Co ma momentalne stve

Všetko čo nesúvisi so stavbou

Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod jankazb » Str 31. Mar 2010 9:24:39

Jasné, chcela som napísať: záchod spadne. Píšem rýchlejšie ako myslím a čítam :roll:
Obrázok užívateľa
jankazb
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Štv 18. Dec 2008 12:23:36
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat




Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod MiroM » Str 31. Mar 2010 10:16:23

jankazb píše:Mňa štve (už som to aj odplakala), že nám bager v pondelok chytil odpadovú rúru do žumpy. Kopal už po tme a neskoro sa to zbadalo :dash . Navyše som včera ťukla auto (odišlo iba svetlo) . Ako sa hovorí, na posraného aj zákon spadne .


Presne viem, ako sa citis. Napisem ti svoj pribeh, aby som ti trocha zmiernil bôl. Tato story a tento zazitok mi zobral hadam 10 rokov zivota. Stalo sa to cca pred rokom, ked som sa pripajal na obecnu kanalizaciu. Hlavny kanalizacny rad je v hlbke 400cm! V tom case, ked sa robila kanalizacia , tak som ani nechyroval o tom, ze budem v tych miestach stavat, takze nebola pripravena odbocka. Z toho vyplynulo, ze som musel kopat az do hlbky 4m. Ten hlavny rad je vedla pomerne frekventovanej hlavnej cesty. Bager musel kopat vo stvorci cca 2,5x2m. Zistil som si vsetky info ohladom kablov a den pred kopanim som vsetky obkopal a oznacil. Prisiel bager zacal kopat a neocakavane narazil na kabel prave v strede toho obdlznika. Vravel, ze dalej kopat nebude, ze musi doniest uzsiu lyzicu, aby sa vosiel medzi chodnik a ten "novy" kabel,a ze aj tak musim zabezpecit nakladne auto, lebo tej hliny bude hromada. Kedze auto stalo na ceste musel som zabezpecit aj dopravne znacenie.
Cca o 2 tyzdne prisiel bager s autom a zacal kopat. Len na 5 minut som nedaval pozor a hned na zaciatku presekol kablovku, reku vsak mam znameho, tak to pride opravit(je to obecna kablovka a nesmie sa to svojpomocne spajat).
Neskor pride sused a vravi, ze on tam ma pripojku kanalizacie, ze aby sme davali pozor a neposkodili ju. Obdlznik sa tym padom zase o nieco zmensil :x
Po troch hodinach kopania(islo to pomaly, musel obchadzat kabel, ktory isiel stredom vykopu) som usudil, ze uz je dostatocne hlboko, aby bolo nutne merat, aby znahodou nechytil ruru. Este bola rezerva 40-50cm, tak som na chvilu odbehol. Latu na meranie som podal soferovi tatrovky. Ked som sa vratil, tak bagrista mal lakte na volante, ruky zopnute a priblblo sa pozeral. Ked som pozrel do jamy, vedel som, ktora bije. Na spodku vyvieral bordel. :kill Neskor zacala "hladina" klesat. Az neskor som prisiel na princip, ze hladina v obecnej 300-ke pulzuje podla vyrovnavacej zbernej nadrze za dedinou. Ja som od tej nadrze cca 100m. V nadrzi su plavakove spinace, ked je hladina nizka, cerpadla nejdu, ked stupne nad urcitu uroven , cerpadla zopnu. Horna uroven je nastavena tak, ze je cca 20cm nad urovnou hornej hrany rury pri mojej odbocke. Asi tak kazde dve hodiny odtial voda zacala vyvierat, po spusteni cerpadiel to odtieklo a odpad normalne v rure prudil.
Vratim sa vsak tam, kde som skoncil. Cakali sme , ked "to" odtecie a musel som ist dolu to zapchat igelitom, aby tam nepadal bordel. Strasne neprijemny pocit, ked je nad tebou 4m-ova vrstva zeminy, citis sa ako taky bezmocny pavuk. Pazenie tam este nebolo. Takto som pocas kopania tam musel liezt 4-5 krat. Ako tak to dokopal, aby tam bolo ake-take miesto. Ked som ruru poriadne ocistil ( v case odlivu :) ) , tak som zistil, ze ta rozbita diera je priblizne rovnako velka ako pripojovacia suprava. Troska som sa potesil - zial predcasne, este som nevedel, ze toto je len zaciatok trapenia a este to len zacne. Ta diera vsak bola posunuta neplanovane o 1m mimo osi mojej lezatej casti kanalizacie, ale upokojil som sa, ze roznymi kolenami to zvladnem.
Este v ten den som behol za vodarom a vykreslil mu situaciu. Skoro spadol z noh, ze budeme to musiet nejako obalit izolaciou a zabetonovat. Vravel, ze rano sa na to pride pozriet, ze nech to zapazim. Potme som tam urobil konstrukciu pazenia, zapazil som len dve dlhsie strany. Rano som ho bol zobrat a dospel k tomu istemu zaveru, ze ten pripojovaci lem tam presne vojde, ze musime zohnat vykruzovak. Horko tazko sme zohnali vykruzovak u jedneho vodara ,ktoreho velmi nemam v laske a ani sme mu nechceli povedat, co sa stalo. On mal vsak jediny kluce od cerpadlovni, lebo sme museli pustit cerpadla na manual, aby nas v jame nevytopilo. Tak sa ponukol, ze pojde aj on. Ale nastastie nerobil problemy, ked zbadal situaciu, inac by som ho asi hodil do tej nadrze so srackami. :mrgreen:
Podarilo sa to vykruzit, osadili sme tam pripojovaci lem a nasadil som tam ruru. Vecer som pod lhsej dobe isiel spokojny spat. Rano som sa zobudil a zistil som , ze prsi. Isiel som sa pozriet do jamy a skoro ma porazilo, jama bola zasypana odhadom 1,5m nad urovnou hlavneho radu. Zosypalo sa to z jednej protilahlej kratsej steny. Chodnik zostal normalne vo vzduchu, bola pod nim diera ako hrom. Ked prestalo prsat zacal som to odhadzovat, nebolo vsak poriadne kde, nahor to bolo prilis vysoko, tak som to musel hadzat iba do jedneho rohu, tam sa to vsak hromadilo a tieklo to pomaly naspat. Bol tam hnusne tazky a lepkavy il, teda ked som nabral na lopatu, 1/3-tina len odpadla a 2/3-iny zostali nalepene :( Po dlhom kopani som natrafil na tu metrovu ruru, co som den predtym nasunul kolmo do toho lemu. Rura vsak nebola kolmo, ale bola vyhnuta nabok, ked som pozrel do nej, videl som, ze je vytrhnuta z gumoveho tesnenia. Tu masu som odhadzoval az do vecera, manzelka ma strazila, ak by ma znahodou zasypalo :P Nadovazok este odklonili dopravu, tak po tej ceste chodilo kvantum aut aj tazkych nakladnych. Kazdym prejdenim tazkeho auta, sa tam vsetko otriasalo a pomali zosuvalo. A do toho este to pravidelne vytekanie humusu z diery.
Ked som sa vecer dokopal takmer az k spodnej rure, tu kratku ruru som opatrne vybral(teraz viem, ze som to nemal robit). Odhadzal som zvysok zeminy a ocistil ten pripojovaci lem, zistil som , ze ta guma pri vytahovani rury spadla do hlavneho radu a odplavala. Premohla ma totalna bezmocnost, lebo nikde na okoli tieto lemy nemaju, aj tento som zohnal len horko-tazko. Ta guma mala hrubku cca 1cm. Spomenul som si, ze mam taku hrubsiu gumu, ze to nejako z nej vystrihnem. Vybral som z tej kanalizacnej rury plastovy lem uz bez splachnutej gumy a rychlo vybehol nalepit dokola vystrihnute tesnenie. Rychlo preto, ze sa zacala plnit rura a bal som sa aj, ze sa to znova zasype. Nestihol som to vsak zalepit, musel som cakat cca pol hodiny, kym zopnu cerpadla a odtecie bordel. Po odteceni nastal maly zosuv pody, nebolo vidno vobec otvor, som sa bal, ze hlina zapcha hlavny kanalizacny rad. Bola tam nastastie iba vrstva 20cm ilu, nieco popadalo dovnutra a odplavilo to. Rychlo som to vycistilosadil lem, dokola som to obpenil PUR penou, rychlo nasadil zvislu ruru a opatrne som zacal prihrnat az tesne pod vrch rury. Nalepil som na vrch igelit a dal tam pre istotu dva kvetinace. Medzitym stale prsalo, prsalo cely vecer.
Rano po prebudeni som ako strela uteakl pozriet stav jamy. Ako sa dalo cakat, znova zosuv pody a nadovazok tam bolo natecenej asi 1m vody. Co vsak bolo plus, uz neprsalo. :yahoo Rychlo som tam hodil kalove cerpadlo a odcerpal vsetku vodu. Tenkym roxorom som zistil, ze nad kvetinacom je asi 70cm blata. Zistil som, ze od cesty sa zacina oddelovat cela platna zeminy, pazenie to nestihalo drzat.
Znova ta ista pesnicka, odhadzovanie hnusneho mlazgaveho blata, az po tie kvetinace. Tu zvislu tenku ruru som este nemohol napojit na vodorovnu cast mojej kanalizacie, lebo som to potreboval este prevrtat a v jame na vrtanie bolo blato. Na druhy den som zavolal vrtaca, a konecne som to pomerne velkym poctom kolien a presuviek zvladol. Obsypal som to pieskom a prihrnul zemou. Stale tam vsak bola jama hlboka asi 2,5m.
Na druhy den som to chcel zasypat viac. Rano krasne svietilo slnko,som sa potesil. Ked som to isiel zahrabavat, zistil som, ze trci spod hliny susedova pripojka. Obnazila sa asi vtedy, ked sa to zasypalo druhy krat. Povedal som si, ze ju trosku obkopem a obsypem pieskom, ze nech nefrfle. Ked som to obkopal, som zistil, ze spod nej vyviera voda, oblial ma studeny pot, uz som naozaj nevidel, kedy skonci to trapenie, vzdy sa objavilo nieco nove. Bal som sa, ze pri zosnuti zeminy mu vytrhlo pripojku z kolena. Obkopal som to cele, nastastie sa to nepotzvrdilo, voda po par hodinach prestala vytekat, bola to len zbytkova dazdova voda. Obsypal som to teda pieskom a trocha prihadzal. Este tam bol maly problemik, ze paznice(boli to vlastne salungy) zostali uveznene v blate , pricom od cety tlacila ta spominana masa hliny. Neboli moje, tak som ich tam nemohol nechat. Musel som ich obkopat. Ked som vytrhol priecne stojky, tak sa to cele privalilo, neslo s tym hybat ani hore dolu, iba mierne do stran, to blato to drzalo ako lepidlo. Musel som ich znova obkopavat, tentokrat od cesty, horko tazko som ich vytiahol aj s pomocou auta.
Potom som tri tyzdne nemohol zohnat dotycneho bagristu. Ked to konecne zasypal, som si neskutocne vydychol. Teraz ked chodim okolo, vzdy sa pozriem na to miesto a vzdy mi stupne krvny tlak. Ale ako sa vravi, pokial nejde o zivot ide o hovno. Len to jaksi v tom case nepomahalo, ked som si to v duchu hovoril :mrgreen:
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod MiroM » Str 31. Mar 2010 10:41:33

Este pridam zopar foto, pre dokreslenie dramaticnosti. Nemam vsak foto z tych hlavnych zasypov, vtedy som mal hlavu kdesi inde ako pri foteni.
Prílohy
3.jpg
Osadena zvisla rura, aj s lemom aj s provizornym tesnenim, aj so zapenenim.
3.jpg (203.25 KiB) Zobrazené 2284 krát
2.jpg
Jama zacistena, zapazena, cakajuca na vodara.
2.jpg (266.15 KiB) Zobrazené 2284 krát
1.jpg
Oná diera, co sposobila tolko starosti
1.jpg (177.45 KiB) Zobrazené 2284 krát
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod MiroM » Str 31. Mar 2010 10:46:30

Dalsia seria fotiek
Prílohy
7.jpg
Konecne zasypane
7.jpg (201.89 KiB) Zobrazené 2282 krát
6.jpg
Privalenie salungov
6.jpg (264.58 KiB) Zobrazené 2282 krát
5.jpg
Odtrhavanie zeminy od cesty
5.jpg (211.11 KiB) Zobrazené 2282 krát
4.jpg
Pripojenie zvislej rury na lezatu cast kanalizacie.
4.jpg (213.18 KiB) Zobrazené 2282 krát
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod jankazb » Str 31. Mar 2010 10:52:31

Tvoja story je fakt zlá, verím že náš problém bude menší. Uvidíme, keď odkopeme ďalej. Dnes leje. Len sa modlím aby prasklina nasahala až do základov. Poškodenie je 1m od domu. To že máme plnú ryhu na vodovodnú prípojku (hlboká 1m) plnú do výšky 60cm spodnej vody ani neriešime. Pri pokládke prípojky zároveň oddrenážujeme. Dúfam že raz budeme na tie fotky pozerať nostalgicky a iba spomínať aké boli problémy. Teraz ma pri nich mrazí.
Prílohy
prekopnutý odpad.JPG
prekopnutý odpad.JPG (244.41 KiB) Zobrazené 2280 krát
Obrázok užívateľa
jankazb
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Štv 18. Dec 2008 12:23:36
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod mPeto » Str 31. Mar 2010 12:00:53

praca s odpadom je vždy o čom? o hovne :) .. pred dvoma tyždnami som osadzal žumpu, jama 3,3 m hlboka, ako piše MiroM, naozaj blby pocit tam dole (hlavne že nas to nepochovalo za ziva :drink )
mPeto
 
Príspevky: 265
Registrovaný: Sob 20. Dec 2008 21:12:10
Bydlisko: Záhorie
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 35 krat

Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod Miro Ke » Str 31. Mar 2010 12:12:48

nie je to az tak dramaticke ako MiroM ale asi tiez to budem pamatat naveky,ked som zacal stavat, vyslo to tak ze v jeden den tam prisiel bager kopat zaklady a tiez studniar kopat studnu. inac miesto na studnu oznacili na sebe nezavisle dvaja pritukari.
Na konci dna som prisiel cely ustvaty domov a manzelka sa ma spytala ako bolo na stavbe moja odpoved znela. V zakladoch plno vody v studni ani kvapka.
Obrázok užívateľa
Miro Ke
 
Príspevky: 719
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 7:48:29
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 53 krat

Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod Wlado » Str 31. Mar 2010 12:36:55

Tak toto je husté ešteže nám kopali kanalizáciu v obci teraz a vo fuške mi to dotiahli k domu. Inak hlavná vetva v hĺbke 7 metrov, strašné.
Obrázok užívateľa
Wlado
 
Príspevky: 412
Obrázky: 23
Registrovaný: Ned 28. Dec 2008 21:08:20
Bydlisko: DS
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 26 krat

Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod sigma » Str 31. Mar 2010 13:37:05

Este tuto zaber kolmo dolu!
Praaaask!
A ja ze ide kanalizacia o 5cm dalej...
A bolo o robotu postarane. Od 17:00 do 21:00. Zena s tromi detmi bez H2O.
V hlbke 60cm 160mm rura. Oproti tomu, co stvaral MiroM malina.
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod ppan » Str 31. Mar 2010 15:17:22

MiroM, to musela byt nocna mora. :o Ked sme stavali my, tak sme mali dostupnu verejnu kanalizaciu, aj odbocku, ale nikto nevedel kde. Co sme vedeli, a to velmi rychlo, bolo iba to, ze tam kde podla planov mala byt, vonkoncom nebola. Tiez nam to mal povodne prekopat bager, mali sme ho objednany na zahradne upravy, tak sa pustil aj do "hladania" pripojenia na kanal, na mieste, kde sme predpokladali, ze by mohol byt (podla umiestnenia u susedov). Parkrat zahrabal do zeme a natrafil na nejaky kabel, o ktorom sme nic netusili. Esteze tam bol osvieteny stavebny dozor, ten prikazal zastavit vsetky prace a rozhodol, ze vsetko dalsie pojde rucne. Na druhy den priviedol chlapika s tym, ze ak to niekto najde, tak je to on. Hodinova platba. . Takmer vsetko ostatne sme robili cenami za celkovu robotu alebo kubiky alebo metre stvorcove. Hodinova sadzba sa mi velmi nepacila. Ale ten chlap robil len na hodinovku. Najhorsie na tom bolo, ze robil neskutocne pomaly. Na druhej strane, neskutocne precizne. Odkopanie, sondovanie drotom. Dozor ma presviedcal, ze ak to niekto najde, a relativne rychlo, tak to bude on. Nemal som na to nervy, nechal som to v ich rukach. Nasiel to za dva dni. Uplne inde, nez sme predpokladali. Potom to rucne odkopal, prepojil dom s kanalizaciou, zahrabal. Celkova cena za robotu - cca 7000 korun. Ked sa na to spatne pozeram, aj vzhladom na to, co sme zo sieti este ponachadzali na pozemku na nepravdepodobnych miestach a co by bager mohol uplne dorazit, tak to boli dobre vynalozene peniaze. Pochopil som aj preco bol plateny na hodinu, neviem si predstavit, ako by si to, co urobil, vycislil.
ppan
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Ned 21. Jún 2009 21:13:32
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 9 krat

Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod tomas g » Str 31. Mar 2010 21:49:16

Uuuuufffff, Miro, ja som ten tvoj pribeh asi nemal citat. Normalne ma rozbolelo brucho. Toho bagristu by som zabil - aj ked za to asi nemohol. Stacilo mi kopat rozvody pod dekou v novembri v blate a dazdi - to tvoje muselo byt peklo + ten stres.
Ja som pripojky robil na konci stavby a mal som vsetkeho plne zuby, tak som radsej dohodol kamarata stavbyveduceho, ktory mal nedaleko na inej stavbe ludi a spravili mi vodu aj kanalizaciu. Tiez tie peniaze nelutujem, pripojky idu pod opticky kabel, to by bol iny pruser pretrhnut to. Kamarat bol opatrny, isiel prisne podla predpisov, cize akekolvek bagrovanie muselo skoncit 50-100 cm od predpokladanej trasy (bolo tam kablov jak nasratych, ani z telekomunikacii nevedeli, ktore su zive) , dalej sa kopalo rucne. A este mi hovori - neboj sa, dam ti dobrych kopacov, vedia presne, kde je ta optika, lebo uz ju raz roztrhli, druhykrat si daju pozor :o
Spominal mi prihodu, ako raz bagrom roztrhli optiku pri stavbe mcdonalds. Nastastie, bagrovalo sa na priamy pokyn investora, on k tomu nedal suhlas, ale aj tak este dva roky chodil vypovedat na policiu, kym sa vsetko vysetrilo. Za roztrhnutie optiky je milion korun pokuta + pol miliona oprava, v tomto pripade to islo na investora.
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat

Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod Majo 2 » Str 31. Mar 2010 22:09:54

mne sa podarilo tesne pred vianocami zohnať betonárku ktorá ešte fungovala, tak som objednal 5 kubíkov, 5 chlapi čakali na stavbe.
tak prišiel domiešavač, začal cúvať, trošku sa mu šmýkalo však 3 dni predtým kvalitne pršalo, nemal predný náhon a úzke panely ktoré dovtedy spoľahlivo slúžili sa začali nejak uhýbať, a to už išiel vedľa panelov, ktoré postupne odtláčal.
keď pochopil že to nepôjde tak po hodine sa vyhrabal a odišiel.
tak som išiel do betonárky a bol som šťastný že tam je druhý záujemca o betón ktorý chemicky kvôli času upravili.
platil som iba 1000 Sk za dopravu.
aby som si to dobre vyžral tak keď som sa vrátil na pozemok už ma čakala mestská polícia a že upracte cestu , tak som naložil táčky do kufra, zobral lopatu, jedného chlapa a hodinu upratoval blato.
v podstate som bol šťastný že som nemusel platiť betón a recykláciu iba som vyplatil chlapov za 3 hodiny fajčenia a neskôr som celý deň upratoval 300 kg panely.
a potom ešte na jar ma suseda obvinila že som jej ukradol hlinu vedľa panelov.
Majo 2
 
Príspevky: 1060
Registrovaný: Pon 05. Jan 2009 14:08:51
Dal súhlas: 30 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod joko » Štv 01. Apr 2010 21:19:03

Dnes som nemal zapnúť vôbec tento fórum. Celý deň som robil ako farebný, večer dojdem domov, pozerám čo je nové v stavebníctve, a tu celý deň rástli iba prvo-aprílové kaleráby. Tak to hneď aj vypnem , ani nečítam ďalej.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod Jookie » Ned 04. Apr 2010 17:45:05

Preco stale, ked sa ide niekam nieco vrtat, tak je tam kabel? Normalne nechapem... Potrebujem chytit listu 7 skrutkami, rozpocitam si ze skrutka pojde kazdych 30 cm, a na truc vyjde jedna diera PRESNE do kabla... Nastastie (pre tento krat) som pred vrtanim presiel stenu detektovom kovov a planovanu dieru som posunul o par cm do strany, aby som neprevrtal kabel, ako minule....
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat

Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod Dodo » Pon 05. Apr 2010 0:03:44

Jookie píše:Preco stale, ked sa ide niekam nieco vrtat, tak je tam kabel? Normalne nechapem... Potrebujem chytit listu 7 skrutkami, rozpocitam si ze skrutka pojde kazdych 30 cm, a na truc vyjde jedna diera PRESNE do kabla... Nastastie (pre tento krat) som pred vrtanim presiel stenu detektovom kovov a planovanu dieru som posunul o par cm do strany, aby som neprevrtal kabel, ako minule....

No vidis, ako pekne si si na prvu vetu odpovedal tou poslednou... :ugeek:
Per aspera ad astra
Obrázok užívateľa
Dodo
 
Príspevky: 328
Obrázky: 15
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 23:28:40
Dal súhlas: 117 krat
Dostal súhlas: 39 krat




PredchádzajúciĎalší

Späť na Offtopic

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron