobi tak ako ma ;-)

>Pripadne nejake finty na zdrsnenie povrchu (drotenu kefu na vrtacke som skusal a je to slabe)
Drotena kefa (hruba, hrncova) v karbobruske. Aj tak to s tym musite prebehnut aby ste odstranili nesudrzne casti na povrchu (kusky betonu, strku, piesok,...). Vrtacka je v tomto pripade len strata casu.
esde
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 18:33:16
Dal súhlas: 49 krat
Dostal súhlas: 162 krat




Predchádzajúci

Späť na Stavebné práce, stavebný materiál

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron