krbové kachle v dome z ytongu

krbové kachle v dome z ytongu

Poslaťod Ivan » Str 25. Mar 2009 16:50:33

Čítal som tu a na filipovi,že ytong má malé akumulačné schopnosti.Niekto dokonca písal,že už varenie spôsobuje veľké výkyvy teplôt v dome z ytongu.Ak je to tak čo potom v takom dome spravia krbové kachle??,(ktoré som plánoval) Tepelné straty som vypočítal obálkovou metódou na 3kW pri -15 C(prestupom),najslabšie kachle sú 5-6 kW,nebudú taký dom prekurovať? bude sa v nich dať vôbec kúriť? ak nie potom nemá pre mňa význam ani komín. :?: dík za názor
Ivan
 
Príspevky: 84
Registrovaný: Štv 11. Dec 2008 21:34:36
Bydlisko: HC
Dal súhlas: 9 krat
Dostal súhlas: 5 krat




Re: krbové kachle v dome s ytongu

Poslaťod quark » Str 25. Mar 2009 17:01:10

nazabúdaj, že v doma máš aj bet. poter, omietky, strop a pod.......
podľa mna je to blbosť...
a v dnešných stavbách, keď väčšinou staviane /alebo chceme sa priblížiť/ NED, pri x cm izoláciách a riadenom vetraní ani nepotrebuješ nabíjať RD teplom na vyvažovanie nejakých výkyvov.

zober si taký montovaný RD. Akumuluje teplo? Nie. A potrebuje to? Nie. No tak sa nestresuj s takýmito múdrymi rečami.....
quark
 
Príspevky: 510
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 12:19:21
Bydlisko: Senica
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: krbové kachle v dome s ytongu

Poslaťod esde » Str 25. Mar 2009 18:00:39

>Čítal som tu a na filipovi,že ytong má malé akumulačné schopnosti.

Ytong:
c=0,7 - 1,0 kJ/kg.K
hustota = 675 kg/m3

Povedzme poroterm PD 25:
c = 1,0 kJ/kg.K
hustota = 800 kg/m3

Vsetko udaje na strankach vyrobcu.

O kolko vacsie (alebo mensie) ma akumulacne schopnosti jeden material oproti druhemu si uz dufam spocitat viete.
esde
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 18:33:16
Dal súhlas: 49 krat
Dostal súhlas: 162 krat

Re: krbové kachle v dome z ytongu

Poslaťod Majo 2 » Str 25. Mar 2009 22:11:54

esde Ytong P2-400 objemová hustota 400kg/m3, ďalej zloženie steny Ytong - tenká vrstva omietky, dobre izolujúci Ytong.
Zloženie tehlovej steny - spravidla väčšia vrstva omietky izolujúca slabšie ako Ytong, tučná stena tehly slabo izolujúca a až potom jadro tehly povedzme že aj s rovnakými vlastnosťami ako Ytong.
A toto výrazne ovplyvňuje rýchlosť akumulácie. Keď som sa doma hral s teplovzdušným ohrievačom tak som si všimol jednu vec a to že po zapnutí ohrievača teplota prudko stúpala a asi po hodine, už neviem presne sa ustálila a stúpala veľmi pomaly. Vysvetľujem si to tak že po dosiahnutí určitého rozdielu teplôt medzi vzduchom a stenami prebytok energie sa akumuloval do stien. Aký rozdiel v rýchlosti akumulácie môže byť neviem, ale viem že je.
Majo 2
 
Príspevky: 1060
Registrovaný: Pon 05. Jan 2009 14:08:51
Dal súhlas: 30 krat
Dostal súhlas: 47 krat





Späť na Komín, krb

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron