Čím nahradiť klasické sokle -dlažba?

Čím nahradiť klasické sokle -dlažba?

Poslaťod anina » Pon 24. Nov 2008 21:38:49

Plánujeme dlažbu do obývačky, ale mnohí nás odhovárajú, že to bude studené. Je tam podlahovka, ale neviem aký pocit bude v čase ked sa nebude kurit. Máte niekto skusenosť? dakujem
anina
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Pon 24. Nov 2008 21:14:39
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Čím nahradiť klasické sokle -dlažba?

Poslaťod Ninive » Str 26. Nov 2008 12:27:52

Osobnú nemám, len takú nepriamu. Mám kamarátku, ktorá si to dala. Ona je s tým veľmi spokojná. Ona však vraví, že jej nevadí ani v prechodnom období, lebo oni sú všetci zvyknutí nosiť stále pauče. Už som to písala aj inde, že si treba dobre rozmyslieť uloženie a farebnosť, lebo pri dlažbe z toho môže výjsť strašný bižmaš. Parkety sú neutrálnejšie, tie sa lepšie kombinujú aj s iným materiálom...
Ninive
 
Príspevky: 69
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 17:55:10
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Čím nahradiť klasické sokle -dlažba?

Poslaťod sigma » Str 26. Nov 2008 13:38:00

Mozem ja, ja mam podlahovku vsade (okrem spajze a garaze)?

Ja som vyrastal v dome s radiatormi a zatial som si nezvykol behat bez papuc. Syna stale terorizujeme, ze kde ma papuce...
V lete je dlazba studena, v prechodnom obdobi tiez. Studeny je aj laminat, ktory je v podkrovi na podlahovke, ak sa nekuri, ale ten az tak nechladi.
Velmi dobra je palubovka, ale udrzba dreva je v urcitych miestach komplikovana, preto mame v obyvacke dlazbu.
Idealna podlaha asi neexistuje. Treba si vsetky poziadavky dat dohromady...

Povodna otazka: sokle - sokle som kupil original a su viditelne "ine" ako sokle z dlazby. Par korun navyse, ale vysledok stoji za to.
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: Čím nahradiť klasické sokle -dlažba?

Poslaťod anina » Str 26. Nov 2008 21:09:43

to sigma: no z tých papúč mám trochu strach,lebo teraz v byte beháme bosí... Akú dlažbu si dal do obývačky, svetlú, gres, velkorozmerovu, nemáš foto?
Dosť sa v týchto "nafurt" materiáloch ťažko rozhoduje, nejde len o estetiku, ale hlavne praktickosť.
Miesto soklov uvažujem o nejakých lištách, hliník alebo niečo podobné, neviem kde sa dajú zohnať...
anina
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Pon 24. Nov 2008 21:14:39
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Čím nahradiť klasické sokle -dlažba?

Poslaťod bigben » Str 26. Nov 2008 22:08:01

[quote="anina"]to sigma: Akú dlažbu si dal do obývačky, svetlú, gres, velkorozmerovu, nemáš foto?
anina, nemôžete sa rozhodovať podľa toho čo dal niekto iný, to môže byť pre vás iba inšpirácia... záleží aký máte (budete mať) interiér, celkové ladenie domu. Osobne si dosť dobre neviem predstaviť ak budete mať rustikálny štýl a praskli by ste k tomu svetlý leštený gres vo formáte 60x60cm.... :roll:

potom ešte neviem o akých lištách píšete, ku kobercom som videl soklové lišty(plast), k parketám tiež (MDF,drevo), ale k dlažbe ??? skúste bližšie popísať ak nie je žiaden obrázok poruke.

Čo sa týka praktickosti dlažby tak myslím že to nie je zlý materiál čo sa týka údržby - čistenia. Samozrejme do interiéru si nedávajte žiadny protišmyk, ten sa ťažšie čistí a v int. je zbytočný. Ak si dáte leštený gres svetlý, tak odporúčm po pokládke impregnovať. Dokáže sa totiž zašpiniť od materiálov ako: cola, červ.víno, káva..... a už sa to nedá vyčistiť, preto tá impregnácia.
My máme doma na chodbe a v kuch. dlažbu, čo sa týka teploty tak je to v poho, ale chodíme v papučiach. v lete občas naboso a nemám z nej pocit že by bola vyslovene chladná, je taká akurát. v obývačke sú drev. parkety (bez podlahovky). ak sa rozhodnete pre dlažbu aj do obývačky a bude vám na nohy chladno, tak to môžete prekryť kúskom koberca v mieste sedenia.....

želám úspešný výber ;)
bigben
 
Príspevky: 566
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:40:00
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 45 krat
Dostal súhlas: 46 krat

Re: Čím nahradiť klasické sokle -dlažba?

Poslaťod sigma » Štv 27. Nov 2008 10:45:53

Dlazba je Rako Titus. Kusok vidiet aj tu:
http://www.ostavbe.sk/viewtopic.php?f=12&t=20#p85
Tento príspevok obsahuje iróniu, sarkazmus, dobre mienené rady a osobné (zlé) skúsenosti.
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat





Späť na Interiér, dizajn, nábytok, kuchyne, kúpelne

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia