Roztrhnuta stresna folia - ako opravit?

Roztrhnuta stresna folia - ako opravit?

Poslaťod petok » Pon 23. Mar 2009 16:07:49

Kamarat /sused/ ma zavolal ci by som mu nevedel poradit, ako by mohol zalepit roztrhnutu stresnu foliu okolo vyvodu komina - vid foto. Toto mu spravili pri instalacii kotla s kominom. Kontaktoval panov co za to mozu, naramne sa omluvali, ale ze oni to opravit nevedia. Su vsak ochotny zaplatit material na opravu.
Co by ste poradili?
Dik
Prílohy
petok
 
Príspevky: 69
Registrovaný: Pia 30. Jan 2009 15:26:34
Bydlisko: okres NM
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 1 krat




Re: Roztrhnuta stresna folia - ako opravit?

Poslaťod Chavron » Pon 23. Mar 2009 17:08:13

AHoj,

existuje lepiaca paska, ktoru pouzivaju pokryvaci, ak sa im nahodou niekde podari foliu pod krytinou pretrhnut. Ja som mal tiez jedno alebo 2 take miesta, kde urobili diru kladivom. :(
Skus sa nakontaktovat na nich, mohli by o tom vediet.
Chavron
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Str 04. Mar 2009 13:38:15
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Roztrhnuta stresna folia - ako opravit?

Poslaťod hv6 » Pon 23. Mar 2009 17:18:35

hv6
 
Príspevky: 81
Registrovaný: Štv 27. Nov 2008 21:06:07
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Roztrhnuta stresna folia - ako opravit?

Poslaťod emkac » Pon 23. Mar 2009 23:07:15

Paska podla mna nestaci. Ja som mal nieco podobne, ale v mensom rozsahu. Zvnutra sa to zalepilo, ale to podla toho ako to vyzeralo evidentne nestacilo.
Zavolal som si dvoch chlapov, vyliezli sme spolu na strechu, dali sme dole skridly v rozsahu cca 2 - 4 m2 a zhora sme dieru prekryli novou foliou tak, aby jej vrch bol prehodeny cez vrch strechy. Cize zhora nebol ziaden spoj. Kraje som samozrejme vsetky prelepil tou paskou. A voda ked steka, nenaraza a nenici zhora ziaden spoj paska folia.


emkac, poznamenane za par hodin: spatnym patranim sa zistilo, ze tento prispevok ma presne v poradi cislo 10000
gratulujem sam sebe, ale najma tomuto foru a dakujem vsetkym prispievatelom ;-)
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Roztrhnuta stresna folia - ako opravit?

Poslaťod vvv » Pon 23. Mar 2009 23:39:39

Mensie diery som riesil podobne, ale z vnutra. V casti, kde bolo poskodenie som narezal foliu vodorovne. Pripravil som obdlznikovu zaplatu so zarezmi z bocnej strany zaplaty, ktore rozmerovo zapadali do vodorovneho rezu .Spodnu cast som vlozil do vyrezaneho otvoru- bola tym padom na folii zvonku a vnutornu cat som prilepil na foliu. Lepeny spoj pritlacala izolacia, takze asi nehrozi, ze by sa uvolnil a proti zosunutiu ho drzi aj samotny tvar so zarezmi.
vvv
 
Príspevky: 397
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 15:14:47
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 62 krat





Späť na Strecha, podkrovie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron