Ako zrealizovat trativod?

Re: Ako zrealizovat trativod?

Poslaťod mimo » Ned 07. Nov 2010 20:41:56

tak som nakoniec trativod poriešil z debniacich tvárnic. rozmery 50x40x25, kusov 180, cena za kus 1.8€, plus geotextília 100m2 cena 54€, 3 trativody, radšej väčšie ;), plocha strechy cca 180m2 + plochá strecha nad dvojgarážou 38m2. robil som to sám, čistý čas cca 8 hodín, a chrbát ma bolí ako sviňa :)
IMG_2263.jpg
IMG_2263.jpg (104.34 KiB) Zobrazené 12935 krát

IMG_2265.jpg
IMG_2265.jpg (106.58 KiB) Zobrazené 12935 krát

IMG_2266.jpg
IMG_2266.jpg (110.26 KiB) Zobrazené 12935 krát
Obrázok užívateľa
mimo
 
Príspevky: 367
Registrovaný: Pon 30. Mar 2009 18:59:39
Bydlisko: Kvetoslavov
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 13 krat




Re: Ako zrealizovat trativod?

Poslaťod mimo » Ned 07. Nov 2010 20:43:42

IMG_2267.jpg
IMG_2267.jpg (127.55 KiB) Zobrazené 12935 krát
Obrázok užívateľa
mimo
 
Príspevky: 367
Registrovaný: Pon 30. Mar 2009 18:59:39
Bydlisko: Kvetoslavov
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: Ako zrealizovat trativod?

Poslaťod mlaco » Ned 07. Nov 2010 21:26:28

...a nezabudol si vlastne zaustit tam tie rury?

(Sorry, ale nedalo mi... :)




Teraz vazne: pls. mohol by si dat foto ako su zaustene rury a ci/ako je spravene odvetranie?
Foto sa mi velmi pacia, takto som si to nejako predstavoval, podla rad v tomto fore. Este ma to len caka.
Štádium: tmelenie, upratovanie, police. Inak hotovka (44+15eps, strecha 48, sikminy 36, inels)
Obrázok užívateľa
mlaco
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:24:13
Dal súhlas: 36 krat
Dostal súhlas: 58 krat

Re: Ako zrealizovat trativod?

Poslaťod Bororo » Ned 07. Nov 2010 22:46:41

mimo píše:tak som nakoniec trativod poriešil z debniacich tvárnic. rozmery 50x40x25, kusov 180, cena za kus 1.8€, plus geotextília 100m2 cena 54€, 3 trativody, radšej väčšie ;), plocha strechy cca 180m2 + plochá strecha nad dvojgarážou 38m2. robil som to sám, čistý čas cca 8 hodín, a chrbát ma bolí ako sviňa :)


ako keby som seba videl. tiez som robil z debniacich tvarnic, len som ich ukladal na vazbu, aby to lepsie drzalo, vrchnu vrstvu som daval rovnako ako vsetky ostatne (neotacal som tvarnice) a na vrch som ulozil betonove zatravnovace. myslel som, ze takto to bude mat vacsiu pevnost. uz 2 sezony to drzi, minule mi cez to prebehol aj traktor a prezil to. :shock:
Bororo
 
Príspevky: 607
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 9:48:19
Dal súhlas: 28 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Ako zrealizovat trativod?

Poslaťod mimo » Pon 08. Nov 2010 0:35:22

mlaco píše:...a nezabudol si vlastne zaustit tam tie rury?


:D nezabudol... síce o tom ešte joko nevie, ale zajtra sa mu ozvem a poprosím ho napojiť trativody na dažďové zvody plus ešte niečo v interiéry ;) . predstavujem si to tak, že v geotextilii sa vystrihne otvor na rúru a hotovo ;) n afotkách to nie je vidieť, ale k jame je na jednom mieste privedená "cesta" pre rúru, vyhĺbená oproti okolitým stenám, tak že bude treba možno jedno koleno a rúra sa zaústi do vnútorného priestoru jednej vrchnej tvárnice

bororo píše:len som ich ukladal na vazbu, aby to lepsie drzalo


tie tvárnice držia ako zabetónované, nemajú sa totiž kam hnúť, keď sú v jame ;) . dávať na väzbu mi nešlo, keď tvárnica má rozmer 50x40 a jama má tiež nejaký rozmer, nekonzistentný. keď bude privedená rúra, zasypem ich najskôr šotolinou čo mi ostala, potom zeminou, myslím že potom tade môže chodiť aj bager mirnixdirnix

S týmto príspevkom autora mimo súhlasil
joko
Obrázok užívateľa
mimo
 
Príspevky: 367
Registrovaný: Pon 30. Mar 2009 18:59:39
Bydlisko: Kvetoslavov
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: Ako zrealizovat trativod?

Poslaťod sigma » Pon 08. Nov 2010 8:44:33

mimo píše:tie tvárnice držia ako zabetónované, nemajú sa totiž kam hnúť, keď sú v jame ;) . dávať na väzbu mi nešlo, keď tvárnica má rozmer 50x40 a jama má tiež nejaký rozmer, nekonzistentný. keď bude privedená rúra, zasypem ich najskôr šotolinou čo mi ostala, potom zeminou, myslím že potom tade môže chodiť aj bager mirnixdirnix

Viacej poloviciek by sa hodilo. Keby boli vrchne dva rady LEN z poloviciek (teda z celych ale s prepazkou v strede). Je tu urcite riziko, ze sa tvarnica prelomi.
Obrázok
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: Ako zrealizovat trativod?

Poslaťod Henry » Pon 08. Nov 2010 16:52:57

Takto na kant polozena tvarnica DT vydrzi akurat tak prejazd motorkou... A ked praskne, vsetko Vam napada dole a teren sadne...

Pozor na to.
Henry
 
Príspevky: 134
Obrázky: 1
Registrovaný: Str 20. Máj 2009 11:46:35
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: Ako zrealizovat trativod?

Poslaťod mimo » Uto 09. Nov 2010 9:15:55

nič nenapadá nikam, jednak trativody sú v blízkosti domu kde mechanizmy už nemajú prečo chodiť a druhá vec, trativody sú umiestnené viac ako pol metra hlboko pod úrovňou terénu. zemina nad ňou bude mať tiež svoju súdržnosť a schopnosť absorbovať bodové zaťaženie
Obrázok užívateľa
mimo
 
Príspevky: 367
Registrovaný: Pon 30. Mar 2009 18:59:39
Bydlisko: Kvetoslavov
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: Ako zrealizovat trativod?

Poslaťod jepeto » Str 27. Júl 2011 9:03:43

Ozivim temu.
Potrebujem poradit co s dazdovou vodou. Vlakno som si precital, stale vsak neviem, ako a kam odviest dazdovu vodu. Kde mam postaveny dom kanalizacia nie je, zemina ilovita - vysoka spodna voda (pocas minuleho roka vo vodovodnej sachte bola voda cca 1 m pod urovnov zeme - prikladam aj foto z vykopu pre zumpu).
Rozmyslal som, ze to ztrealizujem tak, ako vacsina z vas - velka jama s kamenim (DT) a do nej dotiahnut rury. Bojim sa vsak, ze v casoch dazdov trativod nebude "stihat".
Viete poradit, ako by ste vy riesili moj problem :netusim

Dakujem za kazdy nazor.
Prílohy
Obrázok užívateľa
jepeto
 
Príspevky: 363
Registrovaný: Štv 12. Mar 2009 10:36:46
Bydlisko: Uhrovec
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Ako zrealizovat trativod?

Poslaťod boro » Str 27. Júl 2011 10:12:07

Nemám radu k ílovitej zemine, ale vzhľadom na dosiahnutie maximálnej kapacity by som trativod miesto kameňov vyplnil debniacimi tvárnicami, plastovými paletami, pivovými prepravkami a pod.
boro
 
Príspevky: 916
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 07. Dec 2008 14:33:00
Dal súhlas: 71 krat
Dostal súhlas: 71 krat

Re: Ako zrealizovat trativod?

Poslaťod esde » Str 27. Júl 2011 11:09:23

Jepeto.
Podla uvedenej fotografie mate pod ornicou il, ktory prechadza do siltu.
Pri tejto skladbe je predpoklad, ze pri este hlbsom kopani vrstva siltu skonci a zacne piesok alebo hrubozrny strk.
T.j. chce to len dalej kopat, odhadujem aspon dalsi meter.

Je to len odhad, nie som geolog a neviem kde to na SR je. T.j berte to skor ako nejake zovseobecnenie z niekolkych takychto pokusov, vas konkretny pripad moze byt iny, a mozte narazit znovu na nepriepustnu vrstvu ilu. Aj v takom pripade moze byt vysledok pozitivny, budete vediet hrubku polopriepustnej vrstvy siltu a kde moze byt dno tradivodu ;-).

Ta minula voda 1m pod urovnou bola prave povrchova, ktora sa nedostala cez vrstvu ilu ku siltu.

T.j. vase sance hodnotim vysoko.
esde
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 18:33:16
Dal súhlas: 49 krat
Dostal súhlas: 162 krat

Re: Ako zrealizovat trativod?

Poslaťod jepeto » Str 27. Júl 2011 11:26:37

esde píše:Jepeto.
Podla uvedenej fotografie mate pod ornicou il, ktory prechadza do siltu.
Pri tejto skladbe je predpoklad, ze pri este hlbsom kopani vrstva siltu skonci a zacne piesok alebo hrubozrny strk.
T.j. chce to len dalej kopat, odhadujem aspon dalsi meter.

Je to len odhad, nie som geolog a neviem kde to na SR je. T.j berte to skor ako nejake zovseobecnenie z niekolkych takychto pokusov, vas konkretny pripad moze byt iny, a mozte narazit znovu na nepriepustnu vrstvu ilu. Aj v takom pripade moze byt vysledok pozitivny, budete vediet hrubku polopriepustnej vrstvy siltu a kde moze byt dno tradivodu ;-).

Ta minula voda 1m pod urovnou bola prave povrchova, ktora sa nedostala cez vrstvu ilu ku siltu.

T.j. vase sance hodnotim vysoko.


esde, to myslite VAZNE :yahoo :yahoo :yahoo
Staviam v obci Uhrovec, blizko Banoviec nad bebravou. Ked som zacinal so stavbou tak prve co som spravil bolo vyvrtanie studne. Ked prisli manici, ktorych som si objednal tak asi tak v hlbke 1,3 m uz NARAZILI na vodu. Studnu nakoniec vyvrtali do hlbky cca 7 m - dalej im to VRAJ neslo, maju v tejto oblasti takuto skusenost, VRAJ tato oblast je na nejakej DOSKE (neviem presne vyjadrit), ktoru nedokazu "prevrtat". Aj na zaklade tohoto a poznatkov susedov konstatujem, ze asi z tohoto dovodu je ta vysoka spodna voda. Preto sa obavam, ze aj ked vykopam jamu ako svet tak mi to nepomoze. Inak ta jama ako som pisal bol vykop pre zumpu do hlbky cca 2,5 m.
To znamena, ze podla vashu usudku je moznaost, ze pri troske vacsieho usilia a vykopani jamy o cca 1 m hlbsie je realne moznost narazit na piesok ??? Pri vrtani studne ale vacsinou to bola len hlina !!!!!! :kill :kill :kill :kill
Este pre zaujimavost : teraz vo vodovodnej sachte ktora je cca 1,4 m vysoka nie je ziadana voda, ale o cca 20 m dalej je vo vrtanej studni voda asi tak 1,2 m od urovne terenu.
Obrázok užívateľa
jepeto
 
Príspevky: 363
Registrovaný: Štv 12. Mar 2009 10:36:46
Bydlisko: Uhrovec
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Ako zrealizovat trativod?

Poslaťod esde » Str 27. Júl 2011 11:42:27

Ak je to tak, ze pod siltom je znova il, potom je to jasne a niet dovod kopat hlbsie.
Hlbku 2. vrstvy ilu viete a tak staci pre trativod vykopat jamu tesne nad touto vrstvou. Trativod bude fungovat samozrejme pomalsie ale inu moznost aj tak nemate a musite pouzivat tuto siltovu vrstvu na vsakovanie.

BTW nemylte si povrchovu vodu so "spodnou". Podla popisu volne narabate s rozlicnymi pojmami a mam v tom chaos :-) to ze narazili (pri vasom podlozi) v hlbke 1,3m na vodu, narazili na povrchovu. A az pod prvou vrstvou ilu je vsak "spodna" voda, ktoru tam ale nemate. T.j. silt dokaze vsakovat.

Je tam vsak riziko, pri buducich zemnych pracach mozte podstatne "spriechodnit" vrstvu ilu a potom sa z povrchovej stane "spodna" a trativod prestane fungovat ak siltova vrsva bude dlhodobo pretazovana.
Tak som to z vasho popisu pochopil.
Dolezite je tiez rozlisovat druhy "hliny". Na zaciatok staci:
il - http://sk.wikipedia.org/wiki/%C3%8Dl
silt - http://sk.wikipedia.org/wiki/Silt

piesok a strk rozoznate aj bez wiki ale podla popisu ho tam asi nenajdete.
esde
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 18:33:16
Dal súhlas: 49 krat
Dostal súhlas: 162 krat

Re: Ako zrealizovat trativod?

Poslaťod jepeto » Str 27. Júl 2011 13:39:23

esde píše:. .........T.j. silt dokaze vsakovat.


To znamena vykopat jamu po silt , dat geotextiliu, kamene (popripade DT) a uz len napojit rury zo zvodov :ano:

esde píše:Je tam vsak riziko, pri buducich zemnych pracach mozte podstatne "spriechodnit" vrstvu ilu a potom sa z povrchovej stane "spodna" a trativod prestane fungovat ak siltova vrsva bude dlhodobo pretazovana.


Tak a ted babo rad ci ist do tejto alternativy alebo SPEKULOVAT nad niecim inym :dash :dash :dash :dash

Este problem z dlhodobeho hladiska moze nastat ten, ze pozemok ma len 7 arov, ak by som aj kopal jamu na trativod tak by to bolo max cca 5-8 m od domu - co mi moc NEVONIA :kill . Casom sa moze ozaj stat to, ze trativod prestane fungovat a ja budem mat stale mokry podklad okolo domu :kill :kill :kill
Obrázok užívateľa
jepeto
 
Príspevky: 363
Registrovaný: Štv 12. Mar 2009 10:36:46
Bydlisko: Uhrovec
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Ako zrealizovat trativod?

Poslaťod peter13675 » Str 27. Júl 2011 22:33:40

aky mate nazor na tie DT betonove tvarnice ktore pouzil Mimo ?
myslel som ze ich pouzijem na trativod tiez, ale pocul som nazor ze sa DT v trativode casom rozpadne ze ten beton to vlhko nevydrzi
ze dazdova voda je hladova voda tak ako ? :netusim
peter13675
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Pon 16. Feb 2009 23:43:58
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




PredchádzajúciĎalší

Späť na Voda, kanalizácia a ČOV

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron