Kam dat TV v dome

Kam dat TV v dome

Poslaťod k+k » Pon 07. Aug 2017 14:39:30

MartinH nastartoval tuto temu, tak cujme :)

Pre úplnosť doplnené z inej témy, kde to začalo:
MartinH píše:Moj osobny (a velmi mensinovy, toho som si vedomy) nazor je, ze TV do obyvacky nepatri.
Naposledy upravil MartinH dňa Pon 07. Aug 2017 15:33:02, celkovo upravené 1
Dôvod: doplnený začiatok z inej témy
Obrázok užívateľa
k+k

Dal súhlas: 59 krat
Dostal súhlas: 62 krat

Re: Kam dat TV v dome

Poslaťod emkac » Pon 07. Aug 2017 15:32:32

uhorkova sezona? :D

podla mna MartinH myslel jedine - TV nepatri do obyvacky nie preto, ze patri inam, ale ze nepatri do domu vobec ;)

ked abstrahujeme od tejto myslienky, tak TV mozeme mat umiestnenu

a) obyvacka - podla mna jedine normalne a zmysluplne vyuzitie
b) detska izba - nesuhlasim... nestava sa casto, ze dospeli a deti chcu pozerat cosi odlisne, v najhorsom sa jeden z tych programov da nahrat... a ak krpate/mladez chce cosi kukat, ma priestor v obyvacke, separovanie netreba
c) spalna - nesuhlasim... ani nie tak ze "preco", ale skor "kam".... ono mozu byt situacie, ze som unaveny, chory, chcem pozerat romantiku ci nieco extremnejsie s niekym, ale nie kazdy ma moznost dat TV oproti posteli... spalne su casto mensie resp. plnsie izby, kde oproti je satnik pripadne blizko je stena, a TV by zavadzala... navyse vsetky vyssie spomenute veci sa daju praktizovat aj v obyvacke (kvoli chorobe som ochotny pripustit tuto alternativu s velkym sebazaprenim)
d) kuchyna - nesuhlasim - kym varim, cosi si pozriem.. blbost... budto varim alebo kukam TV
e) jedalen - nesuhlasim - pri jedle sa TV nepozera, howgh
f) zachod - nie, radsej knihu ;)
g) inam - kam inam?

btw, ja som si koax kable natahal aj do spalne aj do detskych izieb, cize som ochotny pripustit vynimku... len nejako teraz nevidim dovod :)
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac

Obrázky: 7
Dal súhlas: 104 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Poslaťod MartinH » Pon 07. Aug 2017 16:17:02

Este trocha kontextu. Hovorili sme o obyvacke spojenej s jedalnou a kuchynou do velkeho priestoru. A dodam, ze mam na mysli aj viaclennu rodinu. Lebo ide predovsetkym o ohladuplnost. O obavach z vyparov z varenia sa tu pise ovela castejsie ako o hluku pusteneho TV alebo audia, pred ktorym je tazky unik. Nemalo by to byt naopak?

Zil som v roznych bytoch, a pamatam si aj minule storocie, ked som byval s rodicmi. Je len nahoda, ak vsetci svorne a spokojne sedia pred obrazovkou. Inak zapnuty TV v obyvacke rusi tych, co maju prave inu predstavu o traveni svojho casu alebo o vybere programu. Minimalne v tom velkom priestore a podla dispozicie priestoru (napr. galeria :mrgreen:) a kvalite dveri a priecok aj inde.

Takze nerudovska otazka kam s nim? Univerzalnu odpoved odo mna necakajte, ja som si zariadoval byt a potom dom podla vlastnych predstav a moznosti. Je jasne, ze tie su velmi individualne - hlavne teda tie prestavy. A obyvacka moze byt najlepsie riesenie, lenze vo vyzname najmensie zlo.

Teraz mame dva TV. Jeden na prizemi v izbe, co sluzi aj ako herna pre deti a je hned vedla kuchyne a obyvacky. Druhy na poschodi v pracovni s pisacim stolom. Nam to vyhovuje takto, vam to nemusi.
Obrázok užívateľa
MartinH

Dal súhlas: 186 krat
Dostal súhlas: 290 krat

Poslaťod mp1 » Pon 07. Aug 2017 17:31:19

k Martinovej poznámke o minulom storočí - zažil som PRVÉ tv vysielanie z bratislavy. my sme mali tú tv v PANSKEJ izbe, nemali sme klasickú obývačku ani kuchyňu. ďalšie tv boli v jedálňach - zamestnaneckej a pacientskej. po pár rokoch pribudol tv aj v zš v dedine.
a k téme - o čom je debata v princípe? o tv vysielaní, resp. o zobrazovacích paneloch? myslím si n(ovplyvnený zažitým nedostatkom), že zobrazovačE môžu byť nielen v každej miestnosti (kumbály nevynímajúc), aj viac ako po jednom kuse. spomeňte si na tému koľko kabeláže natiahnuť v husích krkoch.
mp1

Dal súhlas: 18 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Poslaťod k+k » Uto 08. Aug 2017 8:28:30

emkac píše:uhorkova sezona? :D

jo jo :) MartinH zacal :)
emkac píše:podla mna MartinH myslel jedine - TV nepatri do obyvacky nie preto, ze patri inam, ale ze nepatri do domu vobec ;)

tak na telke sa da pozerat aj nieco ine ako slovenske TV stanice, cize zase by som ju tolko nezatracoval (u nas konkretne casto NASko + youtube).
emkac píše:ked abstrahujeme od tejto myslienky, tak TV mozeme mat umiestnenu

a) obyvacka - podla mna jedine normalne a zmysluplne vyuzitie
b) detska izba - nesuhlasim... nestava sa casto, ze dospeli a deti chcu pozerat cosi odlisne, v najhorsom sa jeden z tych programov da nahrat... a ak krpate/mladez chce cosi kukat, ma priestor v obyvacke, separovanie netreba
c) spalna - nesuhlasim... ani nie tak ze "preco", ale skor "kam".... ono mozu byt situacie, ze som unaveny, chory, chcem pozerat romantiku ci nieco extremnejsie s niekym, ale nie kazdy ma moznost dat TV oproti posteli... spalne su casto mensie resp. plnsie izby, kde oproti je satnik pripadne blizko je stena, a TV by zavadzala... navyse vsetky vyssie spomenute veci sa daju praktizovat aj v obyvacke (kvoli chorobe som ochotny pripustit tuto alternativu s velkym sebazaprenim)
d) kuchyna - nesuhlasim - kym varim, cosi si pozriem.. blbost... budto varim alebo kukam TV
e) jedalen - nesuhlasim - pri jedle sa TV nepozera, howgh
f) zachod - nie, radsej knihu ;)
g) inam - kam inam?

a) jasne, tam je TV cislo 1.
b) kokos, poslem ti tusim deti na prevychovu, u nas je problem, aby tie dve pozerali to iste, nieto este to co chceme my :), TV cislo 2, nie malo pouzivana hlavne starsim pubertakom
c) tak nema uplne ze idealnu polohu, ale je lepsie pozerat telku pred spanim v spalni ako v obyvacke, najmenej pouzivana, ale predsa, telka cislo 3
d) to nie, jednak sa da v najhorsom pozerat TV v obyvacke (kedze spojene izby) a jednak v kuchyni ju fakt nemame kam dat. :)
e) detto ako kuchyna, este lepsi uhol, kedze izba je kuchyna -> jedalen -> obyvacka
f) uff, no to teda ani nahodou
g) pracovna/hostovska ? Tam sa nam ale nezmesti, nie je dovod, a navyse magio zvlada iba 3 boxy :). no a sused ma este na prestresenej terase, na take vecerne pozeranie futbalu s pivkom nie je zle, ak sa dokazes vysporiadat s komarmi.

emkac píše:btw, ja som si koax kable natahal aj do spalne aj do detskych izieb, cize som ochotny pripustit vynimku... len nejako teraz nevidim dovod :)

A detvaky ho nevidia ? Ty mas v tomto ohlade este horsiu kombinaciu ako ja. Takto mam moznost pubertiaka poslat hore do detskej pozerat co chce a mladsia pozera telku v obyvacke (aspon pocas letnych prazdnin je to obcas na nezaplatenie, ked s nimi je clovek cely den doma na HO).
Obrázok užívateľa
k+k

Poslaťod theb » Štv 10. Aug 2017 17:30:56

K tej telke:
1. ano obyvacka, tam je nase miesto, kde by sa cisto teoreticky mala zhrknut cela rodina, pri pozerani rozpravok/filmov. Ale...Ked sme sa nastahovali, prvy polrok telka doma nebola a snad to bol ten najkrajsi polrok nasho spolocneho zivota, bo viac sme sa rozpravali, hrali...
Takto pred telkou, sice sa nam podari upratat do jednej miestnosti, ale co z toho ked kazdy cumi do tej bedne?
Kable natahane aj do spalne, aj detskej, ved teda co ked loket, ale zatial neobsadene pozicie a snad to tak aj dlho ostane...
Uz ta jedna je na domacnost vela. Ale zase na druhej strane ma silnu konkurenciu v podobe mobilov, tabletov a podobnej havede...

Jedine co kvitujem, ale sam som nespravil je ten na teraske, DLNA a livestream to vsak urcite zvladne :D
Obrázok užívateľa
theb

Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 52 krat

Poslaťod Tomasko » Sob 12. Aug 2017 16:58:05

Ono je dnes lepsie pre zachovanie vnutorného pokoja vôbec TV nezapínať. Samé reklamy a staré životné koncepcie založené na nepochopení duality...

S TV je to ako s ohňom. Dobrý sluha, ale zlý pám. Skúste týžeň nepozerať TV... Ako zobrazovadlo na to, čo si chcem pozrieť je dobrý, ale ten des :grc :kill čo vysiela väčšina kanálov sa nedá ani pozerať.

Takže kam s ním ? Vypnúť ! :D

PS: O dualite : dokument Okem Boha Hóra, Elizabeth Haichová - Zasvätenie
Tomasko

Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Poslaťod k+k » Pon 14. Aug 2017 9:02:11

Uff, dualita, ... kam sme sa to dostali :netusim
Nehodnotim "kvalitu" vysielania, ale kam TV dat. Co sa reklam tyka, staci si vybrat TV bez reklam, resp. reKLAMY obist cez archiv/nahravky. Ma to ale celkom nevyhodu, nechytam sa v rozhovoroch o aktualnych reklamach, lebo netusim, co na tych reklamnych staniciach aktualne bezi. :)
P.S.> Na dovolenke sme tyzden telku nezapli (sice bola, ale CHR/IT/DE kanaly neoslovili), nic sa nam nestalo, ani po prichode domov. :)
Obrázok užívateľa
k+k

Poslaťod marko182 » Uto 15. Aug 2017 9:46:25

10 rokov fungujeme bez TV a nikomu nechyba. Ak by sme TV mali, tak len do obyvacky, kde sa schadza rodina. V ostatnych izbach mame dost inych lapacov prachu :)
Fire walk with me...
marko182

Dal súhlas: 18 krat
Dostal súhlas: 15 krat

Poslaťod Tomasko » Str 16. Aug 2017 6:50:05

k+k píše:Uff, dualita, ... kam sme sa to dostali :netusim

A tak skusil som, nech tu nie sme az po usi v materializme. :roll:
Tomasko

Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Späť na Interiér, dizajn, nábytok, kuchyne, kúpelne

• Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia