Aké vybrať plastové okná?

Aké vybrať plastové okná?

Poslaťod romichale » Pon 29. Mar 2010 22:39:51

Mohol by mi niekto doporučiť plast. okná z tohto zoznamu, aby som sa konečne rozhodol? Po 2-ročnom čítaní a prezeraní rôznych diskusných fór som vybral tieto:
1/ Aluplast Žilina - schuco corona SI82
2/ Slovaktual KNM - aluplast ID8000
3/ Satja Varín - Salamander Streamline 76

Podotikam, že všetky majú izolačné trojsklo
Vďaka za každú reakciu.
Naposledy upravil emkac dňa Uto 06. Apr 2010 10:41:44, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy z "Plast. okná"
romichale
 
Príspevky: 23
Registrovaný: Ned 28. Feb 2010 10:25:02
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Plast. okná

Poslaťod mendo » Uto 30. Mar 2010 7:30:01

romichale píše:Mohol by mi niekto doporučiť plast. okná z tohto zoznamu, aby som sa konečne rozhodol? Po 2-ročnom čítaní a prezeraní rôznych diskusných fór som vybral tieto:
1/ Aluplast Žilina - schuco corona SI82
2/ Slovaktual KNM - aluplast ID8000
3/ Satja Varín - Salamander Streamline 76

Podotikam, že všetky majú izolačné trojsklo
Vďaka za každú reakciu.


z tychto 1
tu mas podobnu temu ake-okna-by-ste-si-vybrali-incon-schuco-rehau-t919-45.html#p27338
mendo
 
Príspevky: 813
Registrovaný: Štv 07. Máj 2009 7:55:05
Bydlisko: Trenchtown
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 36 krat

Re: Plast. okná

Poslaťod jepeto » Uto 30. Mar 2010 12:35:38

romichale píše:Mohol by mi niekto doporučiť plast. okná z tohto zoznamu, aby som sa konečne rozhodol? Po 2-ročnom čítaní a prezeraní rôznych diskusných fór som vybral tieto:
1/ Aluplast Žilina - schuco corona SI82
2/ Slovaktual KNM - aluplast ID8000
3/ Satja Varín - Salamander Streamline 76

Podotikam, že všetky majú izolačné trojsklo
Vďaka za každú reakciu.


Daj si spravit cenove ponuky a aj podla toho sa rozhodni. Ja som riesil tento problem pred mesiacom a aj na zaklade cenovych ponuk som si vybral schuco corona SI82 - v polovici aprila sa budu montovat.
Coronu co som cital na nete dost chvalia, ID 8000 tiez, ale u Slovaktualu cena pri mojich oknach bola vyssia.
Obrázok užívateľa
jepeto
 
Príspevky: 363
Registrovaný: Štv 12. Mar 2009 10:36:46
Bydlisko: Uhrovec
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Plast. okná

Poslaťod romichale » Uto 30. Mar 2010 13:21:31

to jepeto:
Mám vypracované ponuky a ID 8000 je vyššia cca. 500e. Rozhodol som sa pre schuco corona SI82.
Ja chcem montovať v júni.
Daj vedieť ako si spokojný. RMihalec@zoznam.sk
romichale
 
Príspevky: 23
Registrovaný: Ned 28. Feb 2010 10:25:02
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Plast. okná

Poslaťod Rosi » Str 31. Mar 2010 13:53:11

Nazdar,
a Geneá sisi nedával naceniť ??? My sme si vybrali Rehau Geneo 3sklo (4-16-4-16-4). Max. spokojnosť, pomer cena/výkon :ano:
Jeto zatiaľ jediný rám bez pomocnej železnej vnútornej výplne, ktorá teplotechnicky zhoršuje každý profil.
My sme od TT, tam robí Fenestru Melodia s.r.o., u Vás, keďže ste z okolia ZA podľa toho ako ste volili firmy, skúste osloviť PS stavby s.r.o.
Nerobím reklamu firme, vôbec ich nepoznám, len reklamu profilu, myslím si, že patrí k špičke. Dokonca nám z neho urobili aj francúzsku stenu šírky 2,8m. Nádhera :o
Keď sme boli na Conecu min. rok, ešte nevedeli Geneo laminovať do farby a o mesiac, keď sme požiadali o cenovú ponuku to už šlo (obojstranne tmavý dub). Salamander by som na tvojom mieste vylúčil. Pred 5-6 rokmi boli špička,teraz trocha zaspali dobu...
Howk.
Rosi
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 20:53:13
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Aké vybrať plastové okná?

Poslaťod day » Str 28. Júl 2010 16:47:40

aky je teraz standart?

aky profil okna, plati 4-16-4-16-4, vyplny Argon, .... alebo je nieco novsie?
..... pokovena tabula, pouzity plyn ,aky je pouzity distancny ramik, stredove tesnenie, ....

dakujem
Obrázok užívateľa
day
 
Príspevky: 550
Registrovaný: Ned 30. Máj 2010 13:23:18
Dal súhlas: 46 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: Aké vybrať plastové okná?

Poslaťod emkac » Štv 29. Júl 2010 0:41:56

standard neexistuje
niekto si dava stale dvojskla, niekto trojskla
niekto priplati za kvalitu, iny ide po cene
niekto ma kovanie X, iny Y
niekto ma .....

nie je "toto je teraz bezne" alebo "toto leti"

ide o to, co chces od okna dosiahnut
minimalizovat straty? potom asi dvojskla nekupis
minimalizovat cenu? ultrahightechmegaspicacool okna asi nekupis
kompromis? das si nacenit rozne ponuky, napises na papier vsetky kombinacie, ceny, plusy a minuy a rozhodnes sa
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Plast. okná

Poslaťod Matin » Sob 14. Aug 2010 9:54:20

Rosi píše:Nazdar,
a Geneá sisi nedával naceniť ??? My sme si vybrali Rehau Geneo 3sklo (4-16-4-16-4). Max. spokojnosť, pomer cena/výkon :ano:
Jeto zatiaľ jediný rám bez pomocnej železnej vnútornej výplne, ktorá teplotechnicky zhoršuje každý profil.
My sme od TT, tam robí Fenestru Melodia s.r.o., u Vás, keďže ste z okolia ZA podľa toho ako ste volili firmy, skúste osloviť PS stavby s.r.o.
Nerobím reklamu firme, vôbec ich nepoznám, len reklamu profilu, myslím si, že patrí k špičke. Dokonca nám z neho urobili aj francúzsku stenu šírky 2,8m. Nádhera :o
Keď sme boli na Conecu min. rok, ešte nevedeli Geneo laminovať do farby a o mesiac, keď sme požiadali o cenovú ponuku to už šlo (obojstranne tmavý dub). Salamander by som na tvojom mieste vylúčil. Pred 5-6 rokmi boli špička,teraz trocha zaspali dobu...
Howk.

Ahoj Rosi,
uz mas okna namontovane? ...spokojnost s Melodia sro?
Ja som si dal tiez spravit ponuku, ale zda sa mi vysoka ...da sa dohodnut?
dik
M
Matin
 
Príspevky: 38
Registrovaný: Pia 11. Sep 2009 15:07:03
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Aké vybrať plastové okná?

Poslaťod Jozef.R » Pon 11. Máj 2015 14:42:27

Poradte mi aké plastové okna vybrat ktoré maju najlepsie referencie?
Jozef.R
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Pon 14. Jan 2013 12:46:09
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Aké vybrať plastové okná?

Poslaťod Helmet » Pia 15. Máj 2015 14:18:06

Kvalitných plastakov mas na dnesnom trhu vela :) skus trosku upresnit parametre ci 2sklo ci 3 sklo
Helmet
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Pon 14. Jan 2013 12:43:55
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Aké vybrať plastové okná?

Poslaťod Jozef.R » Uto 19. Máj 2015 13:39:45

no najradsej by som kombináciu 2 sklo a 3 sklo ked ze jedna casta bytu je chladnejsia
Jozef.R
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Pon 14. Jan 2013 12:46:09
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Aké vybrať plastové okná?

Poslaťod emkac » Uto 19. Máj 2015 20:52:35

o vyberie okien je tu pomerne rozsiahla tema - ake-okna-by-ste-si-vybrali-incon-schuco-rehau-t919.html
ja som nedavno tiez robil nejaky vyber (je tam popisany), jednoznacny vitaz neexistuje
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Aké vybrať plastové okná?

Poslaťod hinault » Pia 29. Máj 2015 12:49:55

mam plastove okna od Hesty. montaz OK. ale samotne okna su odflaknute. Mozno este jednoduche okna vedia vyrobit, profily pozliepat ale zlozitejsie veci zbastlili, ze by som sa hanbil za taku robotu. zmysel pre detail nulovy. Konkretne HS portal:

- krycia lista prehnuta lebo podklad, ktory prekryva je nepresne odrezany a odtlaca ju (dosiel technik a obrusoval to - nepodarilo sa uplne vyriesit)
- profily v rohu spojene s medzerou - cez ram bolo vidno von - chybu som zistil pri cisteni ramu, ked cez neho presvitalo svetlo (dosiel technik a natlacil tam tmel)
- na dvoch dalsich miestach bola tiez nepresnost v spajani, prejavilo sa to v zime kondenzom na rame portalu (technik odstranil problem vytmelenim)

vchodove dvere:

- nepresnost v spajani profilov, mozno to je v norme, ale mne to klalo oci (technik to dobastlil tmelom, aby to tak "nekricalo")
- v zime sa tvori pri dvernom rame mierny kondenz, neslo to odstranit ani nastavenim pantov a zamkov - je tam netesnost.

V podstate som bol dost rozladeny ale postupne som to prestal s ohladom na vlastnu psychohygienu riesit a naucil sa s tym zit. Tiez som uvazoval napisat nemcom (ci belgicanom) od ktorych beru profily, ako im k....a kvalitny material, ale uz to vysumelo ....
hinault
 
Príspevky: 45
Registrovaný: Pia 28. Jan 2011 23:40:22
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 4 krat





Späť na Okná, dvere, garážové brány

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron