Fotoserial - ako som robil sadrokarton

Re: Fotoserial - ako som robil sadrokarton

Poslaťod tomas g » Str 15. Jún 2011 18:30:20

pretorianm píše:mam otazku, dava sa do rohu, spoj SDK / stena akryl. alebo podobny tmel?
alebo len paska s tmelom ako na akykolvek iny spoj sdk/sdk?


Existuje viacero moznosti, najspolahlivejsie je pouzitie separacnej pasky, ku ktorej sa spoj dotmeli a presah pasky sa odreze. Ide o usmernenu vlasocnicovu prasklinu, ktora nebude posobit rusivo - ine druhy spojov maju tendenciu prasknut nekontrolovatelne cik-cak a to potom nevyzera dobre. Preto sa tam robi usmernena prasklina, pretoze spoj dvoch materialov sa neda spravit bez toho, aby skor alebo neskor nepraskol.
Prílohy
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat




Re: Fotoserial - ako som robil sadrokarton

Poslaťod pretorianm » Str 15. Jún 2011 19:29:50

no dobre, takze system je ze das pasku na stenu pred osadenim SDK platni, osadis platne pretmelist smerom na dosku (nie stenu) a zvysnu pasku odrezes?
Obrázok užívateľa
pretorianm
 
Príspevky: 972
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 8:02:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Fotoserial - ako som robil sadrokarton

Poslaťod Londoner » Str 15. Jún 2011 19:59:53

Skus si pozriet tento link: http://www.svepomoci.info/redaction/art ... oseni.aspx
Vo fotogalerii su aj nejake fotky so separacnou paskou a popisom. Predpokladam, ze Tomas myslel nieco take :ano:
you don´t have to be perfect - you just need to pretend you are..
Londoner
 
Príspevky: 153
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 19. Dec 2008 18:42:53
Bydlisko: ZM, Londyn
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 11 krat

Re: Fotoserial - ako som robil sadrokarton

Poslaťod tomas g » Str 15. Jún 2011 20:31:37

ano, suhlas s pretorianm aj s londonerom. Konkretne som mal na mysli pasku Trennfix http://www.knauf.ch/files/produkts/ACFBEE9.pdf
Ma lepiaci pruzok, zvysok pasky je bez lepidla, aby sa dala dobre odrezat.
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat

Re: Fotoserial - ako som robil sadrokarton

Poslaťod mendo » Str 15. Jún 2011 21:22:10

Ked pod SDK platnou bude parozabrana, ktora bude presahovat aj na stenu , je tam neaky speci postup, alebo sa len zabrana odreza zarovno s dokou a spoj sa pretmeli? Aky tmel je najlepsie pouzit?
mendo
 
Príspevky: 813
Registrovaný: Štv 07. Máj 2009 7:55:05
Bydlisko: Trenchtown
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 36 krat

Re: Fotoserial - ako som robil sadrokarton

Poslaťod tomas g » Str 15. Jún 2011 21:44:26

mendo píše:Ked pod SDK platnou bude parozabrana, ktora bude presahovat aj na stenu , je tam neaky speci postup, alebo sa len zabrana odreza zarovno s dokou a spoj sa pretmeli? Aky tmel je najlepsie pouzit?

Parozabrana musi byt na stenu prilepena - to asi bude. Potom v principe staci parozabranu odrezat a do akrylovat, ale aj tu platia iste zasady. Prikladam dve moznosti, najspolahlivejsie je ale riesenie, ktore som posielal predtym.
Prílohy
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat

Re: Fotoserial - ako som robil sadrokarton

Poslaťod pretorianm » Str 15. Jún 2011 23:12:34

preco je ta slovenska klasika casto opravovany spoj? co ten akryl nedrzi? ci ?
Obrázok užívateľa
pretorianm
 
Príspevky: 972
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 8:02:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Fotoserial - ako som robil sadrokarton

Poslaťod tomas g » Str 15. Jún 2011 23:45:21

Drzi, ale praska. Vzdy je to v rovine moze-nemusi prasknut.
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat

Re: Fotoserial - ako som robil sadrokarton

Poslaťod mico » Sob 23. Júl 2011 21:35:10

Taká milá otázočka,
koľkými skrutkami LB ste priskrutkovávali CD, k nastaviteľnému strmeňu?
mico
 
Príspevky: 111
Registrovaný: Pon 02. Feb 2009 13:27:13
Dal súhlas: 32 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Fotoserial - ako som robil sadrokarton

Poslaťod tomas g » Sob 23. Júl 2011 21:42:13

mico píše:Taká milá otázočka,
koľkými skrutkami LB ste priskrutkovávali CD, k nastaviteľnému strmeňu?

Stacia dve skrutky - teda na kazdu stranu jedna.
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat

Re: Fotoserial - ako som robil sadrokarton

Poslaťod mlaco » Ned 31. Júl 2011 9:38:48

TomasG> pls, mohol by si mi ozrejmit ci je mozne pouzit na znizenie stropu "rychlozaves + drot s okom" a pod nim len 1 vrstvu CD profilov, t.j. jednu rovinu?

Situacia je taka, ze nemozem pouzit akusticky zaves (pevnejsi) lebo potrebujem znizit o az 11-13cm. Zaroven nechcem obetovat 3 dalsie CM vysky na priecnu (pomocnu) vrstvu CD profilov.

Nakolko drot drzi len v zvyslej rovine a v ostatnych rovinach sa hybe, tak mi nie je jasne ci je vhodny. SDK majstri tvrdia ze je to v poriadku.
(Pre uplnost dodam, ze jedna takto znizena miestnost (obyvacka) bude mat po obvode svetelnu niku, tj. podhlad nebude prirazeny k stene.)

dik.
Štádium: tmelenie, upratovanie, police. Inak hotovka (44+15eps, strecha 48, sikminy 36, inels)
Obrázok užívateľa
mlaco
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:24:13
Dal súhlas: 36 krat
Dostal súhlas: 58 krat

Re: Fotoserial - ako som robil sadrokarton

Poslaťod tomas g » Ned 31. Júl 2011 11:59:41

mlaco píše:TomasG> pls, mohol by si mi ozrejmit ci je mozne pouzit na znizenie stropu "rychlozaves + drot s okom" a pod nim len 1 vrstvu CD profilov, t.j. jednu rovinu?

Situacia je taka, ze nemozem pouzit akusticky zaves (pevnejsi) lebo potrebujem znizit o az 11-13cm. Zaroven nechcem obetovat 3 dalsie CM vysky na priecnu (pomocnu) vrstvu CD profilov.

Nakolko drot drzi len v zvyslej rovine a v ostatnych rovinach sa hybe, tak mi nie je jasne ci je vhodny. SDK majstri tvrdia ze je to v poriadku.
(Pre uplnost dodam, ze jedna takto znizena miestnost (obyvacka) bude mat po obvode svetelnu niku, tj. podhlad nebude prirazeny k stene.)

dik.


Jasne, je to mozne. Ak podlad nebude nijako dynamicky namahany, nie je s drotmi problem. Dalo by sa to urobit aj na priame zavesy, nemusia byt akusticke - priamy zaves ma 12 cm, takze by to slo.
Inac, prave toto je pripad, kedy by som dvojsmernu-dvojurovnovu konstrukciu odporucal. Kedze sa nemozes chytit ani obvodoveho UD profilu, buded sa to robit dost na h*vno. Ale samozrejme, je to mozne aj s jednoduchou konstrukciou, len sa viac narobis pri zrovnavani.

S týmto príspevkom autora tomas g súhlasil
mlaco
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat

Re: Fotoserial - ako som robil sadrokarton

Poslaťod Marian H » Pon 08. Aug 2011 18:15:50

tomas g píše:
mendo píše:Ked pod SDK platnou bude parozabrana, ktora bude presahovat aj na stenu , je tam neaky speci postup, alebo sa len zabrana odreza zarovno s dokou a spoj sa pretmeli? Aky tmel je najlepsie pouzit?

Parozabrana musi byt na stenu prilepena - to asi bude. Potom v principe staci parozabranu odrezat a do akrylovat, ale aj tu platia iste zasady. Prikladam dve moznosti, najspolahlivejsie je ale riesenie, ktore som posielal predtym.

Tiez budem aplikovat parozabranu tesne nad SDK, ktora bude presahovat na stenu, kde ju budem lepit tmelom a potom odrezem. Otazka je, ze ak chcem pouzit aj separacnu pasku, ktora sa tu spomina, kam ju mam nalepit? Nebude tam kolizia paska - parozabrana?
Marian H
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Uto 09. Dec 2008 19:37:50
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Fotoserial - ako som robil sadrokarton

Poslaťod mendo » Ned 14. Aug 2011 12:12:23

ked je tam uz parozabrana, tak som si nevedel predstavit ako by som tam tlacil pasku, tak som nalepil pasky straitflex po obvode a vysledok je dokonali,uz to len omietnut spolu zo stropom (nanasal som celoplostne armovaciu vrstvu)
mendo
 
Príspevky: 813
Registrovaný: Štv 07. Máj 2009 7:55:05
Bydlisko: Trenchtown
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 36 krat

Re: Fotoserial - ako som robil sadrokarton

Poslaťod bukshi » Pon 15. Aug 2011 14:22:15

nemate niekto fotku profilov ostenia zostavy stresnych okien 2 x 1? chcel by som vytvorit nieco ako prilozeny obrazok len neviem ako sa to realizuje na stredovej krokve ...
Prílohy
bukshi
 
Príspevky: 69
Obrázky: 1
Registrovaný: Ned 16. Aug 2009 19:04:26
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 0 krat




PredchádzajúciĎalší

Späť na Osvedčené postupy, pracovné náradie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron