Aký kondenzačný kotol alebo reguláciu by ste NEDOPORUČILI

Aký kondenzačný kotol alebo reguláciu by ste NEDOPORUČILI

Poslaťod KoMiKo » Uto 18. Jan 2011 21:18:59

Mnoho otázok na tomto fóre je na doporučenie vhodného kondenzačného kotla, ale nasledovné odpovede vnášajú do situácie skôr zmätok, pretože každý doporučuje niečo iné.
Skúsme to opačne, napíšte, ak máte s nejakým kotlom alebo jeho reguláciou negatívne skúsenosti a prečo. Alebo ak vám chýbala nejaká funkcia či vymoženosť. Možno vylučovacia metóda prinesie viac osohu, alebo aspoň upozorní potenciálnych záujemcov na čo si majú dávať pozor a čo by im pri danom kotli alebo jeho regulácii mohlo vadiť.
Obrázok užívateľa
KoMiKo
 
Príspevky: 394
Registrovaný: Pia 10. Apr 2009 0:22:28
Bydlisko: Nitra
Dal súhlas: 21 krat
Dostal súhlas: 35 krat




Re: Aký kondenzačný kotol alebo reguláciu by ste NEDOPORUČIL

Poslaťod deko » Uto 18. Jan 2011 21:35:42

Baxi Luna 3 Comfort HT - neda sa nastavit posun krivky ekvitermiky, trojcestny ventil pri ohreve bojlera prepusta horucu vodu do spiatocky :nie:
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Aký kondenzačný kotol alebo reguláciu by ste NEDOPORUČIL

Poslaťod Brutal12345 » Uto 18. Jan 2011 21:49:16

deko píše:Baxi Luna 3 Comfort HT - neda sa nastavit posun krivky ekvitermiky, trojcestny ventil pri ohreve bojlera prepusta horucu vodu do spiatocky :nie:


Kua a včera som bol vo firme sa na tento kotol informovať ako ich ospievali a že veľmi kvalitné a že záruka 5 rokov :kill
Brutal12345
 
Príspevky: 146
Registrovaný: Pon 13. Apr 2009 18:46:11
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 7 krat

Re: Aký kondenzačný kotol alebo reguláciu by ste NEDOPORUČIL

Poslaťod deko » Uto 18. Jan 2011 21:55:16

Brutal12345 píše:Kua a včera som bol vo firme sa na tento kotol informovať ako ich ospievali a že veľmi kvalitné a že záruka 5 rokov :kill

ta ekvitermika je uplne na draka a keby ma neovladal ten nemec, mozno aj toho servisaka by som dokopal aby vymenil ten trojcestny ventil...

a este som zabudol - ak kotol zaznamena teplotu v bojleri nizsiu ako 30 stupnov, automaticky sa prepne na ohrev bojlera. nizsia teplota ako 30 stupnov sa nastavit neda. a kedze rozdiel teplot je maly, tak na ohrev bojlera pouzije aj nizku teplotu vody a tak sa voda v bojleri ohrieva sialene dlho (zazil som uz aj 4 hodiny). vyriesil som to workaroundom - ohrev bojlera sa zapina 2x za den na pol hodiny a nastavil som pozadovanu teplotu 45 stupnov. akonahle som nastavil cojaviem 38 stupnov, tak sa voda ani nestihla ohriat.

proste baxi never more :nie:
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Aký kondenzačný kotol alebo reguláciu by ste NEDOPORUČIL

Poslaťod k+k » Uto 18. Jan 2011 23:00:23

Tak to zase moj junkers vodu zohrieva zasadne pomocou 78 C stupnov. Je uplne jedno, ci chcem 40 alebo 60 C, ci je v bojleri teplota 20 alebo 40 C. Pytal som sa servisaka, ci sa neda nastavit teplota doohrevu (napriklad 20C nad pozadovanu). Podla neho sa neda, v manuali som to tiez nenasiel, takze pocas ohrievania vody to KK asi nebude. :(
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: Aký kondenzačný kotol alebo reguláciu by ste NEDOPORUČIL

Poslaťod miroTT » Str 19. Jan 2011 12:25:50

deko píše:
Brutal12345 píše:Kua a včera som bol vo firme sa na tento kotol informovať ako ich ospievali a že veľmi kvalitné a že záruka 5 rokov :kill

ta ekvitermika je uplne na draka a keby ma neovladal ten nemec, mozno aj toho servisaka by som dokopal aby vymenil ten trojcestny ventil...

a este som zabudol - ak kotol zaznamena teplotu v bojleri nizsiu ako 30 stupnov, automaticky sa prepne na ohrev bojlera. nizsia teplota ako 30 stupnov sa nastavit neda. a kedze rozdiel teplot je maly, tak na ohrev bojlera pouzije aj nizku teplotu vody a tak sa voda v bojleri ohrieva sialene dlho (zazil som uz aj 4 hodiny). vyriesil som to workaroundom - ohrev bojlera sa zapina 2x za den na pol hodiny a nastavil som pozadovanu teplotu 45 stupnov. akonahle som nastavil cojaviem 38 stupnov, tak sa voda ani nestihla ohriat.

proste baxi never more :nie:


Kua, ja ho mam tiez kupeny :dash Zatial je este zabaleny v krabici takze poprosim o rady co treba pri zapojeni spravit aby bol ako tak "dobry".
miroTT
 
Príspevky: 104
Registrovaný: Štv 07. Máj 2009 14:38:04
Bydlisko: Trnava
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Aký kondenzačný kotol alebo reguláciu by ste NEDOPORUČIL

Poslaťod KoMiKo » Str 19. Jan 2011 22:34:20

Takže sa ukazuje, že nedostatky majú skôr regulácie.
Keď som pred 16 rokmi prerábal kúrenie, dal som do starého domu liatinový kotol Viadrus s trojcestným ventilom. Reguláciu som si sám namontoval Landis & Gyr RVP 75.230 a k tomu vnútornú jednotku Landis & Gyr QAA70 - ak to mladšie narodeným nič nehovorí, tak je to predchodca dnešnej legendárnej Siemens QAA73. Zapojil som, spustil, nastavil zopár parametrov... a 16 rokov som na to nemusel siahnuť.

Myslel som si, že toto dnes robí každá automatika, ale ako vidím, aj po 16 rokoch to asi dokáže iba ten Landis & Gyr / Siemens.

Iba nechápem, že za vyše 20 rokov odkedy sa táto jednotka vyrába (tuším od 1989) Siemens vôbec nezmenil dizajn a ak áno, tak skôr k horšiemu
qaa_xx.jpg
qaa_xx.jpg (17.05 KiB) Zobrazené 2310 krát
Obrázok užívateľa
KoMiKo
 
Príspevky: 394
Registrovaný: Pia 10. Apr 2009 0:22:28
Bydlisko: Nitra
Dal súhlas: 21 krat
Dostal súhlas: 35 krat





Späť na Vykurovanie, ohrev vody, kotly

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron