Fotoserial - ako som robil sadrokarton

Re: Fotoserial - ako som robil sadrokarton

Poslaťod stevo79 » Ned 15. Mar 2009 17:50:09

dokoncenie
Prílohy
stevo79
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Pon 24. Nov 2008 22:34:15
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 20 krat




Re: Fotoserial - ako som robil sadrokarton

Poslaťod MiroM » Pon 16. Mar 2009 8:40:31

to stevo: Ako chces teraz dosiahnut vzduchovu medzeru, kedze si pouzil reflexnu parozabranu? Zaraza ma taktiez pouzitie klasickych FX rur. Do SDK by mali ist FXP rurky. Kable bolo mozne viest aj pod parozabranou a nemusel si riesit jej utesnovanie. Daval som tusim aj foto ako som to robil.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Fotoserial - ako som robil sadrokarton

Poslaťod stevo79 » Pon 16. Mar 2009 9:55:10

MiroM píše:to stevo: Ako chces teraz dosiahnut vzduchovu medzeru, kedze si pouzil reflexnu parozabranu? Zaraza ma taktiez pouzitie klasickych FX rur. Do SDK by mali ist FXP rurky. Kable bolo mozne viest aj pod parozabranou a nemusel si riesit jej utesnovanie. Daval som tusim aj foto ako som to robil.



vzduchova medzera nebude, hlinikovu som dal len preto, ze ma trochu lepsie parametre ako klasika a na cele podkrovie ma to stalo o 15€ viac, tie trubky su FXP (jeden kotuc som mal tmavsie sedy, druhy bol takyto biely ale je to FXP),elektriku som robil minuly rok a bolo by to pracne menit
stevo79
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Pon 24. Nov 2008 22:34:15
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 20 krat

Re: Fotoserial - ako som robil sadrokarton

Poslaťod stevo79 » Pon 16. Mar 2009 15:54:21

stevo79 píše:MiroM píše:to stevo: Zaraza ma taktiez pouzitie klasickych FX rur. Do SDK by mali ist FXP rurky.



inak preco je vsade prezentovane, ze pri sadrokartone by sa mali pouzit trubky FXP?, ked aj ostatne menej pevne trubky (FX a lacnejsie) su samozhasave (nehorlave). A dalsia vec, nemalo by sa inak to obmedzenie na nehorlavost spajat s drevom na krove a nie so sadrokartonom?
stevo79
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Pon 24. Nov 2008 22:34:15
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 20 krat

Re: Fotoserial - ako som robil sadrokarton

Poslaťod quark » Pon 16. Mar 2009 16:14:04

stevo79 píše:
stevo79 píše:MiroM píše:to stevo: Zaraza ma taktiez pouzitie klasickych FX rur. Do SDK by mali ist FXP rurky.



inak preco je vsade prezentovane, ze pri sadrokartone by sa mali pouzit trubky FXP?, ked aj ostatne menej pevne trubky (FX a lacnejsie) su samozhasave (nehorlave). A dalsia vec, nemalo by sa inak to obmedzenie na nehorlavost spajat s drevom na krove a nie so sadrokartonom?


tiež mi nie je jasné, prečo niektorý používajú trubky na vedenie káblov ku spotrebičom v stopnom podhľade, ked dalej sú zaomietané v omietke bez zatrubkovania.
hovorím o kábloch, pretože pri samostatných vodičoch je trubkovanie podmienka!.
a ako píše števo, káble môžeš ťahať aj po drevenom krove.
quark
 
Príspevky: 510
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 12:19:21
Bydlisko: Senica
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Fotoserial - ako som robil sadrokarton

Poslaťod Bob » Uto 24. Mar 2009 21:57:11

Ahoj,
neviem ci som to v tej teme prehliadol ale....neviem ako uchytit parozabranu na komine (Schiedel). Normalne to prilepit lepidlom na parozabrany?...nebude tomu vadit ta teplota?...a aka je vlastne teplota na povrchu komina v podkrovi?
Dakujem
Obrázok užívateľa
Bob
 
Príspevky: 170
Registrovaný: Pon 24. Nov 2008 9:52:04
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Fotoserial - ako som robil sadrokarton

Poslaťod Slavo_T » Uto 24. Mar 2009 22:56:40

Bob píše:Ahoj,
neviem ci som to v tej teme prehliadol ale....neviem ako uchytit parozabranu na komine (Schiedel). Normalne to prilepit lepidlom na parozabrany?...nebude tomu vadit ta teplota?...a aka je vlastne teplota na povrchu komina v podkrovi?
Dakujem

Parozabranu prilepit o komin lepidlom na parozabrany.
Obrázok užívateľa
Slavo_T
 
Príspevky: 662
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 18:28:32
Dal súhlas: 74 krat
Dostal súhlas: 64 krat

Re: Fotoserial - ako som robil sadrokarton

Poslaťod MiroM » Str 25. Mar 2009 9:02:28

Bob píše:Ahoj,
neviem ci som to v tej teme prehliadol ale....neviem ako uchytit parozabranu na komine (Schiedel). Normalne to prilepit lepidlom na parozabrany?...nebude tomu vadit ta teplota?...a aka je vlastne teplota na povrchu komina v podkrovi?
Dakujem

Normalne som to prilepil lepidlom na parozabrany (mozes pouzit aj obojstrannu pasku). Teploty plasta sa pri 3-zlozkovom komine nemusis bat. U mna aj pri intenzivnom kureni zostal plast komina studeny. A ak by aj bol trocha vlazny, tomu lepidlu to nevadi.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Fotoserial - ako som robil sadrokarton

Poslaťod Bob » Sob 28. Mar 2009 22:14:49

MiroM píše:
Je ro presne z toho dovodu, ako pisal stevo79. Co naozaj nemusim, su praskliny po obvodoch SDK, daju sa sice urcitym sposobom "skraslit" pouzitim pasok, ale stale to nie je ono. A taktiez sa mi nepaci sterilny povrch SDK. SDK som teda pouzil len ako podklad pod omietku. Takisto som sa vyhol bruseniu a bordelo, co pri tom vznika.

To MiroM
Ahoj,
pozdava sa mi to presietkovanie...
1...tie skary co ti vznikli medzi prechodom stena-sadrokarton si najprv vytmelil-zasadroval a az potom sietkoval?
2...predpokladam ze tu sietku si pretiahol az na mur, kedze mas ytong...ako by som to mal urobit ak mam tehlu?...kolko by som mal tu sietku pretiahnut na mur?
3...ake si pouzil lepidlo a omietku?
4...ten sadros od toho lepidla navlhne...nevadi to?..alebo sa pred tym napenetruje?
5...kde vsade sa davaju ti omietkove profily?....ja viem vela otazok....
Dakujem
Naposledy upravil Bob dňa Ned 29. Mar 2009 13:46:36, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Bob
 
Príspevky: 170
Registrovaný: Pon 24. Nov 2008 9:52:04
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Fotoserial - ako som robil sadrokarton

Poslaťod juro_b » Sob 28. Mar 2009 23:55:36

pomaly sa chystam na zateplovanie podkrovia,a zistil som nasledovny problem: pod spodnou hranou stresneho okna v kupelni mi tesari namontovali stresnu latu,na ktorej je uchytene stresne okno.je tam ale tym padom pramalo miesta na izolaciu (cca.2 cm) co s tym?ked tam dam vatu,bude to urcite malo,a vhladom na zvysenu vlhkost uz teraz vidim,ako si tam plesne hoveju.. :shock: je nejaka moznost,ako to vyriesit?
Prílohy
juro_b
 
Príspevky: 420
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 23:19:19
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: Fotoserial - ako som robil sadrokarton

Poslaťod MiroM » Ned 29. Mar 2009 15:13:09

Bob píše:1...tie skary co ti vznikli medzi prechodom stena-sadrokarton si najprv vytmelil-zasadroval a az potom sietkoval?
2...predpokladam ze tu sietku si pretiahol az na mur, kedze mas ytong...ako by som to mal urobit ak mam tehlu?...kolko by som mal tu sietku pretiahnut na mur?
3...ake si pouzil lepidlo a omietku?
4...ten sadros od toho lepidla navlhne...nevadi to?..alebo sa pred tym napenetruje?
5...kde vsade sa davaju ti omietkove profily?....ja viem vela otazok....
Dakujem

1- Male skary tmelom, velke som den pred presietkovanim vyplnil normalne lepidlom
2- Poschodie mam komplet presietkovane aj murivo. Ty pretiahni na murivo sietku 10-15cm
3- Lepidlo som pouzil DBK-FAS a niekde aj Baukleber, omietku Baumit Maxima(je urcena na C1T lepidla)
4- Penetracia je nevyhnutna, navlhnutie nevadi. Ak si konstrukciu robil tak ako treba, nic sa nestane
5- Na rohy, na ostenia stresneho okna, na 45°-ve hrany, vsade tam, kde by si mohol odrazit omietku na nejakej hrane
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Fotoserial - ako som robil sadrokarton

Poslaťod MiroM » Ned 29. Mar 2009 15:16:15

juro_b píše:pomaly sa chystam na zateplovanie podkrovia,a zistil som nasledovny problem: pod spodnou hranou stresneho okna v kupelni mi tesari namontovali stresnu latu,na ktorej je uchytene stresne okno.je tam ale tym padom pramalo miesta na izolaciu (cca.2 cm) co s tym?ked tam dam vatu,bude to urcite malo,a vhladom na zvysenu vlhkost uz teraz vidim,ako si tam plesne hoveju.. :shock: je nejaka moznost,ako to vyriesit?


V tvojom pripade sa zvisle ostenie ani neda zrealizovat, bude tam zavadzat lata. Budes musiet ist zopar cm kolmo na okno a az potom zrealizovat zvisle ostenie. Budes tam mat o nieco menej vaty, ako v pripade ostenia ako to mam ja, ale nic s tym uz neurobis. Kazde stresne okno je v podstate tepelny most.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Fotoserial - ako som robil sadrokarton

Poslaťod Bob » Ned 29. Mar 2009 21:14:14

To MiroM,
dakujem za rady...este jedna vec.... ako vyzera ten prechod sikmina - strop?....ked tam das tu sietku....myslim ako sa robil ten prechod zo sietkou?...neodtahovala sa?...nie je tam velke zaoblenie (na tom vnutornom rohu)?
Aku si daval penetraciu a tmel?
Dakujem, Bob.
Obrázok užívateľa
Bob
 
Príspevky: 170
Registrovaný: Pon 24. Nov 2008 9:52:04
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Fotoserial - ako som robil sadrokarton

Poslaťod MiroM » Uto 31. Mar 2009 23:07:30

Bob píše:To MiroM,
dakujem za rady...este jedna vec.... ako vyzera ten prechod sikmina - strop?....ked tam das tu sietku....myslim ako sa robil ten prechod zo sietkou?...neodtahovala sa?...nie je tam velke zaoblenie (na tom vnutornom rohu)?
Aku si daval penetraciu a tmel?
Dakujem, Bob.

Co si spominam, v prvej izbe som robil sietku tak, ze som ju pretiahol(nenapada ma ine slovo :D ) aj cez tu sikminu v celosti. Ta sietka sa mirene odtiahla, takze tam vznikol maly radius. Ine izby som robil tak, ze som vsetky prechody najskor presietkoval 20cm siroky pasmi perlinky. A potom som sietku tahal len po prechody. Tak sa dal potom lahsie vytvarovat ostry prechod.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Fotoserial - ako som robil sadrokarton

Poslaťod peto » Štv 09. Apr 2009 22:03:30

peto
 
Príspevky: 117
Obrázky: 407
Registrovaný: Uto 18. Nov 2008 19:27:33
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 1 krat




PredchádzajúciĎalší

Späť na Osvedčené postupy, pracovné náradie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia