Diskusia o spotrebe - plynu, EE, vody

Re: Uz kurite ?

Poslaťod motylka » Pon 24. Dec 2012 13:54:24

Si postavil dom ,TY musis vediet kde a akym procecom si riesil detaily.Pretože veškere napojenia,prechody a detaily su najdolezitejsie prvky pri stavbe (hocičoho)

Chladnejsie -nemusi sposobovať tepelny unik.
Mokra fasada nemusi byť od vnutornych (prienikov) možno od cenculov.
o streche sa nebudem radsej ani vyjadrovať kolko tam je detailov.



ten plech (okap) na streche najprv by som opticky skontroloval,či plny ulohu a nie pričinu,resp. zacni strechou.
motylka
 
Príspevky: 277
Obrázky: 1
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:49:41
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 7 krat




Re: Uz kurite ?

Poslaťod Jarka » Pon 24. Dec 2012 14:25:15

embe, hodili by sa tie isté fotky, ale z procesu výstavby + rezy
Jarka
 
Príspevky: 343
Obrázky: 14
Registrovaný: Str 04. Feb 2009 15:08:02
Dal súhlas: 146 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Uz kurite ?

Poslaťod pepa » Pon 24. Dec 2012 14:28:13

embe: To mas celkom dobre. Pokial nemas navstevnikov vo vnutri. Ja som dal dole skatulu vo vstavanej skrini a nasiel som tam toto:
Prílohy
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat

Re: Uz kurite ?

Poslaťod deko » Pon 24. Dec 2012 14:59:17

pepa píše:embe: To mas celkom dobre. Pokial nemas navstevnikov vo vnutri. Ja som dal dole skatulu vo vstavanej skrini a nasiel som tam toto:



Úplná klasika keď niekto okydáva strojové vetranie a ručne vetrá nedostatočne...

Odoslané z GT-I9300 cez Tapatalk 2
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Uz kurite ?

Poslaťod pepa » Pon 24. Dec 2012 16:52:12

deko píše:Úplná klasika keď niekto okydáva strojové vetranie a ručne vetrá nedostatočne...


No len aby si nebol moc mudry.
Neviem co by mi pomohlo strojove vetranie ?
Zeby som stiahol vlhkost na 40% ?
Dakujem nechcem.
Mam teraz 52% a povazujem to za komfortne.
Tento rok mi uz vobec tak nestupa vlhkost ako minuly rok (to bola prva zima).
Viac ako 60% mavam iba v kupelni.
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat

Uz kurite ?

Poslaťod embe » Pon 24. Dec 2012 18:18:13

@ motylka: to ze je fasada mokra, resp zamrznuta ma netrapi. Zamrznuta je aj nevykurovana garaz. Na fasadu vcera slahal dazd a zmrzlo. Skor ma trapi ta sucha cast pod strechou, ci je to sposobene unikom tepla ze to nestihlo zmrznut alebo to bolo kryte strechou.
O nic ine nejde len o strechu, ci je fukana izolacia ok, je jej tam 50cm, bojim sa ze pod tymi vetrackami niesu tak dlhe cencule lebo je am unik tepla. alebo to tak ma byt a je to ok?
Vdaka bohu za toto forum!!!
Obrázok užívateľa
embe
 
Príspevky: 575
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 29. Júl 2010 22:51:20
Bydlisko: Nova Dedinka
Dal súhlas: 51 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Uz kurite ?

Poslaťod motylka » Pon 24. Dec 2012 21:06:07

jaasne že to je sposobene ,ako šlahalo.zas tej vody ,cez tie mriezky sa tam vela nedostane takze sa ukludni.trosku slahalo a mrzlo to je cele.

Ake ked tam mas nafukanu penu, tak by nemalo kade unikat-ked to spravili ,,majstri,, riadne.

to že mas ,hore chladnejsie je sposobene jedine

-nespravne nastavenie kurenia,netesnosti okien a pod alebo spoje venca s vrch.dekou(strechou - most),možno komin aka maš.

Kamoš ,takto sa to neda.

Prejdi sa rukou a pocitovo porovnavaj teploty stien,skiel,kuty -jednoducha vec.

Bud vela haluziš,alebo mas niekde zradu.Mas novo stavbu tak vetraj aj oknami sem -tam -netreba setriť 10e mesacne na kureni :mrgreen:
motylka
 
Príspevky: 277
Obrázky: 1
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:49:41
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 7 krat

Re: Uz kurite ?

Poslaťod Ludo » Pon 24. Dec 2012 23:01:45

ja nie
presnejsie nekurim
odisla mi ionizacna elektroda na kotli-aspon kotol mi to tak oznamil a prestal hriat
slak ma ide trafit
no ale kedy sa ma kotol zopsut, ked nie na vianoce? :nie:
prave hutam, ako sa k tej elektrode dopracujem
viem o co ide
viem ako to vymenim
viem kde to predavaju
lenze viem aj to, ze su vianoce

S týmto príspevkom autora Ludo súhlasil
sigma
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: Uz kurite ?

Poslaťod emkac » Uto 25. Dec 2012 1:06:58

v skratke, kedze moj povodny obrovsky prispevok je vdaka vypadku siete strateny

-tuto temu citam znova az po roku... okolo 20 stranok, niekedy od septembra 2011... takze som doteraz nemal moznost moderatorsky zasiahnut

uz sa mi nedari citat vsetko... citam nove temy, kontroverzne temy, zaujimave temy, temy, kam prispievam... ale vsetko zial nie, nestiham
takze ak budete mat v buducnosti pocit, ze treba nieco rozdelit, upravit, zcenzurovat... nahlaste to prosim
nespoliehajte sa, ze moderator zareaguje sam od seba

- spatne zasahy uz robit nejdem... ale do buducnosti sa vyvarujte bubnom, pokutam a pod. :)

- kedze uz to nie je len o kureni, ale aj o elektrike a vode... temu premenovavam

a teraz nieco nemoderatorske

svoje spotreby sem na porovnanie nedam.... jednoducho ich neviem a nechcem vediet.... mesacne platim 50E za E, 80E za plyn... vodu budem vidiet o tyzden, ked budem robit odpocet....
aj keby som sa roztrhal, tak viac ako par EUR uz neusetrim...
zena a deti chcu teplo, chcu pohodlie, tak maju

a tak tu teraz mam 24,7C, vlhkost 35% (mam ju dlhodobo nizku, zly vzduch ale nemavam, aj ked zena vetra menej ako vetravam ja....)
(aj tak mam podozrenie na zly vlhkomer, kedze kde tu sa okna zarosia, najma stresne

k cislam, ake tu citam, sa nedostanem nikdy.. ale ani sa nechcem dostat
dokonca ani na dalsom dome nie..... samozrejme to tam bude lepsie, kedze porobim veci inak... ale prehanat to nebudem

ano... mozem vypnut obehove cerpadlo, aby neslo cca 16h denne vikendovo a 10h denne cez tyzdne
ale to usetrene euro mi ten nekomfort nevykompenzuje

ako poznamenal ludo - spotrebu nesledujem, neovplyvnim ju
a mirom spravne poznamenal - nahananie za kazdym eur mi fakt za to nestoji...
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Uz kurite ?

Poslaťod embe » Uto 25. Dec 2012 12:55:17

@ motylka: asi to bude len haluzenie, resp zle nadstavene kurenie. Logicky by som uvazoval ze teplo stupa hore a tak bude hore teplejsie. Lenze akosi to nefunguje, hore je chladnejsie. Takze to robite vsetci tak, ze nadstavujete kazdy okruh inak? Dole priskrtene a hore na plno? Samozrejme s vynimkami miestnosti ktote nechcete mat tak vykurene...
Inak vencom mi konci dom potom je smerom hote len OSB a vodorovne SDK a na nom nafukana vata...
Vdaka bohu za toto forum!!!
Obrázok užívateľa
embe
 
Príspevky: 575
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 29. Júl 2010 22:51:20
Bydlisko: Nova Dedinka
Dal súhlas: 51 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Diskusia o spotrebe - plynu, EE, vody

Poslaťod filipino » Uto 25. Dec 2012 15:33:48

ne ze by som sa tomu rozumel, ale rozdelovac je asi od toho, aby sa tam nastavili jednotlive okruhy. Teda kazdy inak - ak je treba. V spalni menej, na poschodi ak tam nebyvam menej, v kupelni viacej, atd.
Na poschodie to mas dalej z kotla a je mozne, ze kym tam voda pride, tak sa skor ochladi ako na prizemi. Tak tam mas zimsie aj ked mas ventil nastaveny rovnako.
Ytong 25+20EPS/14EPS podlaha/26-36 spadovy EPS v streche+25 ŽB strop/rekuperácia/trojsklá
filipino
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 31. Aug 2009 14:38:58
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 11 krat

Re: Diskusia o spotrebe - plynu, EE, vody

Poslaťod hipi » Str 26. Dec 2012 22:31:10

Embe: termokamera sa da ciastocne nahradit aj laserovym teplomerom. Ja som si prave jedenobjednal za 15eur, vraj max odchylka je 0,5stupna
Mont.bungalov138m2(vyk. plocha115m2) ,Samorin,zly tvar do L 1,8, 32cm strop, 5cm podlaha, 3skla
hipi
 
Príspevky: 167
Registrovaný: Str 14. Jan 2009 2:05:07
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 12 krat

Re: Diskusia o spotrebe - plynu, EE, vody

Poslaťod hipi » Str 26. Dec 2012 22:32:07

Embe: termokamera sa da ciastocne nahradit aj laserovym teplomerom. Ja som si prave jedenobjednal za 15eur, vraj max odchylka je 0,5stupna
Mont.bungalov138m2(vyk. plocha115m2) ,Samorin,zly tvar do L 1,8, 32cm strop, 5cm podlaha, 3skla
hipi
 
Príspevky: 167
Registrovaný: Str 14. Jan 2009 2:05:07
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 12 krat

Re: Diskusia o spotrebe - plynu, EE, vody

Poslaťod MartinH » Štv 27. Dec 2012 1:00:31

hipi píše:Embe: termokamera sa da ciastocne nahradit aj laserovym teplomerom. Ja som si prave jedenobjednal za 15eur, vraj max odchylka je 0,5stupna


Mozno pomoze, ale hlavny problem je, ze IR teplomer meria z vacsej plochy, ako je ta bodka, kam ukazuje laser, takze na dialku niekolkych metrov (napr. pod strechou) je uz problem nieco presnejsie preskumat.

P.S. Presnost 0,5 - nie je to preklep alebo nie je to lekarsky teplomer?

EDIT: doplneny obrazok
Prílohy
IR.jpg
IR.jpg (13.54 KiB) Zobrazené 2600 krát
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Diskusia o spotrebe - plynu, EE, vody

Poslaťod emkac » Štv 27. Dec 2012 14:53:11

voda... takze porovnanie za ostatne dva roky
2011 - 196m3
2012 - 227m3

v tom je ale aj ciastocne polievanie zahrady, kedze studnu mam naprd (a tohoto roku sa dorabal travnik, takze spotreba extra velka)
a aj 2krat bazen 12m3 urobi svoje...

uz som to tu niekde pisal, ale svoj davnejsi prispevok nenajdem... ale aj kym sme byvali na byte, mali sme spotrebu rocne cez 100m3, takze toto tu je plus minus totozne

samozrejme by som to znizil kvalitnou studnou, ale pri tejto ilovitej pode si to mozem akurat tak hodit
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat




PredchádzajúciĎalší

Späť na Rôzne

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron