Vonkajsie chladenie

Vonkajsie chladenie

Poslaťod Sanfog01 » Pon 23. Mar 2009 17:38:40

Bol by som velmi rad ked si prečítate tento prispevok a vyjadrite sa k tomu, hlavne to by ma zaujimalo ci by ste si toto dali na terasu alebo pri bazen, takze prispevok:

Zariadenia sú ideálne v otvorených priestoroch alebo
dokonca aj vo vnútorných priestoroch. Chladenie funguje na
základe teórie vyparovania, kde studená voda nasáva teplo z
okolia a použije túto energiu pre vlastne odparovanie. Aby bola
maximalizovaná kapacita nasávania vody a aby absorbovalo co
najviac tepla z atmosféry bez akéhokolvek problému vlhkost, naše
zariadenia používajú špeciálne trysky ktoré vytvoria 5 mikrónové
vodné kvapky (ktoré je 10 krát menšie než vlasový priemer). Vdaka
týmto tryskám zariadenie vytvára okolo seba „hmlu“, tak, aby
vodné kvapky nasali co najviac tepla z okolia pred úplným
vyparením, táto metóda je známa ako „bleskové odparovanie“
vody, kde vodná para dokáže znížit vonkajšiu teplotu o 10-15°C
bez toho aby použil chemikálie alebo iné zdraviu škodlivé látky a
nebudete mat ani pocit mokrosti.

Takze ja to mam odskusane, mne sa to pacilo, aj to schladi vonkajsi vzduch, velmi by ma zaujimal Vas nazor, co na to hovorite, ma to aj mnoho dalsich vybornych ucinkov, da sa to pouzivat skoro vsade. Takze prosim Vas, vyjadrujte sa a ja Vam na vsetky otazky odpoviem.
Sanfog01
 
Príspevky: 6
Obrázky: 10
Registrovaný: Štv 19. Mar 2009 15:19:10
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Vonkajsie chladenie

Poslaťod danob » Pon 23. Mar 2009 17:43:37

a co to je za vyrobok - lebo si vypisal len jeho princip - dodaj sem link a pripadne aj cenu
Obrázok užívateľa
danob
 
Príspevky: 160
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 19:45:47
Bydlisko: PK
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Vonkajsie chladenie

Poslaťod Sanfog01 » Pon 23. Mar 2009 17:48:48

V podstate velmi jednoducho sa to da vysvetlit a to videom na http://www.youtube.com/watch?v=FeLE3CeIvEQ , toto asi prezradi vsetko, ceny su rozlisne a nechcem aby tato diskusia mala reklamny charakter
Sanfog01
 
Príspevky: 6
Obrázky: 10
Registrovaný: Štv 19. Mar 2009 15:19:10
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Vonkajsie chladenie

Poslaťod quark » Pon 23. Mar 2009 18:41:08

poznám to akurát z výstav a rôznych prezentácií:

bolo by dobré sem hodiť info: cca cena, spotreba ee a vody, servis a pod......
quark
 
Príspevky: 510
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 12:19:21
Bydlisko: Senica
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Vonkajsie chladenie

Poslaťod Sanfog01 » Pon 23. Mar 2009 19:07:30

cenu je tazko povedat, su zakladne cenniky a dopredu zabalene sety, ktore sa pohybuju od 500 Eur a vyssie, avsak treba povedat ze pre kazdu poziadavku moze byt ina cena, podla toho co si zakaznik ziada a ako si to predstavuje, su typizovane montaze, a su aj mobilne alebo na poevno montovane zariadenia, tieto zariadene su nenarcne c sa tyka udrzby a nakladov na vodu a elektrinu, voda na jeden mesac cca.15.30Eur a el. energa cca 22 Eur, je to celkom nova metoda chladena, da sa to pouzit aj na domace pouzivane ako aj do barov, obchodov a je to velmi dobre na udrzovanie vlhkosti vo vyrobnych arealoch a na odstranovanie prasnosti pri drevoobrabani a v oblasti kde sa tvory nadmerne mnozstvo prachu alebo dokonca je mozne eliminivat zapachy. Dalsiou moznostou je montaz na ihriska, napr. na tenisovom kurte v lete na slnku moze byt aj 40 stupnov, antuka sa velmi rychlo vysusa, a ked je tam dane taketo chladiace-zavlazovacie zariadenie je mozne teplotu znizovat o 10-15 stupnov, tym padom sa hrac lepsie citi na ihrisku a viac vladze, je osviezeni a ani antuka neprasi tak ako bezne.
Sanfog01
 
Príspevky: 6
Obrázky: 10
Registrovaný: Štv 19. Mar 2009 15:19:10
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Vonkajsie chladenie

Poslaťod mpp » Pon 23. Mar 2009 19:23:49

chladenie postavené na princípe odparovania vody je stará vec. keď ešte neboli auto chladničky, stačilo prehodiť cez rám starú vojenskú deku a na ňu nádobu s vodou. nemusela byť studená, ale muselo svietiť slniečko. čím viac svietilo, tým viac sa voda odparovala a chladila.
takže na chladenie priestoru pergoly treba nepremokavá plachta na pergolu, na to niečo ako hore spomenutá tmavá vojenská deka, štartovanie postriekaním (prvotné nárazové namočenie) a kvapková závlaha poskytujúca potrebný objem vody k odpareniu.
perpetuum ako vyčšité.
mpp
 
Príspevky: 57
Registrovaný: Uto 09. Dec 2008 9:30:21
Bydlisko: Na Dolinách 1787/31. 91105 Trenčín
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Vonkajsie chladenie

Poslaťod Sanfog01 » Pon 23. Mar 2009 20:57:58

Ano presne tak, je to stara metoda, len malo ludi vie o tom ze takymto horeuvedenim sposobom sa da chladit a nie len pomocou deky a nie len jedinec ale velke priestory aj 1000m2 alebo este viac, jedno vodne cerpadlo, ktore pracuje na 70bar a malinky otvor na tryska, pomocou coho sa vytvara "hmla" ktora potom v konecnom dosledku schladi priestor, a aj na tieto zariadenie plati to ze cim teplejsie je ovzdusie tym vacsi je effekt...preto odporucam kazdemu vyskusat, zazit to a hlavne vediet ze ta "hmla" je taka jemna ze clovek aj ked stoji priamo pri tryske nebude mokry, je to odskusene, pani v oblekoch jednali v priamej blizskosti tychto zariadeni a nestazovali sa ze by boli mokry.
Sanfog01
 
Príspevky: 6
Obrázky: 10
Registrovaný: Štv 19. Mar 2009 15:19:10
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Vonkajsie chladenie

Poslaťod Majo 2 » Uto 24. Mar 2009 0:27:40

Pred pár desaťročiami sa takto na Slovensku chladili divadlá. Metóda je to stará, niečo podobné majú niektoré nákladné autá, výhoda že to má minimálnu spotrebu el. V Metre býva v akcii každý rok zariadenie ktoré ochladzuje vzduch tiež vodou a ludia si to mýlia s klímou a si to kupujú lebo to stojí len 5000 Sk. :lol: A potom doma zbadajú minimálny účinok. Je super že je takéto elegantné riešenie, ja som používal primitívnejšie a to postriekanie podlahy terasy vodou, alebo som v izbe na poschodí 30°C striekal rozprašovačom na závesy vodu.
Princíp je rovnaký. Odparením 1 litra vody sa spotrebuje energia asi 700 Wh. Nie je podstatné akým spôsobom a akými kvapôčkami bude voda odparená. Na vysokej škole sme na teplo-hydro robili nejaké pokusy zo suchým a mokrým teplomerom a dosiahli sme rozdiel 7 °C. Tuším i-s diagram. Aha to som zabudol aj v maštaliach boli také pokusy. Myslím že do rozpálených miest to je dobré riešenie, len ma mrzí že takúto jednoduchú vec zas bude niekto prezentovať ako niečo nové úžasné a značkové. Keby som mal nejakú krčmu kde by bol problém z teplom vo vnútri alebo na terase tak by som to tam dal. Doma si budem striekať terasu.
Majo 2
 
Príspevky: 1060
Registrovaný: Pon 05. Jan 2009 14:08:51
Dal súhlas: 30 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: Vonkajsie chladenie

Poslaťod Sanfog01 » Uto 24. Mar 2009 18:42:41

Urcite ze je to vsetko pravda co si predtym povedal, ale ja nechcem tieto vyrobky prezentovat ako svetovu novinku, presne tato ista metoda je uz pouzivana mnoho desatroci v USA, tam na kazdej terase a v kazdom bare uz je taketo zariadenie, na Slovensku je to zatial nezname, teraz sa to k nam dostava, a kazdy si musime priznat aj to ze minule leto bolo velmi horuce, boli teploty nad 35 stupnov, a tych 35 stupnov ked vieme schladit o 10-15 stupnov tak to je uz priatelnejsia teplota, a presne tak ako si to spomenul aj ty ked by si mal bar...mame to odskusane a majitelia barov potvrdili ze sa im zvisila navstevovanost v podniku, zakaznici dlhse sedeli na terase a tym padom aj viac konzumovali (vsak nikomu sa nechce dlho sediet na terase kde je teplo dlho), a nie len to ale povedali este aj majitelia ze uz aj kvoli tomu si isli sadnut zakaznici na terasu ze boli zvedavi na to "co tam fuka", a toto neni jednorazova zalezitost ale potom sa zakaznici aj vracali. Dufam ze tato tema zaujme aj viac navstevnikov tohto fora a tym ktory sa uz vyjadrili velmi pekne dakujem za nazory.
Sanfog01
 
Príspevky: 6
Obrázky: 10
Registrovaný: Štv 19. Mar 2009 15:19:10
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Exteriér, bazén, záhrada, terasa

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron