Co ma momentalne stve

Všetko čo nesúvisi so stavbou

Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod deko » Pon 09. Dec 2013 18:08:08

tienik píše:Inac, mne sa stalo, ze ked som si pripol jedno od vyroby spatne 1wire cidlo, spolahlivo som zhodil celu zbernicu. Mas overene ci su naozaj vsetky odpalene?

no, zatial som ich vsetky neodletoval - iba som rozpojil jednotlive vetvy, ktore boli spojene (s 2-3 cidlami) a vyskusal som ich. ani jedno cidlo sa neprihlasilo.

pred tym nez ich vyhodim ich mozem vyskusat. ale kedze ich mam na FTP priletovane, tak uz ked ich odpojim, tak mi je jedno ci naspat musim priletovat to iste alebo ine :)

o samotne cidla mi ani velmi nejde a problemy s rusenim som nemal. ale asi necham brata, nech sa pohra a zbucha mi toto. aj tak nevie, co mi ma dat pod stromcek. Obrázok

aby som nemusel kupovat ine raspberry, ak schytam dalsi blizky uder.

k tej statistike - existuju tri druhy lzi: mala, velka a statistika :dash Murphy je urcite silnejsi ako nejaka statistika, takze zabezpeci aby som schytal dalsi blizky uder uz pocas jari :dash
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat




Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod MiroM » Štv 12. Dec 2013 10:22:16

deko píše:Zhoreli mi vsetky 1-wire senzory a seriak na satelite :/

Ten satelit by ma az tak nestval a vacsina senzorov tiez. Ale jeden som mal v strede podlahy pod eps a betonovym poterom :( k nemu sa uz nedostanem.

Odoslané z GT-I9300 cez Tapatalk 2


Tak toto je dost neprijemne. Mne sa pri jednom senzore stalo nieco podobne. Poskodil som ho vsak pravdepodobne sam, vinou prepolovania napajania. Co je horsie,tymto snimacom meriam teplotu pod zakladmi v hlbke 1,5m. Ked som ich pred rokmi osadzal, ani ma nenapadlo nepristupne snimace zdvojovat. Zistil som vsak , ze stale funguje v rezime parazitneho napajania. Prevod teploty je sice ovela pomalsi,trva cca 1s, ale stale lespie ako nic. Skus , ci aj ten tvoj snimac v podlahe nedokaze bezat v mode parazitneho napajania.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod tienik » Štv 12. Dec 2013 11:12:41

MiroM píše:
deko píše:Zhoreli mi vsetky 1-wire senzory a seriak na satelite :/

Ten satelit by ma az tak nestval a vacsina senzorov tiez. Ale jeden som mal v strede podlahy pod eps a betonovym poterom :( k nemu sa uz nedostanem.

Odoslané z GT-I9300 cez Tapatalk 2


Tak toto je dost neprijemne. Mne sa pri jednom senzore stalo nieco podobne. Poskodil som ho vsak pravdepodobne sam, vinou prepolovania napajania. Co je horsie,tymto snimacom meriam teplotu pod zakladmi v hlbke 1,5m. Ked som ich pred rokmi osadzal, ani ma nenapadlo nepristupne snimace zdvojovat. Zistil som vsak , ze stale funguje v rezime parazitneho napajania. Prevod teploty je sice ovela pomalsi,trva cca 1s, ale stale lespie ako nic. Skus , ci aj ten tvoj snimac v podlahe nedokaze bezat v mode parazitneho napajania.



celkom ste ma vystrasili :-)
Ja este asi pre istotu dam k tym mojim podlahovym diody aj na napajanie. Predsa len, pokusy robim dost casto nato, aby sa vyskytla nejaka statisticka nepozornost.
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod k+k » Pon 13. Jan 2014 14:21:06

Uz vyse mesiaca ma totalne stve Telekom. Od 5.12.2013 nie su schopni mi predlzit viazanost na Magio !!! Prve 4 razy na hotline iba vraveli, ze technicky problem, dame urgenciu, chlapci zo specialneho oddelenia to riesia. Na piaty pokus sa prekecli, ze aha, migrovali sme na novy system, chybicka se vloudila, makame na tom. :kill Teraz mi uz pre istotu ani len telefon nedvihaju, magori :kill. Teda uz som co to zmigroval na novy system, ale aby som odblokoval klienta na 1.5 mesiaca, to by ma teda hnali svinskym krokom...
Btw, neviete nejaky kontakt, kde sa da podat reklamacia ? Lebo na tej ich uzastnej stranke a este lepsom portali nie je ani zmienka o nejakom oddeleni sledovania kvality. A urcite maju plnu rit ISO certifikatov kvality. Hnus, hnus, hnus, uz aby telekom urad prikazal sharovanie aj optickych rozvodov nie len starej metaliky. :(
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod nicolas » Štv 06. Feb 2014 15:47:32

Mňa štve fb a ľudia na ňom, aké kraviny dokážu dávať a každý deň na 10 stránok dať like. Fotky a profilovky meniť každý druhý deň a statusy typu: aký super deň za mnou a mnoho ďalších. Ľudia, veď nežite tým fb!!!
nicolas
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Pon 30. Sep 2013 17:44:27
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod ... » Štv 06. Feb 2014 15:59:53

nicolas píše:Mňa štve fb a ľudia na ňom, aké kraviny dokážu dávať a každý deň na 10 stránok dať like. Fotky a profilovky meniť každý druhý deň a statusy typu: aký super deň za mnou a mnoho ďalších. Ľudia, veď nežite tým fb!!!


a co je to ten fb ?

PS: skus zacat od seba :-) potom ta nebude ani v najmensom trapit ze tam niekto druhy zamrdava svoj cas....

S týmto príspevkom autora ... súhlasili - 3
bigben, jezo, marko182
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod bigben » Štv 06. Feb 2014 16:22:12

Ja tam tiez nie som a mam "vystarano" :yahoo

S týmto príspevkom autora bigben súhlasil
mico
bigben
 
Príspevky: 566
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:40:00
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 45 krat
Dostal súhlas: 46 krat

Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod pepa » Štv 06. Feb 2014 21:09:38

fb ? co to znamena, to nepoznam ...
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat

Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod bigben » Štv 06. Feb 2014 22:39:33

pepa píše:fb ? co to znamena, to nepoznam ...

ze by "federalny bulo" :?:
bigben
 
Príspevky: 566
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:40:00
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 45 krat
Dostal súhlas: 46 krat

Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod pepa » Ned 09. Feb 2014 21:55:59

To by ma zaujimalo ci tuto zimu aj niekedy vyjde slnko, alebo bude len stale zamracene a hmla. Lebo uz ma fakt stve, ze aj napriek tomu, ze je pomerne teplo, tak si kotol denne taha 4-5kubikov ...
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat

Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod ... » Ned 09. Feb 2014 22:06:05

pepa píše:To by ma zaujimalo ci tuto zimu aj niekedy vyjde slnko, alebo bude len stale zamracene a hmla. Lebo uz ma fakt stve, ze aj napriek tomu, ze je pomerne teplo, tak si kotol denne taha 4-5kubikov ...


tak je naviem kde to presne byvas, ale tu na kopci nad BA som len tento tyzden zaregistroval nejake 2 ci 3 slnecne dni... aj ked fakt je ze napriklad vcera bolo pekne vidno ze dole je kopa hmly ktora zacinala kusok "pod" nami :-)
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod pepa » Ned 09. Feb 2014 22:09:57

No tak tu "dole" som videl slnko naposledy tusim v oktobri 2013 ...
Nastastie chodim aj priamo do BA a tam uz parkrat tuto zimu zasvietilo, ale jak vyjdem z BA, tak jak keby seklo a len sama hmla ...
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat

Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod MiroM » Pon 10. Feb 2014 12:10:08

pepa píše:No tak tu "dole" som videl slnko naposledy tusim v oktobri 2013 ...
Nastastie chodim aj priamo do BA a tam uz parkrat tuto zimu zasvietilo, ale jak vyjdem z BA, tak jak keby seklo a len sama hmla ...


Mas pisane juzne SK, predpokladam nejake NZ alebo podobne. Ja mam dom tiez na juhu SK. Za december mam zmeranych cca 40h jasneho slnecneho denneho svitu, za januar 35, a zatial za februar 12h, a aj dnes svieti slnko. Je to malo? Uz som ti to viackrat napisal, ze naco si si vlastne daval okna? Nemal by si 40-50m3, ale urcite viac.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod pepa » Pon 10. Feb 2014 14:46:45

Mam uvedene, ze som takmer BA, takze NZ to nebudu. Ano dnes po par dnoch zase na chvilu vyslo slnko. Ale za jasny slnecny svit to nepovazujem. Je polooblacno, polojasno, nieco to pomoze, ale je to stale malo, malo, malo ... Ked ratas aj taketo dni, tak je jasne, ze naratas vela hodin ... Naco som ja vlastne daval tie okna :-)))
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat

Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod deko » Pon 10. Feb 2014 14:53:11

furt mas moznost okna vyburat, otvory zamurovat a usetrit kvantum penazi :idea: :ano:
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat




PredchádzajúciĎalší

Späť na Offtopic

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron