Davat ochranne pasky okolo okien?

Re: Davat ochranne pasky okolo okien?

Poslaťod bladerunner » Štv 18. Nov 2010 18:50:24

to akože keby bola omietka priamo na ráme okna tak by neodpadla??
prilepíš tam apu lištu, omietka bude končiť na apu lište. bude to OK.
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat




Re: Davat ochranne pasky okolo okien?

Poslaťod MiroM » Pia 19. Nov 2010 8:50:08

theb píše:Pokusil som sa nahodit si pasky na okna sam. Nakupil som si pasky ISOCELL, daval som ich 7 mm na okno.
Ked prisli oknari poopravovat si po sebe veci, tak mi povedali, ze za toto mi nedaju zaruku na okna, pretoze to sa tak nemontuje a ze mi bude z okien opadavat omietka.
Planujem tam na tie pasky davat aj apu listy. Naozaj mi moze opadnut omietka?
Ako ste zatlacali tie pasky o ram?


Tak to museli byt "majstri" ako vysiti.
Opisem obidve situacie:
1.)Pasky nalepene pocas montaze okna. Paska nepresahuje cez ram okna, medzi okrajom ramu okna a ostenim je vzdialenost cca 15-20mm. Vyplna sa to bud hrubou omietkou, ti, co sa tomu rozumia a nie su lakomi dat zopar korun za APU, nalepia APU na okraj, potom daju jemnu. Namiesto hrubej sa moze pouzit na ostenie EPS, XPS a pod. Na okraj ramu znova APU, presietkuje sa EPS, potom jemna. Ostatne detaily tu opisovat nebudem.
Takto bude omietka presahovat ram okna maximalne 6mm, teda podla hrubky APU listy.

2.)Pasky su nalepene dodatocne. Medzi okrajom ramu okna a ostenim je vzdialenost cca 15-20mm + treba prekryt pasku na rame okna v sirke 7-10mm. Pouzije sa patricne hruby EPS. Nalepi sa na ram APU, presietkuje a na to jemna. Rozdiel oproti bodu 1.) iba ten, ze omietka bude prekryvat ram o par mm-ov viac.

Takze co bude opadavat? Nic! Oknari, nech sa venuju radsej oknam.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Davat ochranne pasky okolo okien?

Poslaťod mendo » Pia 19. Nov 2010 9:44:49

veru tak nech sa venuju radsej oknam:D Oni su asi vypatlani stych skoleni , kde im tvrdia ze inak sa to neda. Vsetci oknari s ktorymi som komunikoval boli dost prekvapeny ze sa to da aj inak.
mendo
 
Príspevky: 813
Registrovaný: Štv 07. Máj 2009 7:55:05
Bydlisko: Trenchtown
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 36 krat

Re: Davat ochranne pasky okolo okien?

Poslaťod sopecmario » Uto 04. Jan 2011 15:39:00

Takze davat tie vonk. pasky pri zatepleni spaliet, alebo nie? Teda ked sa XPS (by som chcel dat nejaky pevnejsi PS, ked to bude hrubka len cca 2cm) natesno dorazi na ram a bude mat hrubku vaciu ako skara s PUR penou.
sopecmario
 
Príspevky: 237
Registrovaný: Štv 13. Aug 2009 8:28:02
Bydlisko: PU
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Davat ochranne pasky okolo okien?

Poslaťod sopecmario » Pon 10. Jan 2011 14:49:41

Nasiel som na smernicu na montaz okien. V kapitole Izolacne pasy a folie je napisane, "fólie sa používajú ak šírka škáry je viac ako 20 mm".
Nikde inde som to nevidel. Takze ak budem mat PUR penu v skare do 20mm, tak to asu prekryvat paskami netreba.
Som z toho volajaky zmateny.
sopecmario
 
Príspevky: 237
Registrovaný: Štv 13. Aug 2009 8:28:02
Bydlisko: PU
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Davat ochranne pasky okolo okien?

Poslaťod bladerunner » Pon 10. Jan 2011 15:40:05

dám ti jednoduché otázky.
Robíš to pre seba /prípadne deti, rodičia, proste niekto na kom ti záleží/?
Si ochotný akceptovať cenu pások, ak ti môžu trocha vylepšiť pripájacu škáru príp. znížiť riziko budúcich problémov?
Vieš si tie pásky nalepiť sám resp. si ochotný zaplatiť za nalepenie?

Ak si odpovedal 3x áno tak ich tam daj a nešpekuluj :|
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat

Re: Davat ochranne pasky okolo okien?

Poslaťod Dodo » Pon 10. Jan 2011 17:51:15

sopecmario píše:Nasiel som na smernicu na montaz okien. V kapitole Izolacne pasy a folie je napisane, "fólie sa používajú ak šírka škáry je viac ako 20 mm".
Nikde inde som to nevidel. Takze ak budem mat PUR penu v skare do 20mm, tak to asu prekryvat paskami netreba.
Som z toho volajaky zmateny.


Bezne zauzivanym vyrazom su okenne ochranne pasky. Je mozne, ze tie folie?? su sirsim typom pasky, ktore sa pouzivaju, ak je sirka pripojovacej spary vacsia ako 20 mm. Davalo by to zmysel.

Kazdopadne je vhodne a viacmenej nevyhnutne, aby tam tie pasky (ex aj in) boli. Usetris si v buducnosti mozno nemalo problemov.
Ak potrebujes setrit, mozes na to podujat svojpomocne s parobrzdou a stresnou foliou.
Per aspera ad astra
Obrázok užívateľa
Dodo
 
Príspevky: 328
Obrázky: 15
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 23:28:40
Dal súhlas: 117 krat
Dostal súhlas: 39 krat

Re: Davat ochranne pasky okolo okien?

Poslaťod sopecmario » Pon 10. Jan 2011 22:41:48

Ja tie pasky dam, len ma to zaujalo, ked som to cital.
sopecmario
 
Príspevky: 237
Registrovaný: Štv 13. Aug 2009 8:28:02
Bydlisko: PU
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Davat ochranne pasky okolo okien?

Poslaťod Jozve » Pon 17. Jan 2011 19:09:47

samozrejme treba montazne pasky davat a treba si jasne tiez povedat, ze sa nielenze daju dodatocne (az po osadeni okien) namontovat, ale je to zial momentalne jeden z najekonomickejsich zasahov, ktore si svojpomocne mozete urobit s tym, ze je velmi pravdepodobne, ze vysledok bude ovela uspokojivejsi, ako v pripade montaze pasok uskutocnenych oknarskou firmou. Vyzaduje to totiz velku preciznost a trpezlivost a tieto dve veci casto niektorym monterom chybaju... mozno je to aj z toho dôvodu, ze pasky nikto po montazi nevidi... Okrem funkcie regulovania, resp. zabranenia pristupu vlhkosti do miesta pracovnej skary maju montazne pasky za ulohu zaroven aj zvysenie vzduchotesnosti stavebneho diela a taktiez s tym spojenu znizeny prechod hluku z exterieru. To druhe, teda zvysenie vzduchotesnosti docenuju ludia v dnesnej dobe len malo, ale za cca 6-10 rokov sa bude uz mozno 80% domov stavat s vetracim systemom. A jednym z najdôlezitejsim predpokladom ekonomickeho a spravneho fungovania riadeneho vetrania je velmi dobra vzduchotesnost. Kedze najväcsimi nepriatelmi vzduchotesnosti su okenne, dverne a terasove napajania na obvodovu konstrukciu stavby, treba uz dnes venovat zvysenu pozornost najmäutesneniu tychto napajani.
Pasky na trhu su pritom podla snad desiatok moznych sposobov osadenia (podla typov obvodovej konstrukcie, polohy okien atď) k dispozicii v roznych viariantoch. Zakladne clenenie je podla spôsobu montaze : plne samolepiace a ciastocne samolepiace (len na ram okna+specialny tmel v creve na ostenie), podľa casu montaze pred osadenim do okenneho otvoru a po osadeni (svojpomoc), ako aj nespocetne kombinacie podla prevedenia pasky ( membránové, butylkaucukove po celej sirke, specialne pre montaz pod parapety z vnutornej strany, expanzne, ktore pri dodatocnom zatepleni plnia viac funkcii naraz atď).
Jozve
 
Príspevky: 23
Registrovaný: Uto 11. Jan 2011 16:11:42
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Davat ochranne pasky okolo okien?

Poslaťod Dodo » Uto 18. Jan 2011 7:00:02

Rozmyslal som, ci to sem mam napisat..

Jozve, toto forum vzniklo svojho casu preto, aby sa normalni ludia vyhli prispevkom, ake sa doteraz nachadzaju na efilipovi.
Jednym z takychto typov prispevkov je reklama na rozne prace, vyrobky, sluzby, etc., nehovoriac o tych, ktore sa snazia skryt pod akoby sofistikovane rady, nahodne odporucania, kontakty, weby.. Urcite vies kam mierim a pokial mas chut propagovat svoju zarobkovu cinnost,v pravom dolnom rohu mas kontakt, urcite sa dohodnes.

Reklama a kontakty na firmu v takychto diskusiach nikdy nerobili dobrotu, je to odskusane.
Per aspera ad astra
Obrázok užívateľa
Dodo
 
Príspevky: 328
Obrázky: 15
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 23:28:40
Dal súhlas: 117 krat
Dostal súhlas: 39 krat

Re: Davat ochranne pasky okolo okien?

Poslaťod bladerunner » Uto 18. Jan 2011 9:28:52

dodo, sorry, no nejak som celkom nepochopil, kam tým svojím príspevkom mieriš, ani v kontexte na jozveho príspevok. nevšimol som si v jeho príspevku reklamu na nejakú firmu.
alebo obaja viete niečo viac a potom by ste to mali riešiť cez SS

S týmto príspevkom autora bladerunner súhlasil
AndyBe
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat

Re: Davat ochranne pasky okolo okien?

Poslaťod Dodo » Uto 18. Jan 2011 17:24:03

Je to clovek, ktory sa zivi predajom stavebnych pasok a pouziva standartnu metodu - zopar nezistnych prispevkov a nasledne kontakt.
Skusa to na viacerych forach a mne tato reklamna strategia nesedi... Aj prave vdaka nevhodnej reklame vzniklo svojho casu toto forum, aby zostalo ciste a neposkvrnene a dufam, ze to tak aj zostane. Myslim, ze je tu dost ludi, ktorych praca ma blizko k stavebnictvu, mohli by si prilepsit a napriek tomu nepouzivaju tento styl sebaprezentacie.

Nakolko som bol pred zopar rokmi odchovany aj e-filipom, obcas tam este nakuknem, napriek tomu, ze sa z toho fora stala viacmenej obycajna informacna stoka a (nielen) tam som na pana xy natrafil. Pekny den.

(a uzatvaram tento moj vstup, nakolko povodna tema je v uplne v inej oblasti) :ugeek:
Per aspera ad astra
Obrázok užívateľa
Dodo
 
Príspevky: 328
Obrázky: 15
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 23:28:40
Dal súhlas: 117 krat
Dostal súhlas: 39 krat

Re: Davat ochranne pasky okolo okien?

Poslaťod bladerunner » Uto 18. Jan 2011 19:22:28

Dakujem/-e/ za vysvetlenie
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat

Re: Davat ochranne pasky okolo okien?

Poslaťod Jozve » Uto 18. Jan 2011 21:46:29

Nespomenul som nazov ziadnej firmy, ani som nikoho nepropagoval... pisem len o tom, ake maju stavebnici moznosti, dufam, ze to tu nikomu vadit nemoze... ak bude mat niekto nejake otazky smelo sa moze na mna obratit... nie darmo som studoval problematiku okien, nizkoenergetickych a pasivnych domov viac ako 3 roky...
Jozve
 
Príspevky: 23
Registrovaný: Uto 11. Jan 2011 16:11:42
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Davat ochranne pasky okolo okien?

Poslaťod emkac » Str 19. Jan 2011 1:19:24

reklama-v-prispevkoch-t931.html#p42134

pripadnu diskusiu o reklame prosim rozvijate tam
tu diskutujte o paskach okolo okien
dakujem
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat




PredchádzajúciĎalší

Späť na Okná, dvere, garážové brány

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron